Haber ve ToplumDoğa

Tüm çeşitliliği Tropikal Afrika

Afrika - geniş kıta, ana sakinleri insanlardır zenci ırk, içinde o "kara" denir nedeni budur. Altı Afrika (yaklaşık 20 milyon. Km 2) kıtanın büyük bir alanı kaplar ve bölgenin iki eşit olmayan parçaya Kuzey Afrika'dan böler. Sahraaltı Afrika'da topraklarında önemi ve genişliği rağmen, az vardır gelişmiş ülkelerin kıtanın, ana işgal tarımdır. Bazı ülkeler hiçbir demiryolları olması için fakir ve üzerlerinde seyahat sadece yolcu karayolu ile yük taşımacılığı yardımıyla gerçekleştirilir sakinleri bazen büyük mesafeler aşarak, başlarına yükleri taşıyan yaya hareket eder.

Altı Afrika - kolektif bir görüntüdür. Bu ilin çok paradoksal bir fikir uyacak. Bu nemli ekvatoral ormanlar, ve tropikal çöller Afrika'nın ve iri geniş nehirleri ve vahşi kabileleri. İkincisi için, ana işgal hala - balıkçılık ve toplayıcılık. Tüm kimin özellikleri eşsiz flora ve fauna olmadan tam olmaz bu tropikal Afrika.

Tropik ormanlar, ancak, belirtilen bölgede, doğanın değerli inci ormansızlaştırılmasına Her geçen yıl azalır önemli bir alanı kapsamaktadır. nedenleri ormansızlaşma yavan: ayrıca değerli ağaçların ormanlarda bulunur ekilebilir altında yeni alanlara ihtiyaç duyan yerel halk, ahşap gelişmiş ülkelerde piyasada iyi bir kar getiriyor.

Yemyeşil bitki örtüsü ve endemik flora ve fauna benzersiz ile kalın sarmaşıklar ile iç içe delinmez ormanlar, Homo sapiens'in basınç altında küçülen ve tropikal çöl dönüşür. Ana araçlar olarak halen birçok ülkede kollarına mevcut çapalar görüntü üzerinde - Yerel halk ekilebilir tarım ve hayvancılık, yüksek teknoloji ağırlıklı olarak meşgul ve iyi bir nedenle düşünmüyor. erkeklerde ek olarak, büyük ve küçük kasabalarda tüm sakinlerini çiftçilik yapan.

Tüm kadın nüfusu, çocuk ve yaşlılar, ana yemek (sorgum, mısır, pirinç) ve yumrular olarak hizmet böyle ekinler, (manyok, tatlı patates), artan un ve tahıl, pişmiş kek yaptıktan sonra, hangi arasında. kahve, bir bütün gelişmiş ülkeler fasulye ve sıkılmış yağı, palmiye yağı, fıstık ve baharatlar ve sisal olarak satılan kakao,: İhracat için ekili daha gelişmiş bölgelerde zaten daha pahalı ekinler olduğunu. Geçen örgü halı itibaren, güçlü halatlar, ipler ve hatta giysi yapmak.

Ve böylece çünkü büyük yapraklı bitkilerin sürekli buharlaşma nefes almak zor, su ve hava nemi, su neredeyse yoksun tropikal Afrika çöl kütlesi nemli ekvatoral ormanlarda eğer. Sonunda bir çöl dönüşür ana alan, 10 ülkenin toprakları üzerinden uzanan Sahel bölgesi. Birkaç yıl boyunca, tek bir yağmur, orada düşmediği toprak erozyonu bu alanda Yakılmış rüzgarlar biraz olur ve çatlamış çorak araziden kaplı olmasına yol açmıştır ve ormanların yok, hem de bitki örtüsü doğal ölüm. Bu yerlerde yaşayanlar geçim temel araçlarını kaybetmiş ve ekolojik felaket bir bölge olarak topraklarına bırakarak başka yerlere taşımak zorunda kalıyor.

Altı Afrika - ünik bir parça benzersiz ve orijinal bir geniş alana dahildir. Kuzey Afrikalı taban tabana farklıdır. Tropikal Afrika hala sırlar ve gizemlerle dolu bir bölgedir, bir kez, aşk değil imkansız gördüğümüz bir yerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.