Sanayi

Su-25T: fotoğrafı, karakteristikleri

Adından da anlaşılacağı gibi, Su-25T - Su-25 bir değişiklik oldu uçak, daha önce bir on yıl yayınladı. 80'lerin başında Sukhoi Tasarım Bürosu geliştirilen o Savunma Bakanlığı silahlı kuvvetlerinde bunu empoze etmek kararını açıklamasından önce kullanılmaya başlanmıştır sadece muharebe araç oldu.

bu model göğe tırmandı asla olsaydı bile, bu yine de yerli askeri havacılıkta parlak iz bırakacaktı. Sonuçta, Su-25T sadece bir prototip versiyonu haline gelmiştir. aralık tamamen farklı rakamlar temelde aynı Su-25, ama olan 25 ve diğer gelişmeleri kapsamaktadır. Ama aşağıda başka uçakta.

Düzlem saldırı

Başlangıçta kara birlikleri idare gelişmekte askeri havacılık tarihinin yakında Su-25 ve konularının tamamen havadan eylemi dahil ayrı bir tür haline geldi.

yüksek irtifada uçabilen Fighter bombacıları, iyi bir aralığı vardır ve aynı zamanda yeterince hızlı ve manevra kabiliyeti. Ama Ordu savaşçı kapsayacak şekilde gerekli değildir.

Yani düşük hızda ve düşman hava savunma görünmez irtifada nedeniyle bağışıklık çığır saldırı uçağı, ışık, vardı. Makine, büyük bir ateş stok taşıyabilir. Bu avantajlar askeri saldırı uçağı IL-2 sınıfı sahipti. Bu tip Dünya Savaşı uçakları sona ermesinden sonra gölgelerin içine çekilir: Havada üstünlük mücadelesi, ancak 70'lerin sonunda durum değişiyor. Sukhoi stormtroopers üretimi için bir sipariş aldı. uçak fabrikası adını alır "Ürün T-8." Daha sonra, bir dizi çıktı, bu Su-25 adını ne zaman.

Açıklama Su-25T. talimat

Uçak talimatları bunun prototip saldırı uçakları, bir sınıfa uygulayın. Ama aynı zamanda, ara artık modernizasyon oldukça zordur, bu nedenle temel sürümden farklı. geliştiriciler yay takviyeli gövde yapısı değişti. Yeni yönlendirme sistemleri pilot, nasıl uçak kontrol ve mücadele İşlemleri yetenekli adamı yapmak için basitleştirmek. Biz de hedefe gitmek için pilota yardımcı olan sistem belirtmeliyiz. Tetiğe basıldığında sonra olası bir hedef tahmin gücü, istenen mühimmat rehberlik seçer ve gerektiğinde düzeltir. Saldırı hizmet açısından nispeten hareketli olduğu için uçaklar geceleri uçan için ek bir telemetri sistemi vardı.

algılama veya rehberlik: koruma sadece zemin tabanlı radarlar noktalarının konumunu belirtmek olamaz, ama aynı zamanda çalıştıkları modu öğrenmek için istasyon elektronik izleme dayanmaktadır. Bu bilgilerin önceden sahip olan "kurutma" bir fırsat pilotu etkilenen bölgeyi terk ilerlemek için. izleme sistemi de karasal rehberlik noktaları müdahale birimi ile eşleştirilmiş olabilir. Bu yemlerden kümesi görüntüler bir füze için homing sistemini devre dışı bırakmak için bile mümkün bir "kar" ve benzeri etkilere üretir.

gözlemci Grubu

1980 yılında ilk uçak, Afganistan'a gönderdi. Birincisi, birkaç parça, daha sonra bir alay. uçağın tüm sertifikasyon denetimlerinden geçmek zorunda değildi olarak alayın ile gözlemci bir grup gönderdi. Ve gözlemciler arasında yer aldı Sukhoi Tasarım Bürosu temsilcileri yeni araba kendisi gerçek muharebe testinde zarekomenduet görmek için.

Ne yazık ki, T-8 ilk örnekleri mühendislik kusurlar ile öldürüldü. Bu makineler iki motorla yakınında bulunmaktadır. Kontak kaçınılmaz ikinci bir yangın sonuçta patlama meydana neden oldu. İkinci sorun - füze fragmanlarından koruma. (Motorun üzerinde yer almaktadır) en az bir tankı alınıyor ve o motorları ile yaptığı anlaşma dışında kırar ve sonra sonuç bilinmektedir. sonucunu gözlemlemek Su-25T doğum oldu. Ana alttan ve tanklar arasında çelik zırh levhaları değiştirir.

sırası

Su-25 dayanarak bazı değişiklikler oluşturuldu:

 • Su-25 - gerçek temel model, hala üretilen ve kullanılır;
 • Su-25K - Yukarıdaki modelin ihracat versiyonu;
 • Su-25UB - muharebe eğitimi seçeneği saldırı uçağı (diğer makinelerde tek aksine kabin alanı 2);
 • Sioux 25UBK - eş zamanlı olarak ikinci ve üçüncü modifikasyonu. makine öğrenimi ihracat versiyonu;
 • Su-25UT - eğitmen versiyonu, silah yok;
 • Su-25 silah altında - Bir önceki ile aynı, kollar eksik. adına, "G" kancaya sahiptir. Deniz versiyonu iniş imkanı olan ve toprak aerobatsplanes güverte kullanılarak
 • Su-25BM - hedeflerini çekme, sürüm muharebe kullanım için tasarlanmamıştır;
 • Su-25T - saldırı uçaklarının modern bir versiyonu. Geliştirilmiş zırh ek olarak sonradan yeni elektrik teçhizat ve daha güçlü silahlar aldı. Bir prototip füze sistemi olarak görev yaptı oydu;
 • Su-25TK - biz ihracat kabuk içinde saldırıyı nitelendiriyor.

Diğer modeller tabanlı saldırı uçağı

buna dayalı Su-25 modifikasyonları çağrılabilir makinelere ek olarak aynı zamanda diğer versiyonlarını geliştirdi.

Su-28 - Su-25UT sürümüne neredeyse tam bir kopyası. Bu bir eğitim uçağı silah yoktur.

Farklı model oluşturmak için karar başarılı oldu, ve aynı zamanda Afganistan modeli Su-25T içinde çok kullanım. Su-39, T "oğul" sürüm denebilir onun tüm iyi özelliklerinden alınan ve bazı yenilerini kazanmıştır.

Özellikle, bazı değişikliklerle sonra Su-25TM üretimi modelleri (başka bir isim 39.) RLPK "mızrak-25" (radar nişan sistemi) ayarlamak. Ayrıca ATRA "Girdap" (tanksavar füze). İkincisi, helikopter, küçük yüklü Su-25TM, başarılı uygulamadan sonra füze tekneler ve hatta devriye gemilerine.

silah

silahlar Su-25T de tüm gelişmiş değişiklikler üzerinde yürürken, detaylı bir bakış. Uçak kanatları mühimmat çeşitli montaj için 10 direkleri var. vücuda yakın olan 10 bu durumda 8'de, bomba veya füze, top bir cephanelik monte etmek için yeterli olan 500 kg her yük taşıyabilir. Son dikmesi, tipik olarak hava muharebe ve savunma amaçlı olarak kullanılan bir kısa menzilli füze (R-60) taşır. uçak yer hedefleri yok etmek için kullanılabilir silahlar arasında, SPPU (çıkarılabilir hareketli top kundağı) not edilebilir, 100 ila 500 kg veya "hava-yer" füzelerden tartı bombalar.

aşağı doğru sapma olanağını (uçağın düzlemine 30 ° 'lik maksimum açı) sahip SPPU lastikler. Füze SD kılavuz tip lazer 25ML X-X-C-29L ya da 25 meydana gelebilir. Blok NAR 57 ila 340 mm (güdümsüz füze) kalibre kullanmak mümkündür.

Buna ek olarak, uçak gövdesinin altında yer alan, sabit bir çift silindirik tabanca sahiptir. kadar büyük değil bunun olasılığı: 30 mm kalibreli ancak böyle zırhlı personel taşıyıcı olarak zayıf zırhlı araçlar, karşı kullanılabilir.

içeriden

Pilot - Teşekkür elektronik yönlendirme sistemleri ve yangına, biraz daha erken, Su-25T kokpiti bir kişi için tasarlanmıştır tanımladı. Bu yönetim ve diğer makinelerde atıcı yapar gerçeğini hem sağlar.

Gösterge paneli klasik versiyonu üzerinde düzenlenir. Sandalyenin solunda motor itme kontrol düğmesi vardır. Bir radyo kontrolü, fren sistemi sistem kabin içi basıncı için silah ve çeşitli valfler sorumlu anahtarları da vardır. elektrikli arabalar ve yakıt yönetim sistemlerinin sağ kol altında. Kapağını bir düğme acil Devrilmeyi sahip bir ısıtma kontrol lambası da vardır.

Gösterge tablosunda bomba / füze egzoz sistemlerine tabancadan tüm uçak silah yönetmek için kombine nişan sisteminin merkezinde ekrana monte.

diğer seçenekler

Biz temel askeri Su-25T kalitesini inceledik. Uçuş verileri Özellikleri liste halinde temsil edilebilir.

 • (Sonraki sürümlerinde TRD-195 olarak) iki turbojet motoru 95 970 km / saat maksimum hıza geliştirir;
 • seyir hızı - 750 km / s;
 • Pratik tavan - 7000 m;
 • 3000 kg mücadele yükleme sırasında aralık - 500 km;
 • 500-900 m, dikim için - - kalkış Pist uzunluğu 600-800;
 • 250 km / saat arasında tavsiye edilen ayırma hızı;
 • en az 260 km / saat olarak kabul edilebilir bir açılış hızı;
 • feribot aralığı -1950 km;
 • Yakıt kapasitesi - 3000 litre.

Bazı dış özellikleri:

 • kanat genişliği - 29 m;
 • Meydanı - 60 metrekare. m;
 • Hava aracı uzunluğu (LDPE göre alıcı ve antenler öne doğru çıkıntı) - 15, 53 m;
 • yükseklik - 4, 59 m.

çift eğitim sürümleri hariç dış parametreler, çeşitli modifikasyonlar çok farklı değil unutmayın. Örneğin, Su-39 kanat açıklığı 29.3 m olacaktır.

İsimler ve takma

"Beyaz Kuğu" lakaplı zaman Tu-160, en itibariyle Su-25T da onun adını ama model numarası var. Bu durumda, Tu gibi takma, birkaç isim aksine "kurutma".

"Rook" - En ünlü, arkasında bir fener ve aerodinamik sırtın oluşur karakteristik "yele" nin pilotları alınan uçaklar.

"Tarak" - alışılmadık bir isim bir kapak şeklinde çoğunlukla kendi üzerlerine Su'ya görmek zorunda zemin birimlerinden türetilmiştir edilir. düzlem yük bağlandıkları 10 dikmesi, sahip olduğunu hatırlayın. Aşağıda bakıldığı zaman dikkate alarak yük sıklıkla karşımıza ön kanatlar klasik tarak çıkıntılı olması.

"Alman mucizesi" - bu, çünkü uzun süre Afganistan'da denirdi olarak uçak SSCB'de geliştirilen inanamadım

Makine döküm dost Birliği Çekoslovakya sözde "lokomotif".

"Kambur At" - bir takma uçurmak zorunda uçak pilotları, sevgi aldı. Dış çirkin o görevlerin alışılmadık geniş gerçekleştirilen zaman.

Sonuç

Su-25 uçakları ve biz ele aldık onun kardeşi Su-25T görüntüleri ve özellikleri, hala Rusya Federasyonu'nun silahlı kuvvetlerinde görev yapmaktadır. Resmi kaynaklara göre, kullanımları 2020 yılına kadar sürmelidir. uçaklar başarıyla görevleri ile baş, yeni uçuş için hazırlıklar herhangi bir işlem gerektirmez, bu nedenle "Rook" ve hizmet ve Rusya sınırlarının korunması için başarılı çalışmalarının uzun yıllar dilemek kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.