KanunDevlet ve hukuk

Yerel yönetim Federal yürütme organı

insanlar ülkelerini çalıştırabilir amacıyla, hükümetin demokratik sistemi yerel hükümetler bulunmaktadır. Bu tür bütün belediyeler görülmektedir. Böyle dörtte olarak - Bu köy, kasaba ve yerleşim şehrin ardından yalnızca bir kısmı, çok büyükse olabilir. kendisi yararına çalışan kişiler tarafından (ideal) - far insanlardan, yönetim, fakat belediye - bir hükümet vardır: şöyle mantıktır. Ancak, güçleri yürütme organları yerel özyönetim sadece ilçe sınırları için geçerli olacaktır ve kararlar geçerli tüm kurallara ve yasalara tabidir.

Biz yönetmek, karar, kontrol

Yerel idare belediyenin mülkiyet ile ilgili konularda geniş bir spektrum çözme sorumludur. temsilcileri yetki, insanlar doğrudan will ifade eden kendi seçin. Bunun için belli bir yöredeki değişik hükümetler vardır.

Böylece aşağıdaki soruları çözmek mümkündür:

 • kamu düzeni ile ilgili doğru çocuk yuvaları çalışması, sağlık kurumları, eğitim için gerekli olan her şeyi temin etmek;
 • , Belediyeye ait olmayan yerleşim, konut bakımı için kullanırlar;
 • Destek performans yarar;
 • Yolların ve yeterli durumda onların bakım inşaatı;
 • peyzaj, yerleşim güzelleştirme.

Mülkiyet ve para

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak belediyelerin çeşitli olanaklar sahibi olması açıktır. En önemli evler, binalar, arazi. Henüz özelleştirilen ve eğitim ve kültür kurumları, hastaneler ve diğer endüstriyel tesisler için kullanılmamış tüm tesisleri bulunuyor.

Para, ayrıca belediye için önemli olan, bu nedenle düzenli ne mümkün gelir planlanan maliyetleri reçete, bütçesini oluşturur. bütçe fonları vergi ve diğer masraflar, para cezaları, kiralık nesnelerin teslim yerel işletmelerin kârlarının bir kısmının topraklarında dayatılan pahasına gelir. Belediye bütçeleri Teşvikli de dahil olmak üzere beslenir.

Nasıl yapılandırıldı?

devlet, yerel: - Kamu otoritesi iki düzeyde bir yapıdır. hiyerarşisinin bir sonraki aşama - Rusya Federasyonu yerel özyönetim olmayan yürütme organları. topraklarında, düzen, kurulan kanunların yürütme yönetimiyle ilgili işlevlerin sorumluluk alanındaki tüm yetkililere kabul edilenler için. yerel özyönetim icra organlarının en önemli faaliyetler - daha düşük bir seviyede kabul edilen federal yasa ve yönetmeliklerin topraklarında ürünlerin uyumun garantisidir. Bu, yerel belgeler topraklarında kural ve yönetmelikleri oluşturulmasının yanı sıra RF konunun seviyesinde hareket.

yürütme organları , devlet gücünün ve yerel özyönetim yargı, statü özelliğe sahip. Kısacası, tam zeminde idari şube sağlamak için yapılar oluşturulur. Genellikle şehir belediye başkanının ofis veya idarenin lehine gücün bir çeşit.

Ne kadar ve nasıl çalıştığı O?

otoritenin hiyerarşik yapı içinde icra makamları ve yerel özyönetim etkileşimini sağlar. Nüfusun iradesini ifade etmek için seçilmiştir seçilmiş insanlar, çeşit - Bu durumda, temel bir gerçektir yürütme gücü kent yöneticinin elinde toplanmaktadır olmasıdır.

Yerel yönetim federal yasalara uyulması sağlamak için tasarlanmıştır. Onun görevi - bir bütçe oluşturun, onaylamak ve bunu uygulamaya. Belediye özelliğinin yerel özyönetim yürütme organları İlgileniyorSARAYBOSNA, ideal bir şekilde yönetilmesi düzenli bakım ve onarıma, doğru durumda muhafaza yapısına. Son olarak, sorumluluk alanında - kendi yetkisi altında ekonomik programların, sosyal gelişim, topraklarında. Kuşkusuz, benzer programlar oluşturarak, yerel özyönetim icra organları hayata getirmek için her türlü çabayı göstermelidir. En büyük sorumluluk bu vücudun başkanı idarenin yani kafa ile yatıyor.

Ve içeride ne var?

yerel özyönetim icra organlarının iç organizasyonu - hemen hemen her zaman aşağıdaki adımları sahip olduğu bir hiyerarşi geçerli:

 • Kurumun çalışmaları yanı sıra alternatifleri, atanan memurların yönlendiren biridir kafa;
 • yerel özyönetim icra organlarının eylemleri oluşturan anahtar personelini kapsar idari aparat;
 • komite ve diğer birimler;
 • Belirli alanlarda sorumlu yürütme organının birimleri, bu yaygın olarak bölgesel anılacaktır.

başının etrafında!

Yani, yerel yönetim federal yürütme organı yoktur burada en önemli kişidir. Bu, güç, faaliyet bunu izler şekilde sorumlu yerleşme sorunları ve işaretler bütçe çeşitli sağlar ve çeşitli programlar onaylar.

Ülkemizde, istisna ve yerel özyönetim temsil ve idare organları olmayacak yaygın uygulanan tek kontrolüdür. nasıl yapılır ne kadar, ne, ister verimli: tabidir ve düzenli olarak rapor zorunda oldukları reisi. Öte yandan, yönetimin başı basitçe değil iş de yerel özyönetim temsil ve idare organları olup olmadığını kontrol eder. Bir şeyler yanlış giderse, bizzat ona sormak: yasaları, sorumluluk şahsen yöneticisi aittir.

Ve ne yapılabilir?

Aslında, ne ve nasıl çözüme yönetiminde en önemli insanı bir araya gelecek için, bu alanda tüzükte kabul diyor. Genellikle, mali programı gerçekleşmiştir baş, bütçe ve denetim oluşturmalıdır göstermektedir. Ayrıca, belediye özelliğinde tüm nesneleri yönlendirir kim olduğunu. Bu alt yapılar aracılığıyla yapılabilir, ancak doğrudan sahip olabilirler. Bu arada, bu çok az değildir. belediye mülk genellikle farklı kurumları, işletmelerin oldukça çok. Kısacası, alem nerede vardır.

Daha önce de belirtildiği yanı sıra, yönetimin başkanı sağlayan kendi yetkisi altında topraklarında vatandaşların hak ve özgürlüklerini gözlemlendiği üzere, bu. Ona emanet alanda neler olup bittiğini yasallığını kontrol eder. Gerekirse, kafa birini veya bir alt yetkilisi tarafından verilen bir başka hareket iptal edebilir, hem de bir belediyenin yararına herhangi bir program veya belge üzerinde çalışmayı başlatmak için. yönetim departmanı alanının baş - anlaşmaların sonucu, düzenlemeler güvenilen siteyi faydalanmak için tasarlanmış. Son olarak alt kişiler cezalandırır yerel yönetim ödülleri yürütme organının başı, sorumluluk gerektirir. Bunlar arasında belediye işçileri aittir.

Yasalar ve hedef

yerel yönetim yürütme organı tarafından kontrol edilebilir kimin Hakkında 2003 Yerel Yönetim konusunda bir yasa kabul söylüyor. Özellikle, 37 maddeye adamış bölüm seçme konudur. Bu, eğitim başkanı da yönetiminin başkanı olabileceğini ve sözleşmeli kiminle bir kişi olabilir belirtmektedir. İkinci seçenek pozisyon boş olsaydı, onun yerine bir yarışma vardı ve başvuru iyi sonucu seçilen mümkündür.

Yarışma organize edildiğinde, kanuna uygun prosedürü yürütmek görevi yerel hükümetin yürütme organı aittir. İlk belge rekabetçi prosedür olduğunu, caizdir nasıl bu olayı tutmak için ne gerekir. Genellikle özel bir konuma İstem. Ardından, sadece düzgün çalışması için gereken kaç kişi-belirlemek öncesi komisyon personelin seçmek gerekir.

komisyon değil tüm üyeleri belediye yürütme organı tarafından atanır Unutmayın, bazı uygulanabilir nerede konunun, bir yasama seçenek sunuyoruz. En yüksek resmi sitede bir karar temelinde gerçekleşir. Dahası, Komisyon Buna göre, başvuru analiz eder ve en iyi seçer gelecekteki yöneticileri ile sözleşme kayıt için gerekli koşulları ve örnek bir sözleşme sürer. yönetiminin başkanı kendisine bağımlı bir yetki yapısı anlayışını oluşturan ve komisyon projeyi onaylar veya geri dönüşüm için gönderme hakkına sahiptir. Ayrıca, bu komite bir yönetici ile imzalanan sözleşme fesih başlatma hakkına olmasıdır.

Bölüm: o

Daha önce bahsedildiği gibi, yerel yönetim icra organı kafasına tabidir. yerel özyönetim 2003 kanunun 36 inci makalesine geçtikçe Böyle, belediye seçimleri sırasında seçilebilir. Alternatif olarak, seçimler - idarenin üyelerinden birinin lehine bir kararın kabul edilmesi.

Seçimler yapılsa sırasında bazı yetkililer daha sonra ileride onun sesi yetkilileri tarafından düzenlenen toplantılara çok önemli olacak, üst yönetici tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu yönetici yönetimini yol açabilir ya da temsilci vücudun başkanı görevini almaya. veya üst yönetici veya başkan: Ama iki sandalye olamaz içine bölmek. Ve kanunla aynı kişiye yani başka bir pozisyon yasak tutar,.

Böl ve yönet

Bu sistem gücünü adil bölümü hakkında fikir şekillenme anda en iyisiydi. küçük kasabalarda gelince Ancak, - örneğin kırsal alanlarda olduğu gibi, durum özeldir. Bu gibi yerlerde epeyce insanı canlı, böylece iki kafa şey kararlıdır. Bu başkan ve başkanı olarak, hem iki konum birleştirecek bir yönetici, seçim için yeterli.

Sıkıca yeni sandalyeye kurulmuş, kafa yapabilir:

 • Diğer bölgelerde, belediyeler, devlet yetkilileri, işletmelerde yanı sıra vatandaşlara bölgeyi temsil etmelidir. temsilci işlevi tüm hak ve yetkileri varsayar gibi bu patron, bir vekaletname ihtiyacı yoktur. Bu kafa kağıtları imzalamak ve çeşitli konularda pozisyonlarını ifşa mümkün olacak anlamına gelir. İstisna - bunlar in-law gibi özel işaretlenen durumlardır.
 • Charter konusu alanlar oldu aynı anda göndererek, yayımlarından yasal sermaye benzeri yapılar tarafından benimsenen eylemler, hem de anlaşma yapın.
 • Sayı eylemler, ancak yetki sınırlarını bozmadan.
 • değil zamanında toplantılar, ama bundan önce bu gerekirse oldu.

Kime ve nasıl?

Güçler belediyelerin istisna, kafaları olmadan, bütün için geçerli olduğunu belirtmek gerekir. Belirli bir yöneticisi iktidara geldi hangi yöntemi O, fark etmez resmi bir organ tarafından yönetiliyor hangisinin önemi yoktur.

her bir belediye olarak kendi orijinal tüzüğü çalışır. Bu resmi otorite kontrol toprakları genişletmek tür koşullar ve fırsatlar reçete edilebilir. Bu durumda, genişletme yalnızca tek seferde yanı sıra tüm ilgili bir temsilci emanet olanlara yürütme gücüne emanet olanlar için geçerli olabilir.

Buna ek olarak, resmi, belediye başkanı, kendisine emanet edilen topraklarında yaşayan nüfusun karşı sorumlu olması gerektiğini belirtmek gerekir, ve insanlar tarafından kontrol edilir. Buna ek olarak, temsilci vücut aynı zamanda yerel otoritenin yürütme tarafından hazırlanan bir rapora önce talep etme hakkına sahiptir.

Yasalar tesadüfi değildir

Ülkemizin yasaları tutarlı ve mantıklıdır. Alan hükümet hiyerarşisinin elemanlarının her birinin fonksiyonel kısıtlamalar ayrı yönetilmesi gerektiğini düzenlemeler Rusya'nın topraklarının tamamı için geçerli bir bütün olarak devletin yapısı, mantıksal olarak bunun ne şu gerçeği itibaren.

belediyenin uygun çalışmayı sağlayacak - Mevcut yönetim sisteminin temel amacı. Verimli yönetim sağlamak ve yerel yönetim yetkilileri tanıtılmıştır amacı ile olduğunu. Aynı zamanda, hukuk alanındaki bilim adamları buna iddia güne, yerel yönetim sistemi kayda değer bir gelişme ihtiyacı, Rusya'da yeterince etkili bir şekilde gelişmemiştir. Ancak, cihaz işletim, bu çalışıyor olsa bile (bazen, güdük-güverte yoluyla kabul edilmelidir), oldukça eksik bilimleri okudu. Aslında, idari yerel yönetim yürütme, bazı güçlere sahip sadece söylüyor. Cihazın, iyileştirme gelişimine bilimsel çalışmaları görmek son derece nadirdir.

yetki ve gelişim vektör

Anayasası - ülkenin en önemli düzenlemelerden birisi olduğu unutulmamalıdır. Bu, yerel yönetim makamları kesinlikle bu belgede uymak gerektiği anlamına gelir. belediyelerde yönetim Özellikleri 132 inci maddede kayıtlı. Bu belediyenin başını alabilir ne listeler. Bu güçlerin aşması, ek yerel düzenlemelere kurulması dışında izin verilmez anlamına gelir. Aksi takdirde, biz yasalara aykırıdır Rusya'da hangi görevi kötüye üzerinde durulacak.

insanlar tarafından ve halk için, halk tarafından seçilen, güçtür - Bir diğer önemli yönü yerel yönetim olmasıdır. iktidara getirdi olanların çıkarlarını savunmak için - Bu hükümet yetkilileri temel görevi olduğu anlamına gelir. Bile, pratikte bu her zaman bunun için çaba gerekmez olmuyorsa. Büyük ölçüde demokrasinin yerel yönetim ideolojisinin ilkelerine tarafından dikte bizim ülke - gelişim için çok önemlidir yanı sıra adalet peşinde. insanlar seçilmiş temsilcileri aracılığıyla kural Ve refah tabi toprakları elde etmek gibi bir şekilde, işletmeler, eğitim ve sağlık kurumlarının prosedürü elden çıkarma zaten yasalar çerçevesinde mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.