Kendini yetiştirmePsikoloji

Kronolojik sırayla tüm kitaplar Stanislava GROFA,

Stanislav Grof LSD etkileri, insan değişen bilinç durumlarını araştırma dünya çapında ün kazanmıştır. ötesi psikoloji kurucularından biri olarak, aynı zamanda ana teorisyenidir. 16 dile çevrilen 20'den fazla kitabın yazarı. O farklı ülkelerde gerçekleştirilen sayısız terapi seansları ve holotropik nefes eğitim seminerleri vardır.

Modern psikolojinin "Mistik" yönü

Benötesi psikoloji Amerika'da 60'lı yıllarda şekil almaya başladı. Bu araştırma yönünün odak - değiştirilmiş bilinç durumları, ölüme yakın deneyim ve anne karnında ve doğumdan kalan özellikle deneyimler, hafıza insan bilinçaltının derinliklerinde saklanır.

psikoterapi çalışmada ruhsal ve dini pratikleri dahil. , Içsel sorununu çözmek fiziksel blokları kaldırmak için adam ötesi deneyimler deneyimleri için donanım sunuyor kıskaçları. Bu nefes alma, hipnoz ve kendi kendine hipnoz, hayaller, yaratıcılık, meditasyon ile işin özel bir şekilde yoluyla elde edilebilir.

deneyde Katılım bilinç genişletilmiş devletlerin çalışmada güçlü bir ilgi provoke

Stanislav Grof bilinç genişler yaşadı uyuşturucular bilimsel bir denemeye katılan ederken 1956 yılında gönüllü olarak gönüllü oldu. O zaman zaten pratik psikiyatrist-klinisyen bilimsel doktora olduğunu da sözlerine yıpranmış devlet şaşırdı.

Bilim adamı için, bilinç tıp ve psikoloji literatüründe tarif edilenlerden çok daha fazla bir şeydir belliydi. Bu onun bilimsel çalışmaları takip eden seyrini belirlemiştir. O aktif bilinç genişletilmiş devletlerin çalışmasında devreye girer. 1960 yılından bu yana, birkaç yıl Stanislav Grof uyuşturucular yasal çalışması yürüttüler. 1973 yılına kadar - 1967 yılına kadar empoze edildi psychedelic yasağı olduğu gibi bu zamana kadar ABD'de daha sonra Çekoslovakya'da etkisi ve okudu.

Bu süre boyunca, bilim adamları LSD ile yaklaşık 2.500 oturumları gerçekleştirdik ve meslektaşları gözetiminde tür çalışmalar 1000'den fazla rapor topladı. Stanislav Grof değişmiş bir bilinç durumunda bu ve daha sonraki çalışmaların sonuçlarına adanmış bütün kitaplar.

"Esalen" - insancıl alternatif eğitim merkezi

Enstitü "Esalen" Stanford Mayklom Merfi ve Dick Price mezunları tarafından 1962 yılında kuruldu. Onların amacı insan bilincini incelemek için alternatif yöntemler desteklemeye oldu. Merkez Kaliforniya kıyısında - kabile "Esalen" bir kez Hintliler yaşadığı bölgelerde bulunan bu eğitim kurumları. - dağ Pasifik Okyanusu bir tarafında, diğer tarafta: Bu çok güzel bir yerdir.

Enstitü "Esalen" asal kamu anahtar rol oynadığı "insan gelişimi Hareketi" ideolojik temeli olan kişisel gelişim ve herkese açıktır olağanüstü potansiyel fırsatların gerçekleşme kavramdır, ancak tam açıklanmaz. Yenilik, zihin ve beden arasındaki bağlantı odaklanarak, kişisel bilinç açısından sürekli deneme daha sonra ana akım haline gelecek fikirleri birçok yol açmıştır.

1973 yılında, Grof ilk kitap yazmak için fırsat verdi avans ücreti aldı. Üzerinde Michael Murphy çalışmalarının daveti üzerine o Essalen taşındı. O okyanus üzerinde bir evde yerleşmek teklif etti. 180 derecelik panoramik manzarasına güzel bir görünüm Oradan. Bir sene oraya gittim ve yaşamış ve 1987 yılına kadar, 14 yıl çalıştı.

1975 o Christine, onun gelecekteki eşi ile görüştüğünü Stanislaw tarafından kutlandı. o an kendi kişisel ilişki başladı itibaren yakından profesyonel ile iç içedir.

holotropik nefes

1975'ten 1976'ya kadar Stanislav ve Christina Grof ortak çabaları adı "holotropik nefes" verildi yenilikçi bir yöntem oluşturduk. Bu sayede LSD ve diğer psychedelic ilaç kullanılmadan bilinç genişletilmiş durumda girmeye yaptı.

Aynı zamanda, onun seminerlere yeni bir yöntem kullanmaya başladı. 1994 1987 arası dönemde, çift yaklaşık 25 000 kişi için holotropik nefes seansları düzenledi. yazarlara göre, bu kendini keşfetme ve kişisel gelişim eşsiz bir yoludur.

Bu yöntemin sonucu bilim adamı aktif olarak uygulanmaktadır holotropik terapi seansları için temel oldu. Ayrıca kişilik ötesi psikologların uygulayıcıları hazırlanması üzerine dersler verdi.

Grof ve eşi ötesi psikoloji ve bilinç araştırma sonuçları hakkında konuşurken, onun seminer ve konferanslar ile dünyayı dolaştı. genişlemiş bilinç bölüm - Yıllarca psikospiritüel krizin kurtulanları destekledi.

bilinçli ve bilinçsiz ilgili kitaplar

sırayla kitap Stanislava GROFA okursanız bilinç ve ötesi psikolojisi içinde uzatılmış halinde ilgili fikirlerin gelişmesini takip edebilirsiniz.

Kitapta Stanislav Grof "Beyin Ötesi: Doğum, ölüm ve psikoterapi de aşma" Onun ilmi faaliyetin 30 yıldır yürütülen yazarın araştırma sonuçlarını özetlemektedir. Bu ruh, perinatal matrisleri, psikoterapi ve manevi gelişim dinamiklerinin genişletilmiş haritacılık ifade eder.

Grof ruhsal durumların çoğu, bir hastalık olarak Psikiyatride sınıflandırılır örneğin nevroz ve psikoz neredeyse herkes karşı karşıya kalabilmektedir manevi ve kişisel gelişim krizi olduğunu ileri sürdü.

kendiliğinden işe yaramadı kendi başlarına başa çıkmak için bir manevi deneyim yaşamış Bunun nedeni olabilir. Yazar kendini iyileştirmek için insan vücudun yeteneği kullanımına dayalı psikoterapi yaklaşımları sunuyor.

Stanislav Grof kitabı "Kozmik Oyun: İnsan bilinç Sınır incelenmesi" okurlarına modern bilim ve antik bilgelik, psikoloji ve din sentezini sunuyor. Kapsamlı klinik çalışmalara dayanan yazarın Teorik görünümleri.

Bir bilimkurgu romanı - Kitapta yazarın yıllar süren araştırmalar sonucunda "Jaguar Call" sanat eseri şeklinde görev yaptı. yazarın kendisi olarak transpersonel deneyimin gerçek deneyimleri tarafından atılmıştır arsa ve diğer insanları gözlemledi.

20. yüzyıl: Bir kitabın Stanislava GROFA kronolojik sırayla

1975. "İnsan bilinçsiz alanları:. LSD araştırma verileri"

1977. "Ölümün karşısında adam" Joan Helifaks ile birlikte kaleme.

1980. "LSD -Psihoterapiya".

1981. "Ölüm ötesinde, bilinç kapıları", Kristinoy Grof tarafından birlikte kaleme.

1984. Stanislav Grof tarafından düzenlenmiş "Eski Bilgelik ve Modern Bilim",. Kitap 1982 yılında toplantısında konuştu Bombay, Hindistan Benötesi Psikoloji Uluslararası Birliği birçok konuşmacıların makaleleri içerir.

. 1985 "Beyin Ötesi:. Psikoterapi Doğum, ölüm ve aşkınlık"

1988'de tarif edilmiştir. Stanislav Grof ve Marjorie L. Valera tarafından düzenlenen "İnsan hayatta kalma ve bilinç evrim",. Toplamda, bu kitabın yaratılması üzerinde biz 18 eş-sponsor çalıştı.

1988'de tarif edilmiştir. "Öz arayışı içinde yolculuk: bilinç boyutları ve psikoterapi yeni perspektifler."

1989. "Manevi kriz: bireyin dönüşümü bir kriz olduğunda", Kristinoy Grof tarafından birlikte kaleme.

1990. "Kendiniz için çılgınca arama: dönüşümsel krizden kişisel gelişim için bir rehber", Kristinoy Grof tarafından birlikte kaleme.

1992. "Holotropik bilinç: insan bilinci ve nasıl hayatımızı şekillendiren, üç düzeyi" yazarlarından Hal Zina Bennett.

. 1993 "Ölüler Kitabı: yaşamla ölüm için yönergeler."

1998. "Benötesi vizyon: bilinç alışılmadık durumlarının olasılığını iyileştirmek."

1998. "Kozmik Oyun: insan bilincinin Araştırma sınırları."

1999. "Bilinç Devrimi: transatlantik diyalog" birlikte kaleme Ervin Laszlo, ve Peter Russell tarafından. Kitaba Önsöz tarafından yazılmıştır Ken Wilber.

Sadece 24 yazar ne fazla ne de az 15 kitap yazdı. O pek çok diğer önemli ve zaman alıcı davaları vardı aslında göz önüne alındığında, inanılmaz görünüyor.

21. yüzyıl: Bir kitabın Stanislava GROFA kronolojik sırayla

2000. "Geleceğin psikolojisi".

2001. "Jaguar ara."

2004. "Düşler Lilibita". Kitap Melody Sullivan yazılır ve illüstratör rolü Stanislav Grof gitti.

2006. "Ne zaman imkansız mümkündür: olmayan sıradan gerçekte maceraları."

2006. "En büyük yolculuk. Bilinç ve ölüm gizem."

2010. "Holotropik nefes: kendini keşfetme ve tedaviye yeni bir yaklaşım", Kristinoy Grof tarafından birlikte kaleme.

2012. "En derin yaraların iyileşmesi: kholotropnoye paradigma kayması."

Olasılıkla devam edecek ...

bilimin gelişmesine Başarılar ve katkı

Stanislav Grof - Psikiyatri modern reformcusu ve ötesi psikoloji en parlak temsilcisi olarak dünya çapında bilinen. Onun yenilikçi fikirler Batı bilim ve manevi boyutun böyle iç içe etkiledi. o çeşitli dillere çevrilmiş olan Kitaplar,. Araştırma iyileştirir ve bilinç genişletilmiş devletlerin kapasitesini dönüştüren, 1960 den son onları taşıdı.

1978 yılında Stanislav Grof "Benötesi Psikoloji Uluslararası Birliği." Kuruldu oluşturulduğu hangi amaçla, bu yönde, küresel konferansların sponsorluğu çerçevesinde eğitim ve araştırma teşvik edilmiştir.

5 Ekim Prag'da 2007 o prestijli ödülü "VİZYON-97" verildi. Bu Vakıf Dagmar ve Vatslava Gavelov tarafından sağlandı, insanlığın geleceği için büyük önem taşıyan inovatif projelerini desteklemek için oluşturuldu.

Stanislav Grof San Francisco İntegral Çalışmaları California Institute ve Auckland'da Bilgeliğin Üniversitesi'nde göreve devam etti. O dersler ve holotropik nefes ve ötesi psikoloji eğitim programları öğretir. Hem de dünyayı dolaşarak, atölyeler yer almak gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.