ÇirkinlikBahçıvanlık

Hibiscus veya Çin gül: Geliştirme ve bakım

çok ilginç flora biri ebegümeci, ya Çin yükseldi. Bu bitkinin fotoğraflar aşağıda makalesinde verilmiştir. Hibiscus Malvaceae ailesinden aittir. yaklaşık 300 bitki türleri, aralarında hem otsu ve çalı formları vardır vardır. flora bu türün çiçekleri farklı tonları ve renkleri (sarı, mor, parlak, renkli), ancak en yaygın kırmızı çiçek salkımına sahip olabilir. Kapalı ortamda, genellikle kültürlü Suriye ebegümeci. huni şeklinde veya çift - onun oval elmas şekli ve çiçek bırakır.

aydınlatma

Hibiscus veya Çin Gül - talepkar olmayan florası. Ama uzun çiçeklenme için bu ışık çok ihtiyacı var. Bitki iyi gelişmiş ve zayıf aydınlatma koşullarında olduğunu. Ancak bu durumda, ebegümeci (veya Çince Gül) çiçek olmaz. bitki için en uygun yer hafif alanlar vardır, ama yaz aylarında güneş ışınlarının geçmesini korunmalıdır.

sıcaklık koşullarının

Hibiscus veya Çin Gül ısıyı sever. Yaz aylarında bunun için uygun sıcaklık şartları + 20-25 ° C'ye, ve kış aylarında sayılır - + 20-15 ° C düşürücü sıcaklığı gerekli değildir Kışın. Bitki iyi olduğu sıcak kış mevsimini, ancak serin bir çiçekte tomurcuklar daha iyi oluşur. Yaz aylarında açık havaya bunu yapmak için arzu edilir, ama güneş ebegümeci yavaş yavaş alıştırmak için gereklidir.

sulama

sulama bitkilere en zorlu biri Rosa chinensis (ebegümeci). Bakım zamanında olmalıdır bu açıdan onlar için. Yaz aylarında bitki örtüsü bol sulanan. Kış aylarında, sulama azaltmak, ancak her durumda toprak kuru olmamalıdır. Günlük - Bahar ve yaz aylarında bitki her 3-5 gün sprey ve aşırı sıcakta gereklidir. Bu geri çekme, çeşitli haşereler (yaprak bitleri, Ouadraspidiotus pernicious, örümcek kenesi) gelen ebegümeci engeller. ısıtıcılar çok havayı kuruyacak olursa Kışın, bu prosedür yapılmalıdır. püskürtme, sulama için su savunmak için kullanılmalıdır.

En üst pansuman

ilkbahar kaynaktan erken sonbahar bitki florası veya organik gübre çiçek için bileşimler beslemek için gereklidir. Bu haftada en fazla bir kez yapılmalıdır. Çoğu bitki bakır ve demir şelatlar gibi bileşikleri gerekmektedir. Geri kalan zaman (erken ilkbahar ortasından sonbahar) Çin Gülü yeterince ayda bir kez evrensel bir gübre beslemek için. Özellikle de kullanışlı olan bitki örtüsüne sosu ile sulu çözeltileri püskürtmek için.

nakli

Hibiscus veya Çin Gül - geliştirir ve çok hızlı büyüyen bir bitkidir. Bu nedenle erken ilkbaharda her yıl yapılacak periyodik nakli ihtiyacı vardır. Zemin ebegümeci için seçici değildir, ama en iyi verimli gevşek toprak onun için uygundur. Bitkiler iyi drenaj sağlamak gerekir. nakli sırasında Çin gülü tahammül sıhhi ve moldable mahsul üretmek arzu edilir. Bitki ciddi boyutlarda ulaştığında direkt frekans azaltılabilir. Ancak, toprağın üst tabaka aynı değiştirmek için arzu edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.