KanunDevlet ve hukuk

Kimin bayrağı kırmızı ve siyah? Kırmızı siyah-bayrak tarihçesi

Kırmızı ve farklı kombinasyonlar ve diğer renklerle kombinasyonlarında siyah sıklıkla devlet sembolleri kullanılır. Bu panellerin bazıları iyi bilinen başkalarının geçmişi olan, az insan biliyor. Bununla birlikte, bu tür her bir bayrak dikkate değer.

Mısır

sembolizmi olarak Arap ülkelerinde genellikle mevcut yeşil. Ancak, kumaşın merkezinde kırmızı ve beyaz ve renk ile Mısır bayrağı siyah daha altın kartal ekler. O resmen geç yirminci yüzyıldan beri kullandı. Üç eşit şeritler yatay olarak düzenlenir ve, genişliği, iki veya üç uzunluğunu ifade eder altın kartal kumaş üzerine yerleştirilir. Üst, alt taraftaki kırmızı olduğunu - siyah ve aralarındaki - beyaz. Birinci, ikinci İngiliz rejimden bağımsızlığını hatırlatır, sömürgeciler ile halkın mücadelesinin sembolüdür ve üçüncü 1952 yılında ayaklanmanın söyler. onikinci yüzyılda Haçlılar karşı kampanya başkanı - Son olarak, altın kartal Sultan Selahaddin temsil eder.

Bir süre için, Mısır Fransa'ya aitti ve onun bayrağını zevk, daha sonra İngiltere ülkeye geldi. üç ay içinde beş köşeli yıldız ile kırmızı kumaş - kumaş sadece padişah oldu. bir süredir ülkenin özgürlüğünü aldıktan sonra hilal bulunan yeşil bayrak zevk ve sonra başkan yeni üç renkli kabul etti. Neredeyse Modern sürümünden farklı değildi. ortasında beyaz çizgili, kırmızı ve siyah Mısır bayrağı, yeşil bir daire, hilal ve üç beş köşeli yıldız bulunan bir kartal amblemi ile süslenmiştir. Sonra kuş kayboldu. Bu iki yıldız aldı. 1972 ve 1984, bayrak mevcut altın şahin oldu. Sadece oldu doksanlı panelinin başlangıcı modern şeklini bulmuştur.

Almanya

kimin bayrağı kırmızı ve siyah bir ülke, Avrupa'da vardır. Bir altın boyama ile birlikte Almanya'ya kullanır. eşit büyüklükte yatay bantları için kullanılan üç renkli. Siyah ve altın Ortaçağ'da milli renkler oldu. Üçüncü renk onları daha sonra eklenmiştir. Aşağıdaki hikaye siyah ve kırmızı bayrak vardır: o Napolyon'a karşı Kurtuluş Savaşı sırasında Jena öğrenci birliği kullanması oldu. Bir kez Jena kentinde dişi nüfusu cesur öğrenci vücut işlemeli afiş verdi tamamladı. Bu bir bayrak oldu kırmızı ve siyah çizgili ve meşe dalı altın renginde. Bu karakter ve Alman öğrencilere kullanmaya başladı.

aşağıdaki gibi Zamanla, renkler açıklanmıştır: siyah karanlık gerici hareketler demektir, kırmızı özgürlük mücadelesinde döken kan ve altın sembolize - Bağımsız bir ülke üzerinde yükselir güneşi. Bu değer uzunca bir süre moda olmuştur. Yine de, kimin görünüm Alman şair Ferdinand Freiligrath sang kırmızı siyah-bayrak, tek 1919'da resmi statü verildi. Altının kombinasyonu demokratik Almanya'nın sembolü haline gelmiştir. Nazi bayrağının iktidara gelmesiyle birlikte biraz değişti, ama modern devlet artık özgürlük ve birlik ifade önceki sürüme, geri döndü.

üçüncü Reich

Belki neyi ülke hakkında bir siyah ve kırmızı bayrak düşünerek pek çok trajik Nazi sembolizmi bilinen hatırlayacaktır. Bir gamalı haçı olan Banner bazı ülkelerde yasaklandı en tanınan ve bugün biridir. karakter gelişimi Adolf Hitler çok zaman aldı. O ölçmek kolay olurdu bir seçenek bulmak istedi ve aynı zamanda partinin fikirlerini somutlaşan. O beyaz bir bez teklif edildi, ancak devrimci dönemin hareketi iffetli tonları olarak kullanılamaz olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle, Hitler gamalı haç yazılı olduğu bir çember olan koyu kırmızı standardını geliştirmiştir tricolor yerine onları dönüştürerek, eski emperyal renkleri seferber etti.

Ancak, Hitler'in biyografilerini çalışmada yer alan bazı bilim adamları, bayrak göründü konusunda farklı bir görüşe sahip. Kırmızı-siyah sembol Starnberg bir diş hekimi tarafından geliştirilebilir. O kitapta bahsedilen "Kavgam". ilham kullanıldığı gibi bir görünüm de bulunmaktadır kırmızı bayraklar Komünist partilerin.

Ukraynalı milliyetçiler

Ukrayna sarı-mavi bayrak ulusal bayrağını kullanmaktadır. Kırmızı ve siyah bu renkler ideolojik öneme sahip kimin için aynı milliyetçiler vardır. özgürlük için ölenlerin kanı - Siyah Ukrayna toprağı ve kırmızı sembolize inanılmaktadır. Bu renk tonları uzun ulusal giysiler ve dekorasyon için ev eşyaları kullanılmaktadır. Yine de, ideolojik anlam onlar sadece Birinci Dünya Savaşı sonrası satın aldı. Siyah-kırmızı Ukrayna bayrakları resmen hiç kullanmamış, ancak şarkı ve kutlama alayı, o tamamen tüketildiği.

Buna ek olarak, sembollerin daha eski kullanımı hakkında bir teori yoktur. Boyama Repin 1880 yılında yazdığı "Türk Sultana mektup yazarak Kazaklar", arka plana dikkat değer. mızraklar üzerinde sarı ve mavi, ancak siyah kırmızı-bayrak ibaret değildir. Bu tarihi öneme sahip antik bayrağı görünümünü teyit etmektedir. Tarihçiler ve uzmanlar yaratıcılık Repin güvenilirliğini incelenmiş ve görüntünün güvenilirliğini şüphesiz o gerçekten kullanılan siyah ve kırmızı bayraklar olabileceğine inanıyoruz. Ukrayna devlet düzeyinde kullanamazsınız, ancak bu sembolün tarihine derin bir bağlantı inkar etmek zordur.

Arnavutluk

kimin bayrağı kırmızı ve siyah, Balkanlar üzerinde bulunan diğer bir Avrupa ülkesi. Arnavut afiş Nisan 1992 den kullanılır, ancak sembollerin temeli antik halk masalları koydu. siyah kartal kırmızı bayrak ülkeyi çalıştıran izler bir kuşun efsanesini somutlaştırır. kaskın alt ayrıca tasvir seçenek vardır. kırmızı kumaş ve altın anahat ile yıldızla Sürüm ülkede komünist rejim döneminde ifade eder.

muhteşem bir değere sahip sürümüne ek olarak çift başlı kartal amblemi o göç ve afiş bundan sonra mühürler, böyle bir görüntüyü kullanılan onbeşinci yüzyılda ve komutanı George Kastriot, ilişkili olduğunu bir teori de var. Ülkenin kırmızı Siyah-bayrak Osmanlı'da kazanılan bağımsızlık sonrası, 1912 yılında kullanmaya başladı. Ne olursa olsun, çift başlı kartal her zaman doğru yerde ne kadar çeşitli tonları ve şekiller afiş oldu.

Sudan

Müslüman ülkeler genellikle yeşil sembolizm kullanılır ve ülke istisna değildir. Ama bezin üzerine diğer renkler vardır. ortasında beyaz bant ile kanıtlandığı gibi ne kırmızı ve siyah bayraklarıyla birlikte ve? kızıl üst bant egemenliği için Sudan mücadelesini hatırlatmak amaçlanmıştır. Beyaz barışçıl insanların özlemlerini ve diğer ülkelerle ortaklık için onların arzusu ile ilişkilidir. Alt koyu bant kendisi Arapça siyahların ülke denir Sudan vardır. Yeşil üçgeni İslam'ın sembolü, ancak ilişkili ve ülkedeki derin kökleri tarım gelenekleri ile olduğunu. ülke demokratik olunca bu bayrak Mayıs 1970 yılında kabul edilmiştir. arması da durumunun bir panelin dört renk içerir. beyaz zemin üzerinde göğüs kırmızı kalkanın üzerinde bulunan siyah bir sekreter kuş, gösterir ve bacaklarda - yeşil ülke adına yazılmıştır.

Papua Yeni Gine

Birkaç kişi sembolizmi biliyoruz Egzotik ülke de siyah ve kırmızı renkler kullanılmıştır. Devlet bayrağı çapraz bölünmüş paneli temsil eder. alt siyah üçgen olan, ve üstüne - kırmızı. Karanlık kısmı da ortaya çıkıyor beş beyaz beş köşeli yıldız gösterir Southern Cross takımyıldızı, ve kızıl parlak sarı bir uçan kuşu göstermektedir. elemanların her biri özel bir önemi vardır. Güney Kutbu'nda kutup yıldızı, bu nedenle navigasyon cihazı Çapraz takımyıldızı vardır. Böyle Avustralya, Brezilya, Tokelau ve Samoa gibi ülkelerde bayrakları kullanılır. Siyah ve kırmızı ulusal sanat Papualılar yaygındır. Kırmızı üçgen üzerinde uçar cennetin Kuş, devletin topraklarında neredeyse sadece bulundu. Geçerli sembol Temmuz 1971 yılında kabul ve yaratıcısı Susan hareh Caricom oldu.

Mozambik

Kırmızı ve siyah tonları kullanılmış ve Afrika ülkelerinin simgeciliğinde edilir. Örneğin, bu renk Mozambik'in Bayrağına uygulanır. panelinde aynı boyutta üç yatay bantlar: üst beyaz çizgili dar aralarında alttan, yeşil sonra, siyah ve sarı. Kırmızı, sarı, beş köşeli yıldız olan merkezinde kaldırma tarafında eşkenar üçgenin için kullanılmaktadır. O bir Kalaşnikof tüfek ve çapa ve açık bir kitap koydu. İlginçtir, Mozambik bayrağı modern silahlar ile temsil edilir dünyadaki tek biridir.

Zimbabve

Afrika'da, bu çiçekler sadece Mozambik değil kullanılmaktadır. Başka bir bayrağı vardır. Bu Zimbabve aittir ve ilk Ulusal Birliği Zafer ve düşmanlıklar sona sonra Nisan 1980'de resmen kullanıldı. panelde, kenarları bulunan, biri ikiye bir oranında yedi eşit yatay çizgiler gelmektedir. Geçen onlardan sonra kırmızı, sarı, ardından açık yeşil yürütülen ve merkez siyahtır. Flagstaff ikizkenar üçgen beyazdır. Bu Zimbabve kuş beş ışınları ile kırmızı yıldızın arka planda tasvir edilmiştir. Üçgen barış ve gelişme için ülke özlemini sembolize bağımsızlık mücadelesinin anımsatan kırmızı şeritler, siyah tarihinin ilişkilidir Afrika kabilelerinde, sarı - doğa ve yeşil zenginliği ile - tarımla. Kızıl Yıldız, ülkenin egemenliğini verdi bellek, bir devrimdir. Kümes arkeolojik merakla ilişkilidir: Taş heykel ülkede, hangi şimdi bayrağına değil, aynı zamanda kollarında sadece kullanıldığı simgelerinin yanı sıra sikke bulunmuştur.

Angora

bu ülkenin sembolizm da kırmızı ve siyah kullanılmaktadır. Bu iki renkte yatay çizgili panelde yer alan yaptı. Üst altında, kırmızı - siyah ve altın dişli, yıldızlar ve sallamalar bulunduğu görüntünün merkezinde. Afrika kıtasının - ilk sömürgeleştirme döneminde döken kan ve ikinci sembolize eder. Ayrıca her figür önemi: dişli - köylüleri ve yıldız - - ilerleme ve dayanışma, pala çalışıyor.

Kenya

Son olarak, başka bir Afrika bayrağı. geniş, siyah, kırmızı ve yeşil, iki dar beyaz arasında yer almaktadır - Kenya bez beş yatay çizgili kaplı. Merkezde aynı renklerde yapılmış Maasai kalkan vardır. Arkasında iki çarpı mızrak tasvir edilir. siyah renk Afrikalı nüfusu, kırmızı ile ilişkilidir - bağımsızlık mücadelesi, doğal kaynaklar konusunda yeşil görüşmelerin ve beyaz barış sembolize eder. Kalkan ve özgürlüğü savunmak için hazır olup mızrak konuşma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.