Sanat ve EğlenceLiteratür

Şiir AS Puşkin'in "The Village": Bir Analiz. "Köy" Puşkin - özgürlük seven lirik şairi örneği

Kağıt detay en ünlü şiirlerinden biri Aleksandra Sergeevicha Pushkina ele alınacak ve onun analizi yapıldı. "Köy" (Puşkin) - şairin siyasi görüşlerini, onun görüşünü yansıtıyordu çalışma serflik ve ülkedeki Rus köylülüğün rolünü.

Puşkin'in şiir Özellikleri

büyük şair eserleri çeşitli aşamalardan ayrılmıştır. Ancak, hepsi temalar ve Puşkin oluşumunun erken dönemine uzanmaktadır bir dizi özellik ile birleşmişlerdir. Ki Kasım ve ünlü yazarlar ile iletişim yazarın sanatsal bilincin oluşmasında Özellikle güçlü bir etkiye. Ayrıca, onun edebi yeteneğinin geliştirilmesi Rus folkloru ve Batı Avrupa kültürü ve edebiyatı etkilendi.

gözenek analizi poslelitseyskoy atıfta şairin çalışmalarının ikinci aşaması, ayetin "Village" yansıtır. Bu dönemde Puşkin politik ve sosyal yaşamda aktif olduğunu, bu otokratik Rus cihazı değiştirmek için yardımcı olacağını reform ihtiyacı, endişe özellikle akut. bağlantılar ile ilişkili ozan müteakip dönemleri. Onlar, romantik felsefi ve daha sonra gerçekçi nedenleri hakim başlar.

Analiz: "Köy" (Puşkin)

Analiz aşağıdaki gibi olabilir bir şiir belirli bir plana ile gerçekleştirilir:

  • yaratılış Tarihi.
  • Tema ve fikir.
  • Lirik "I".
  • Kompozisyon.
  • Şiirsel boyut.
  • Kişiler ve ifade anlamına gelir.

Şiirin öyküsü

Yukarıda belirtildiği gibi, bu ikinci şiir, şairin Petersburg dönemine atıfta ve 1819 yılında yazılmıştır. Aktif siyasi hayatı, Ryleev ile ki Kasım, Chaadaev ve iletişim ile gizli toplantılar - tüm şiir "Köy" temasını etkiledi. Şair Puşkin'in şiir Analiz otokrasiye, serflik insanlık dışı konusunda politik ve sosyal özgürlüksüzlüğü insanların despotizmi ilgili açıklamalar yer almalıdır.

Tema ve Fikir

çalışmaların ana teması - serfliğin sorunu. Puşkin onun zararını, barbarlık ve anti-hümanizm göstermek istiyor. insanlarla zulüm ve adaletsizliğe dikkat odaklanmak için, şair muhalefet yoluna gidilmektedir. şiir "Köy" (Puşkin) yapısal analizi iki parçalı bir bileşimi gösterir.

Şiirin ilk bölümü (kelimeler "ruhun derinliklerinde olgunlaşır ..." ile biter) kırsal yaşamın pastoral resmini yansıtıyor. Puşkin, ona huzur, doğal güzelliği, ahenk söylüyor o ilham verir ve yaratıcılık ve şiirsel takipçiliği, ahlaki temiz teşvik etmektedir. İkinci bölüm, şair otokratik despotizme karşı açıkça konuşan bir keskin ikilemi, okur köle sisteminin serflik ve zulüm unnaturalness için, ezilen insanların acılarına işaret ediyor.

lirik görüntü

Lirik kahraman - doğa yasaları çerçevesinde mevcut, dünyanın güzelliği ve uyumu takdir edebilmek bir kişinin, nasıl bir köydür. Onun için bu pastoral dünyası, "sakin sığınak ve ilham ..." işte o özgürlük bulur. Şair ilahi resmini çizer: alanlarına "onun serin ve çiçekler ile bahçe," çayırlar, "hafif akışları", "barış meşe gürültü."

analizini teyit vatandaşlık, - ilk bölümünün kahramanı ince organize zihin ve ikinci bölümde, güzel hissetmek için yeteneği ile romantik vermektedir. "Köy" (Puşkin) - romantik politikacı dönüştü lirik dramatik dönüştürülmüş şairin "Ben", iyi ülkenin monarşinin eksiklikleri anlar olduğu bir çalışma. yasası olmayan hissetmeden toprak sahiplerinin asalet vahşi Olağanüstü görüntü, ... yalın kölelik 'Bu cahil karartıcı kuvvet yoluyla yaşıyor'. "

Lirik kahraman acı "kalbi rahatsız" sesi bulunamayacaktır, bu yüzden ülke keyfi oluyor değiştiremez. ev sahipleri için "aydınlanmış özgürlük şafak" görmek için O'nun hayat boyu rüya atamak durdurdu "ve işgücü ve maddi ve zaman çiftçi."

bileşim ve boyut ayet

şiir şair zamanının ilerici insanların düşünce ve fikirlerini ifade ettiği topluluk önünde konuşma görünüşe şeklinde yazılır. Anlatı güzellik ve açıklama idil rustik itiraz başlar. Böyle bir giriş ile kesinlikle tutarlı hitabet. Seçilmiş stilde fikirlerini geliştirmeye devam nedenle aynı ikinci ve üçüncü stanzas inşa ediyor. Aynı teknik O "burada" ayeti ile başlayan kullanır ve ikinci bölümde. Bolluğu içinde ünlem ve soru cümleleri olarak tanımlanmış hatipliğe tarzı. Puşkin bir neden benzer bileşim yapısını ifade eder. Onun şiir - içerikte değil, aynı zamanda formda sadece bir itiraz. Bu ortaya çıkan yüzyıllar önce adaletsizliği ortadan kaldırılması gereken bir kamu açıklaması vardır.

eserlerinin yapısal analizi "Köy" Puşkin chetyrehstopnym ile alternatif, bize şiir shestistopnym mısra yazılmıştır sonucuna sağlar. Çapraz kafiye, erkeksi kafiye (1., 3. sıra) dişi (2, 4 sıra) ile dönüşümlü.

Kişiler ve ifade araçları

Farklı içerik kalmaz, aynı zamanda sanatsal araçlar şiir "Köy" farklı yerlerinde. okuyucu zihin ve samimiyeti barış dalmış, böylece şair ses tonu üst oluşturur, böylece Analiz Puşkin ürün uzatılabilir. Bu atmosfer sıfatları "barışçıl gürültü", "alanlarının Sessizlik", "masmavi düz tarafından oluşturulur."

öfkeli ve heyecanlı bir daha etkileyici şair ikinci bölümü. Dolayısıyla, canlı duygusal renklendirme ile kelime kümesi:. "Vahşi gentility", "affetmez sahibinin halkın", "yıkım irade", "külfetli boyunduruk"

Sonuç

serfliğe karşı Konuşma - Bu şiir "Köy" ana temasıdır. Puşkin'in eserlerinin Kısaca analiz otokrasiye zorbalığına karşı şair isyancıları gösterdi ve Rus halkı için adalet ve özgürlük istiyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.