TeknolojininElektronik

Elektronik devrelerde çoklayıcılar

Elektronik devrelerin Geliştiriciler çeşitli görevleri çözmek zorunda. Yavaş yavaş çeşitli şemalarında kullanılan ayrı birimler, yaratılmasına neden kararlar vardı. Buna iyi bir örnek sözde çoklayıcılar ve azaltıcılar olduğunu. Yeni teknolojiler ve bileşenler çıkışıyla operasyonda giderek kompakt ve güvenilir hale gelmektedir. tek bir şey değiştirmez - çok ilke üzerinde çalışmak ve bu cihazların hepsi.

Elektronik devre çoğu zaman gerekli olduğu zaman sinyalleri, bir dizi geçiş yapmak için. Bunlardan biri çıktı aygıtında görünür ve dinlenme geçici olarak engellenir. Bütün bu dijital kontrol otobüsün kontrol kodundan okuma temelinde gerçekleşir. Bu açık olmalıdır girişlerin ile ilgili bilgiler içermektedir. Ayrıca ilginç ve ters. Bu durumda, tek bir giriş sinyali birkaç çıkış cihazlarından birine görünür. Bu durumda Denetim ayrıca dijital sözcüğün temelinde oluşur. Bu görev ile mükemmel çoklayıcılar baş. iyi bir performans ile bu kompakt, modern aletleri.

Bu cihazlar yaygın elektronik devrelerin yapımında, elektronik, optik iletişimde kullanılmaktadır. Çoklayıcılar yüksek frekanslı sinyallerin dönüştürülmesinde rol oynamaktadır. Bu cihazların dayalı çeşitli devre tasarımları mümkün en cüretkar fikirlerini gerçekleştirmek için yapmak. Örneğin, seri ve tersi de paralel kod dönüştürmek; Veri aktarım protokolü değiştirebilir; Önceden geliştirilen algoritma ve daha fazlasını kullanarak şifrelemek bilgiler. Çoklayıcılar kolayca giriş / çıkış daha büyük bir sayı elde etmek amacıyla, devre içinde entegre. Bazen kanallara çok sayıda dönüştürmek için gereklidir. demültipleksör devresinin ters fonksiyonu uygulayan bir cihazın her iki cihaz ile tasarlanabilir - çoklayıcı gerçeğini kullanarak.

Bir optik fiber link hattı içinde bu cihazların kullanımına ilişkin iyi bir örnek, bir DWDM çoklayıcı olarak hizmet edebilir. Cihaz, dört girişte sinyallerini alır. Uygun dönüştürme işlemi tamamlandıktan sonra birine istenilen kanalı alabilir seri COM-bağlantı noktaları. Aygıt çeşitli cihazlar eşlemek için kullanışlıdır ve özellikle de EDFA amplifikatör ve kırmızı / mavi-ayırıcı ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. 10 GHz ila 10 MHz'lik bir taşıyıcı frekansı ile giriş sinyallerini edebilmektedir. Bu, pek çok cihaz kapsamaktayken ve güvenilir bir sinyal dönüşümünü sağlamak için yeterlidir. Düşük zayıflatma faktörü işlemi sırasında, genel olarak olumlu bir resim (<2.5 DB) tamamlar. Kompakt, yerden tasarruf ve kolay kullanımlı cihaz tasarımcıları arasında popüler.

çoklu üretim teknolojisinin gelişmesi ile - ve azaltıcılar dönüştürücü sinyaller zayıflamayı düşürmek ve operasyon güvenilirliği artırmak artış hızı zaman, genel boyutlarında sürekli bir düşüş olmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.