SağlıkRüya

Etkili yöntem ve önerilerin: iş yerinde uyku nasıl çözülür?

Her birimiz uyanık kalmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Gayet iyi, birkaç dakika şekerleme yapmak için eğer. Ama işte önemli şeylerle uğraşmak gerektiğinde bu durumda ne yapmalı? işyerinde uyuyan nasıl başa öğrenelim.

uyku hali neden oluyor

belirgin kök savunucuları dinlenme eksikliği uyanma sırasında uyuşukluk neden olur. Modern insanlar çok uyku genellikle sadece yeterli zamanı değil ses şeylerle yüklenir. Hafta içinde vücut yavaş yavaş yorgunluk birikir, saat o iyileşmek için yeterli değildi bir kişinin elinden alıp sonra. önemli sorunları çözme gereği sık sık bize geceleri uyku nasıl başa üzerinde yollar aramaya yapar. dinlenme ve işlerinin yürütülmesinde, aynı zamanda genel olarak sağlık durumu hakkında sadece sonradan olumsuz etki uyanıklık arasındaki dengenin eksikliği.

Nasıl kahve ile çalışmak için bir rüya ile başa?

Kahve en yaygın olduğu bilinmektedir serinletici içecek. Kafein 1-2 saat sinir sistemi üzerinde uyarıcı etki sağlamak ve daha çok güçlü bir kompozisyon içerseniz edebiliyor. Bununla birlikte, insan vücudunun aktif maddenin enjekte edilmesi sırasında ters etki alır. kahve düzenli bir fincan olmadan oldukça aniden orjinalinden bile daha uykulu rulolar.

Gün boyunca performansını korumak için, kahve hakkı içmek gerekir. İlk olarak, taze öğütme tahıldan yapılmış haşlanmış içki kullanmak gerekir. Sabahtan öğleden sonra yavaş yavaş akşam miktarı tüketilen içecek azaltarak, kahve birkaç bardak içmeli. Bu nedenle, kadar uyku ile başa çıkmak için, örneğin anlaşılacaktır, yeteri kadar uzun bir uyanık kalmak için mümkündür.

güçlü çay

Güçlü çay iyi bir kahve daha kötü canlandırır. Hem yeşil ve siyah çay sabah büyük bir enerji kaynağı olabilir. Üstelik kahve aksine kişiye canlandırıcı bir etkiye bitiminde yorgunluk değil eğilir.

enerji ve dikkat teşvik için, sadece içecek üretimi sırasında capacious kupa çay yapraklarının bir kaç çay kaşığı kullanın. çay yaklaşık 5-10 dakika olmalı aşılayın. Alternatif olarak, gün içinde düzenli aralıklarla enerji ile kendilerini doyurarak, bir termos içinde bir içki hazırlayabilir.

sarımsak

Birçok kişi önümüzdeki üç dört saat boyunca, uyku nasıl başa düşünmek sarımsak dolu yemek yedikten sonra artık gerekli olduğunu fark ediyorum. sarımsak bileşimde enzimler dolaşım sistemi daha etkin bir şekilde çalışmasına neden, kalp üzerinde çok iyi uyarıcı etkiye sahiptir.

Pratik uzun zaman uyku uzağa götürmek için, size sarımsak en az 3-5 diş yemek gerektiğini gösterir. Eğitimin görünümünde bir seçenek işe gitmek için ihtiyacı olan insanlar için çok popüler değil oldukça hoş olmayan kokuları şekildedir. Ancak bu çözüm de motorcudan, balıkçı, bekçi veya güvenlik görevlisi için yararlı olabilir.

enerji içecekleri

Doğru yaklaşım ile enerji sektörünü sağlayacak iş yerinde uyku nasıl başa sorusuna cevap bulmak için kullanmak. Çoğu durumda, bir ana aktif bileşen, burada kafein kullanıldığı haliyle. enerji içecekleri kısmen de mevcut vitaminler ile birlikte, vücut bir çok ihtiyaç duyulan enerji artışı olur.

vücuda zarar vermemek için, enerji kullanımının doğru olmalıdır. bir içecek yaklaşık 300 g otururken uykulu içki duygu varsa kalanı gerektirmeyen çift güçle organ olarak bu zamana kadar kademeli olarak bir yudum yudum aldı.

onun miktarın Sonraki kullanımda enerji içeceği artırmalıdır. şey vücut bu tür fonların aktif maddelere tolerans duygusu geliştirmek mümkün olmasıdır. Başka bir deyişle, bir dahaki sefere enerji aynı miktarda önce olduğu gibi, aynı enerji artışı oluşturamaz.

Nasıl direksiyonda uyku başa?

masanın arkasında haddelenmiş uyuklama aşmak için, ve tamamen başka - - güvenle araç sürücüsü denemek için O bir şey olduğunu. Bir araba sürerken nasıl uyku başa? Burada uyuşukluk hissi ortadan kaldırmak için ana yolu sinir sisteminin uyarılması olduğunu. şoförü tehlikeli bir duruma olmasına izin vermez bazı kanıtlanmış yöntemlerle bakalım:

  1. direksiyonda uykuya dalmak için değil için, birkaç yanıp sönen parlak ışıkların bir görüş alanına yerleştirmek için gereklidir.
  2. Vücut kasları mobil kalmasına neden olacaktır aktif sakız, olmasını sağlar.
  3. Birden duyular nane esansiyel yağı koklama yardımcı uyandırmak.
  4. Aktif dinleme, ancak yüksek sesle müzik olmayan rahatsız edici - bir araba sürerken, uyku nasıl başa en yaygın yollarından biri.
  5. Saldırı gözlerinde uyku hali ağrı hissi ile tamamlanmaktadır ise, altında rüzgara, yüz penceresini açmak için gereklidir.

Yukarıdaki ipuçlarını hiçbiri beklenen sonucu vermez durumlarda ne yapmak gerekir? Böyle durumlarda, yol kenarında ve dinlenmek için bir süre arabayı durdurmak için daha iyidir.

işyerinde Etkinlik

sinir sistemi üzerinde uyarıcı etkiye sahip olan maddelerin kullanımına ilave olarak, aktif hareketleri yaparak "trick" beyne denemek için mümkündür. Eğer uzun süre bilgisayar önünde oturmak varsa, o senin elinde, püre kulaklar, streç avuç ovmak omurga ve uzuvlarını düzeltmek için gerekli olan, başını döndürerek, ayaklarını damgalı.

Kötü bir çözüm - bazen kalkıp odanın içinde yürüyün. Oldukça periyodik soğuk suda yıkayın, mümkün olduğunca uzun sığacak tutmak ve dışarı çıkıp temiz hava için.

Sonuç olarak

Yukarıdaki tavsiyelere başvurmadan, sadece yeterli işyerinde uykululuk nöbetleri ile başa çıkmak için, çıkıyor. Ancak, yorgunluk hissi şekerleme yapmak ve güç kazanmak için yemeği yerken kendilerini yaklaşık 15-20 dakika sağlamaktır zaman. Böyle bir karar vücut nihayet rut patlak izin vermeyecektir.

Bir çocuk uyku ile mücadele edildiğinde bir başka şeydir. Çocuğun bir dinlenme günü yapmak için, özellikle çizgi film, aksiyon oyunları, yeme ve içme izlerken, ruhu üzerindeki tahriş edici etkiye sahip olabilecek tüm faktörler hariç tutmalıdır. Sonuçta, her seferinde uykuda önceden ayarlanmış bir saat düşmeye bebeğinizi öğretmeniz gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.