Sanat ve EğlenceFilmler

"Bir suçlu gibi düşün": gösteri hakkındaki yorumlar

"Suçlu gibi düşün", suçları araştıran suçluların psiko testleri ve davranış analizi temel alınarak FBI uzmanlık bölümünün bölümlerine dayanan bir Amerikan dedektif dizisi.

Ceza akılları

Cezai TV projesi "Suçlu düşün" değerlendirmesi çoğunlukla olumlu. IMDb'deki notu: 8.20. Dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere yapılan istatistiksel araştırmalara göre "CSI Suç Sahnesi", "Kayıplar", "Arkadaşlar" ile rekabet eden en iyi 10 seri arasındadır.

Ceza akıllarının galası (bazen seri başlığı "Criminal Minds" olarak tercüme edildi), 2005'in ilkbaharında CBS'de gerçekleşti; çekimleri bu güne kadar devam ediyor. Çekim sürecindeki kırılma ancak üçüncü sezonun oluşturulması sırasında gerçekleşti; dizilerin üretimi, yazarların loncası grev düzenlediğinde kesildi. Fakat Nisan 2008'de film ekibi "Think for a Sulphrit" serisi üzerine tekrar çalışmaya başladı. Film eleştirmenlerinin yaptığı değerlendirmeler, bu zorunlu duraklamanın yaratıcılara iyi geldiğini kaydetti. Anlatım daha yoğunlaştı.

Arsa temeli

Oyuncuları ve rolleri yaratıcılar tarafından özel olarak dikkatle seçilen "Suçlu düşün" dizisi, insan hakları organlarının çıkmaza girme suçlarını ifşa etmesine yardımcı olan davranış analizi uzmanlarının çalışmaları hakkında anlatmaya öncülük ediyor. Cezanın sebebini belirlemeleri, eylemlerine nüfuz etmeleri, suç unsuru gibi düşünmeye çalışması gerekir.

Belirli bir davayla uğraşırken, ekip esas olarak ceza ve mağdurun psikolojik portrelerini oluşturur; vakalar, olayla ilgili kanıtlar, toplanan bilgilerin tarihsel emsallerde yazışmalarını ve geçmiş psikolojik analizleri belirler.

Çalışmanın psikoloji ve kriminoloji alanında gerçekten mükemmel bilgi gerektirmesi gerçeğinin yanı sıra, çok zaman alıcıdır. Böyle gergin bir programda, tehdide maruz kaldıklarında hemen hemen her dakika çalışmak, grubun her özel ajanını mutlu bir evlilik ve kişisel yaşamın istikrarını korumayı başaramadı. Böyle bir entrika, "Bir Suçlu düşün" serisidir. Projenin üretimini ilk sezondan günümüze bırakmayan aktörlerin fotoğrafları, projenin posterini süslüyor.

Ana oyuncular

Yaratıcıların fikrine göre serinin anlatımındaki ana aksan, ajanın Jason Gideon (aktör Mandy Patinkin) ve sarsılmaz ve sert Aaron Hochner'in (aktör Thomas Gibson) özel bölümünün başında yaptığı çalışmalar. Hala "Bir suçlu düşün" değerlendirme uzmanları, bu kahramanlara ek olarak ekibin cinsel suçlar uzmanı Jennifer "JJ" Jero (AJ Jay Cook) 'ı içerdiği gerçeği nedeniyle merkez karakterlerin düet öyküsünü çağırmıyor Ell Greenaway (Lola Glaudi), öfkeli Derek Morgan (Shemar Moore). Teknik analizden sorumlu tam zamanlı programcıya yardımcı olun Penelope Garcia (Kirsten Wangsness) ve genç deha Spencer Reed (Matthew Gray Gabler). "Suçlu düşün" projesinde ana aktörler olarak da değerlendiriliyorlar. 1 sezon incelemesini ve izleyiciyi ve eleştirmenler oybirliği ile karakter ve öyküleriyle tanışıklık kurdu.

"Bir Suçlu düşün" dizisinin dramatik bileşeni

Serinin incelemeleri, yalnızca tutku ısısı ve soruşturmanın trajik koşulları için değil dramatik türe atıf yapıyor. Çoğu zaman, yazarlar her karakterin kişisel yaşamını iyice "geçti". Bunun kanıtı Aaron Hochner'in kişisel hikayesi olabilir. Kendisini tamamen çalışmaya adamış olan aileyi kurtaramadı: Üçüncü sezonda eşi çocuğu alarak ayrıldı. Dördüncü sezonda, temelde Ripper ile anlaşmayı bırakan - seri katil olan - bir suçlu tarafından kişisel düşmanların rütbesine inşa edildi. Ve beşinci sezonda manyak, Khochner'i intikam alıyor ve bütün akrabalarını öldürüyor. Aaron bir suçlu bulur ve intikam susuzluğuyla baş etmeden onu öldürür.

Doğal olarak, olaylardan sonra bir süre sonra Hochner restore edildikten sonra kademeli olarak işbaşına döndü. Aktör Thomas Gibson'a göre, "Suçlu düşün" adlı televizyon filminde, en iyi dizi dizi, çeşitli seyirciler tarafından alınıyor çünkü izleyiciler yeterince geniş ve çok taraflı çıkarlara sahipler. Biri ilginç kesintiler ve eylem bileşenidir, bazıları ana karakterlerin gündelik yaşamı hakkında daha fazla bilgi edinmekten hoşlanmazlar.

Aktörler ve roller

"Suçlu düşün" serisi, özel ajanların dünyasına damgasını vuran gözden geçirenleri inceliyor. Her bölüm boyunca baktığımızda, görüntüleyen FBI'da çalışan insanlar hakkında, zorlu çalışmayla baş ettikleri hakkında, tüm zorlukların zamanımızın en iyi zihinlerine kıyasla solup gittiği gerçeği hakkında bir çok şeyi öğrenir. Projedeki hemen hemen her karakter gerçek bir prototipe sahiptir veya birkaç gerçek ajanların ortak bir görüntüsüdür.

Derek Morgan (Shemar Moore tarafından icra edilmiştir), judo'yu mükemmel bir şekilde tanıyan, kibirli, sıklıkla kısıtlanmamış ve hızlı temperlenmiş özel bir ajan. FBI'a devredilmeden önce, poliste görev yapmış, bir saksıydı. Öz savunma dersleri uygular. Çocukluğu ve ergenliği karanlık bir sırrına sahiptir. Çocukken, kahraman okul futbol takımının antrenörü tarafından cinsel taciz edildi. Buna ek olarak, 10 yaşındaki Derek, evine sızmış hırsızı durdurmaya çalışan babasının ölümüne tanık oldu. Bu trajik olaylar, karakterin mesleğinin seçiminde belirleyici olmuştur.

Morgan, güzel Penelope Garcia'dır, çoğu kez flört eder, ama tanışmazlar. İlişkileri sayesinde "Think Like Culprit" de romantik bir bileşen ortaya çıktı. TV filmi seyircisinin güzel yarısına bırakılan şov hakkında yorumlar bazen tamamen bu çifte ayrılmış durumda.

Orijinal Jerro

JJ (aktris AJ Jay Cook) olan Jennifer Jero, yardımsever ve yumuşak bir kadın olan iletişim ve kitlesel iletişim alanında çalışan bir ajandır. Soruşturma sürecinde, mevcut davalarından biri New Orleans'tan polis memuru William LaMontain ile tanışıyor. Yedinci sezonun sonunda, evlenirler, bebekleri vardır. Böyle bir senaryo hareketi aktrisin gerçek gebeliği ile açıklandı. Doğumdan sonra, AJ Cook zor bir seçim nedeniyle stres halindeydi.

Uzun zamandır aktris, aile hayatı ile projeye dönüş arasında yırtıldı. Ancak, yapımcıları ve senaristleri arasında açık bir diyalog sayesinde Cook "Think for a Sulprit" adlı çalışmaya döndü. Kitlenin geri dönüşüyle ilgili yorumları pozitifti, hepsi yeni imajını takdir ediyordu.

İlk imaj

Matthew Gray Gabler'ın ilk oyunculuk çalışması, otistik genç tenha Spencer Reed'in karakteriydi. IQ kahramanı 187'dir. Aniden hafızasına sahip olan kişi dakikada dakikada yirmi bin kelime okuyor. Onun tamamlanmamış olan 24 Reed'in 3 doktora derecesi vardı: kimya, matematik ve mühendislik. Ayrıca sosyoloji, psikoloji ve felsefe bölümlerinden mezun.

Karakterin payı ciddi testler düştü. Ekibin geri kalanı periyodik olarak Reed'in böylesine geniş ve derin bir bilgi birikimiyle karıştırılmamakla kalmaz, kahraman çeşitli zamanlarda uyuşturucu bağımlılığı yaşar, şarbonla hasta olur ve tehlikeli bir yaraya çıkar. Buna ek olarak, annesi şizofreni hastasıdır.

Matthew Gray Gabler , medyayla yaptığı röportajda seriye katılımını gerçek bir maceraya çağırdı. Aktörün filme alınması sırasında dizini yaraladı, ancak yaralanması benzersiz bir karakter yaratmada oyunculuk sürecini hiçbir şekilde etkilemedi. "Suçlu düşün" serisini analiz eden bireysel izleyiciler, kahraman Gabler'ın hoşlanmadığı şeyleri gizleyerek düş kırıklığına uğrattığını gözden geçiriyor. Hikayenin başında, kahraman masum ve naif göründü, ancak kahramana gelen o korkunç şeyden sonra pek çok seyirci değişiklikleri yüzünden üzüldü. Aktör, karakterinin iç değişimlerini son derece ilgilendirdiğini iddia ediyor.

Kamera ekibi

Televizyon filminin yapımı zaten ikinci sezonda oyunculuk değişiklikleri geçirmiş, daha sonra kalıcı olmuşlardi. İkinci sezonda, altıncı serinin piyasaya sürülmesinden sonra Lola Glaudini sekizinci sıradan ayrıldı ve Paget Brewster'ın (ajanı Emily Prentice) başarılı oldu. Üçüncü sezonun atışı sırasında David Rossi'nin rolü Mandy Patinkin'in ayrılması nedeniyle Joe Mantegna'ya verildi.

Dördüncü ve beşinci mevsim önemli "kayıp" olmadan geçti. Son serinin altıncı ayında AJ Kook geri dönüyor, ancak Paget Brewster ayrılıyor. Serinin yapımcıları Cook ile uzun vadeli bir sözleşme imzaladı ve yedinci sezonda karakterlerin kalıcı kompozisyonuna döndü. Brewster da sürekli olarak atışa geri döndü. Mayıs 2011'de Nicholson'la olan sözleşme bozuldu, ancak sekizinci sezon için Moore ve Gibson ile uzatılmıştı. 8 sezonunda üreticilerin Matthew Gray Gabler projesine katılması için pahalı maliyetler, her seri için ücreti 100,000 dolar.

Spin-off

2011 başında, ABC televizyon kanalı "Think for a Sulphrit: Şüphelinin Davranışını Düşün" adlı bir şirket üretiyor. Ancak, 13 seride bir sezon üretildikten sonra, Oscar ödüllü Forest Whitaker'ın katılımına rağmen proje kapanıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.