TeknolojininElektronik

Smartphone Samsung Galaxy Mini Duos S5: sahiplerinin bir bakış, özellikleri ve yorumlar

Akıllı telefon segmentinde yer alan mobil cihazlar, her üretici kendi amiral gemisi modeli sunmaya maksimum fayda arar. Genellikle ileri teknoloji ve eşsiz tasarımı ile en pahalı, işlevsel cihazlardır. Bununla birlikte, bu cihazların yüksek maliyeti tüketicilerin oldukça geniş bir kitleye keser. müşterileri kaybetmemek için, geliştiriciler ucuzdur ve daha lojistik açısından orijinalleri kaybetmek Gemilerimden, daha küçük bir versiyonu yayınlandı. Bu yaklaşımın bir örneği olduğunu birkaç versiyonu mevcuttur cihaz Samsung Galaxy S5 Mini Duos SM. Birçok modellerinde, tam teşekküllü bir akıllı telefon S5 temel özellikleri, ancak ergonomi küçük ayarlamalar ile daha kompakt boyutu tekrarladı.

modeli hakkında genel bilgiler

Modern telefonlarının yetenekleri genişlemesi ile komplike cihazlar ve konumlandırma kavramı vardır. Bu durumda, S5 bir mini versiyonu S3 modeli ile donanım özelliklerine oldukça karşılaştırılabilir. smartphone temsilcileri arasındaki fiyat farkı 10 bin olduğunu. ovuşturun. Alıcı S5 genç versiyonunu ödediği için mi? Aslında, cihaz hatta eski sürümün performansının ciddi bir kayıp olsa da, birçok yönden çekici. Örneğin, aynı S3 cihaza aksine, akıllı telefon Samsung G800H Galaxy S5 Mini Duos konut IP67, son yumuşak geliştirme, parmak izi sensörü ve kalp hızı, hem de nem geçirmez korumuştur. Ayrıca, amiral gemisi tasarım olarak böyle bir faktör atmak olamaz. Görüntü bileşeni uzun birçok kullanıcı büyük miktarda ödemeye hazır olduğu için tam ağırlık seçim kriteri olmuştur.

Aynı zamanda sadece S5 daha küçük bir versiyonu olarak modelini dikkate almak yanlış olur. Bu büyük ölçüde, mini gadget kendi ruhunu onun farklı avantajlara sahiptir sahiptir bağımsız bir birimdir. ilk önce küçük bir boyut, özerklik ve geliştirilmiş ergonomi daha yüksek bir seviyededir.

teknik özellikleri

Zaten belirtildiği gibi, temsili amiral gemisi serisi doldurma açısından orijinal versiyonunu kaybeder. durum değiştirmek ve rekabetçi modellerin arka plan üzerinde değildir. segmentin amiral gemisi mini akıllı telefon Galaxy S5 Mini Samsung Duos, aşağıda tarif edildiği teknik özellikleri, oldukça mütevazı görünüyor:

 • Ekranı - 4.5'lik bir köşegen "ve 326 ppi yoğunluğunda tabanlı Super AMOLED teknolojisi.
 • Ekran çözünürlüğü - 1280x720.
 • İşlemci - "Kvalkom Aslanağzı" 400 1.4 GHz frekansında ile.
 • OS cihazları - Dizideki Android 4.4.
 • RAM - 1,5 GB.
 • flash bellek büyüklüğü - 16 GB.
 • Hafıza kartları - 64 GB microSD vmestmostyu sınırını kullanmak için bir fırsat.
 • Fotoğraf - Temel 8 mm matrisi ve 2.1 Mn yer alan bir ön bir birim.
 • pil kapasitesi - 2100 mAh.
 • Boyutlar - genişliğinde 64.8 mm, 131.1 mm boyu ve kalınlığı 9.1.
 • Ağırlık - 120 ° C.

donanım kısmı

Bu sürümün performansı temel versiyonunda, S5 göre yaklaşık 2 kat daha azdır. Ama performansta düşüş oldukça grafik uygulamalar, oyunlar, vb. D. Samsung Galaxy S5 Mini Duos etkinliği ve arayüz hızı tamamen korunur ve modifikasyon zorlu destekleme yeteneğine yansıyan olduğunu dikkate almak önemlidir. esas olarak 1.4 GHz maksimum frekans gösterge olarak ifade edilmiştir özellikleri dört işlemciler, normal modda rahat kullanım sağlar.

normal operasyon uygulama Şekil neredeyse yarısı RAM serbest kalacak zamanda. Yani, kapanış "zor" uygulamaları ile ilgili sorunlar nedeniyle belleğin akut kıtlığı ortaya çıkmaz edilir. Birden yoğun programlar veya oyunlar çalıştırdığınızda sınırı da oluşur. Aslında, yetersizlik, örneğin yükleme hacmi ele almak ve cihazın ana dezavantajlardan biri için. Ama birlikte yaşayabilir. Ama multimedya HD kalitesinde malzemelerle çalışmalarında sorunlar gerçekten bir lider durumunu iddia bir akıllı telefon garip görünüyor. tatsız deneyimler menüleri düzgün çalışma, kolay kaydırma listeleri ve sayfaları yanı sıra gecikmeler ve kapanmaları olmadan tarayıcılar kolay kullanımını yumuşatır.

yazılım

kullanışlı yazılım modelinin Servet bozmak, ancak kullanıcı gereksinimlerine bağlı olarak ve bu seti yararlı olabilir etmez. Android nispeten yeni bir sürüm 4.4 cihazı, hem de bir arayüz kabuk TouchWiz kullanıcı arayüzü bir sistem kullanır çalıştırır. Bu bileşenlerin birliği iyi bir performans vermek, ama bu gereksiz uygulamaların bolluğu gölgesinde. Samsung akıllı Birçok kullanıcı ve gereksiz programların tümünü doldurma temizlemek için tavsiye ve bunun mümkün olmaması halinde - etkinliklerini engellemek için. Hala güvenini kazanmış olanlar programların, bu SHealth (atletik performansı ve başarılarının Müdürü) not edilebilir, SPlanner (bir notebook şeklinde kullanıcı dostu bir uygulama) ve Akıllı Uzaktan (eğer kızılötesi bağlantı noktasını kullanarak televizyonunuzu kontrol etmenizi sağlar). yazılımını optimize etmek için de tam bir güncelleme Samsung Galaxy S5 Mini Duos önerilir. son sürümlerinde firmware, örneğin, en son işletim sistemi kullanmak için izin verir. Ancak, bu tür eylemlerle deneme çok dikkatli olmalıdır.

görünüm

Geliştiriciler geleneksel monoblok form faktörü kullandık. Karar tanıdık geliyor normal bir telefon, ancak doğru çizgilerle pakette dokunmatik ekrana sahip bir akıllı telefon için alışılmadık görünüyor. kompakt ile ilgili olarak, tüm Mini segmentine ait olarak orada tarif edilebilir değildir. Boyutlar gerçekten küçük telefonların bilenler lütfen, ama ağırlık bir çok gerçek hissiyatını geleneksel akıllı telefon verir. geri kırpmak Görünüm Galaxy serisi uzun kullanıcılarının parçası espriler için bir neden olmuştur kapsar. Ve yine de, Samsung Galaxy S5 Mini Duos SM verdiği dokunma hissinde bu sınıfta en keyifli çağrılabilir. Dokunmatik ve parmak izi toplamaz Buna ek olarak, malzeme kayma olmaz. Ayrıca kayda değer ve toplam vücut işçilik. Cihazın dayanıklılığı etkileyen ayrıntılı olarak elimine tepki, çizilmelere ve tutarsızlıkları monte. nemden ve tozdan koruma tabakaları ile karakterize edilen İstem kaplamaya ek olarak.

Güç ve enerji tasarrufu imkanları

akıllı 2100 mAh pil kapasiteli batarya lityum iyon tarafından sağlanır. Üreticiye göre, bekleme cihazda kadar 440 saate olabilir. Konuşulan telefonu kullanım modu 20 saate kadar sürebilir. Buna karşılık, eleman eski model 2800 mAh gücüne sahiptir. Pil kapasitesindeki bu farklılığın ve en genç modeli rağmen enerji verimliliği yüksek derecede göstermektedir. Bu ekranın mütevazı boyutta ve küçük yükleme hafızasına Samsung Galaxy S5 Mini Duos 16 GB ve donanım olanakları aşağı bir kesim katkıda bulunur. mühendisler böylece hız sınırlayıcı asgariye işlemcinin saat frekansı ayarlamamızdır. İş yerinde, arayüz etkilenmez, ancak genel performans göstergeleri düşmüştür.

Kamera ve görüntü kalitesi

Model odalar 8 ve 2.1 Mn ile donatılmıştır. Daha güçlü birimi de LED flaş ve otofokus desteği ile tamamlanmaktadır. Matris yönetimi standart Koreli arayüz üzerinden uygulanmaktadır. Kullanıcı böylece .. Samsung Galaxy Mini Duos S5 ayarlar arasında rötuş tasarım, panorama serisi, HDR ve parlaklık ayarı, doygunluğu ve keskinliği sağlar dahil olmak üzere birçok çekim modları, bir seçeneği vardır. Deneyimli fotoğrafçılar da maruz kalma ve duyarlılık düzeyine kontrastını değiştirebilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun günün saati, iyidir. Hatta düşük ışıkta fotoğraf iyi görüntü sağlar. parlak flaş iyi bir iş odaklayıcının da vardır.

iletişim olasılığı

Tüm akıllı telefonlar amiral gemisi serisi gibi bu modelde diğer cihazlarla iletişim kurmak için bir kanal oldukça geniştir. Öncelikle, bu USB konnektörleri. Birçok kullanıcı sürpriz için geliştiricilerin sadece PTP bırakarak Toplu Depolama modunu terk etti. Kötü Bluetooth sürümü LE uygulanmadı. Yüksek iletim hızının yanı sıra, alıcı Handsfree ve SIM Access gibi profiller, bir çok çeşitli destekler. Elbette Samsung Galaxy Mini Duos S5 ve ücretsiz Wi-Fi maliyeti. Birçok yönden, bu arayüz modülü "mavi diş" benzer. İşleri Sihirbazı kullanıcı otomatik mağaza kanallarına seçilen ilk ağa bağlanmaya izin verir. nispeten yeni bir teknoloji S Işın vardır. Bu sistemle birkaç gigabayt kadar dosyaları transfer etmek dakika içinde mümkündür.

Modelin versiyonu

önekleri G800F ve G800H ile - akıllı telefon iki temel versiyonu mevcuttur. Onlar birçok farklılıkları yok ama, çalışma koşullarına bağlı olarak bu nüanslar önemli bir rol oynayabilir. Yani, model G800F çekirdekli Exynos ile odnosimochny cihazdır gerçekleştirilir. Versiyon Samsung G800H Galaxy S5 Mini Duos, adından da anlaşılacağı gibi, dört çekirdekli işlemci bakış çalışma noktası ile, aslanağzı 400 donanım farklarını kullanmaktadır olarak, iki SİM kartı ile donatılmış olabilir, önemsizdir. 450 MHz frekansıyla - En azından, grafik yongaları hemen hemen aynıdır sahiptir. Yine piyasada Snapdragon 400 akıllı telefon bugün eskimiş kabul edilir ve Exynos işlemci Samsung daha yeni bir gelişmedir edilir.

Akıllı telefonda Olumlu geribildirim

Cihaz olsa, ast düzey amiral gemisi çizgidir başarı için birçok önkoşul vardır. arayüzü kullanmak rahat Bu modifikasyon notun tartışılmaz avantajlar arasında Üyeleri, başarıyla sağlam konut, 8 megapiksel iyi bir kamera ve iletişim yetenekleri tam bir set ile tasarım uyguladı. Özellikle Samsung Galaxy Mini Duos S5, müzik dinlemek web sayfalarını ve fotoğrafları okumak için fanlar teşekkür ederiz. Bu kategori birimi sahipleri ve aktif telefon hizmeti açısından önemlidir performans modeli, kompakt vurgular. Bu, elbette, çağdaş oyunlar ve karmaşık grafik malzeme değil uygun alet, ancak kaynakların yüksek kullanım kesinlikle kötü etkinliğini etkileyecek anlamına gelmez.

negatif yorum

Genel olarak, cihaz iyi çıktı, ancak daha da geliştirilmesi için önkoşul bulunmamaktadır. Birçok sahipleri daha güçlü bir işlemci kullanmaya cesaret edemedi birim yaratıcıları eleştirdiler. Yine de, donanım doldurma performansı tüm sürümlerinde akıllı telefon Samsung Galaxy Mini Duos S5 en güçlü yanlarından isnat edilemez. Ayrıca Not diğer mini cihazlara kıyasla da büyük boyutudur. bu segment çekici olması sadece elde mütevazı boyutları ergonomi. Biz makine masif açıldığında, aynı zamanda orijinal boyutunun ciddi azalma söz etmek olmadığını söyleyemeyiz.

rakipler modelleri

Üreticinin hattı içinde doğrudan rekabet S3 modelini sözü ile maliyetleri karşılaştırarak başlayın. Tabii ki, bu form faktörü gerekçesiyle en az farklı model vardır, ama teknik tabanı çok benzer. Mini akıllı telefon nedeniyle özgün tasarım ve daha gelişmiş koruyucu kaplamaların şeklinde bayrak gemisi faydaları bu modelde kazanır. O Samsung Galaxy S5 Mini Duos göre yaklaşık 2 kat daha ucuz maliyeti de Buna karşılık, S3 fiyatı olan 20 bin. Rub olduğunu avantajlıdır. Sonraki rakip modeller - Sony Xperia Z1. Bu birim öncesinde güçlü bir işlemcinin Kore gelişme de, ancak iki "simok" yerleştirerek olasılığını sunamıyoruz. S5 Mini ve ZTE Nubia Z5 üreticinin modifikasyonu çok benzer. Bu gadget iyi bir teknik tarafı avantajına sahiptir, ancak yine iki SIM kartlarının kullanımına izin vermez. Bu model büyük boyutta olduğu, ancak Koreli geliştiricilerin cihazı daha cazip bir fiyata.

Sonuç

amiral gemisi akıllı telefonlar genç versiyonu cihazın tam teşekküllü sürümünü göze alamaz bu kullanıcılara ulaşmak için kullanılabilir. Ne yazık ki, akıllı telefon Samsung Galaxy S5 Mini Duos yarışmadan mevcut kabul edilemez. Ve bu diğer üreticilerin neredeyse tüm muadilleri daha güçlü işlemciler ile donatılmış aslında söz değil. Bu gadget olarak, ve o S5 eski bir sürümünü düşmüş bir dizi avantaj tuttu. Aralarında seçkin ve şık tasarım ve yüksek koruyucu kaplamalar, hem de iyi bir kamera olabilir. Biz model ve fiziksel istismar hızla arayüzü ve kolaylığı oluşur faydaları vardır. Bununla birlikte, bu avantajlar, diğer markalarının analoglarının karakteristiktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.