SağlıkKadın sağlığı

Ortada kadınlarda Alt karın ağrısı: Nedenler

kadın cinsiyet genellikle hastalık çeşitli karşı karşıya. Bir jinekoloğa hastaları arayan için en popüler nedeni (ortada) karın ağrısıdır. Kadınlarda, bu duyguların zaman zaman ortaya çıkan veya kalıcı olabilir. Bu rahatsızlık nedenleri, yukarıdaki makaleden öğrenebilirsiniz.

normal olduğunu kadınlarda karın (orta) ağrı?

Hasta jinekoloğa alımı söz konusu olduğunda, o ilgileniyor ilk şey, bu tür duygular normaldir ya da bir patoloji olup olmadığı. Hemen doktor olamaz bu soruya cevap. neyin neden olduğunu bulmak için karın ağrılarına kadınlarda (orta), bir araştırma yapmak gereklidir. Tipik olarak ihtiva eder , bir pelvik muayene ultrasonik teşhis iletken, bir yayma alarak. Sonuçlara göre doktor ek araştırma atama gerekebilir. Bu nedenle bir kolposkopi, histeroskopi, manyetik rezonans tomografisi, laparoskopi ve bunlar arasında.

tanı maruz kadınlarda, (ortada) ve karın ağrılarına sebep ne bağlı. O zaman böyle bir duyum patolojinin bir belirtisidir olmadığı unutulmamalıdır. Bazen mutlak bir norm veya fizyolojik özellikler olabilir. Temel nedenleri ve kadınlarda alt karın ağrısı belirtileri düşünün.

bağırsak sorunları

Kadınlarda (ortada) Karın ağrısı nedeniyle bağırsak patolojiler nedeniyle oluşabilir. Yani, çoğu durumda, gecikmiş dışkı ya da sık dışkı. Tipik haliyle, bu belirtiler, yetersiz beslenme kaynaklanmaktadır. Ancak, onların görünüm sebebi bu tür enflamasyon veya dysbiosis gibi daha ciddi sorunlar olabilir.

hoş olmayan hisler barsakta sorunları nedeniyle oluşursa, genellikle cinsel notlar ve diğer belirtiler daha adil olduğunu. Bunlar böyle devam şişkinlik, iştahsızlık, bulantı ve sayılabilir. Bağırsak sorunları gerekli olduğunda en kısa zamanda doktorlarına uygulamak ve profesyonel yardım almak olarak.

Gebelik: implantasyon

Kadınlarda (ortada) Karın ağrısı olabilir döllenme belirtisi. Yani, erkek ve dişi gamet hücrelerinin birleşmesinden sonra aktif paylaşmaya başlar ve rahim içine inerler giderek. İşte vücut duvarında fetal membranların giriştir. Bu süreç, küçük kılcal ve ağrı hafif hasar eşlik eder.

Tüm kadınlar böyle rahatsızlık hissetmez dikkati çekiyor. implantasyon yarısından fazlasını durumunda asemptomatik olarak ortaya çıkar. Bütün hak ağrı çok düşük olması nedeniyle. Bazen rahim kanaması içinde fetusun implantasyonu kısa bir gecede eşlik eder. Zaten bir hafta sonra, bir kadın bir hamilelik testi tutun ve olumlu bir yanıt alabilirsiniz.

adet

Adet öncesi kadınlarda Alt karın ağrısı - çok yaygın bir fenomen. Yaklaşık adil seks tüm yüzde 80'i bu rahatsızlık hissediyorum. Bazen bu fizyolojik bir özellik ve ağrı düşük eşik kaynaklanmaktadır. Diğer durumlarda, anormallik tespit edilir.

Ağrı kanamanın başlangıcından önce birkaç saat başlar ve ilk birkaç gün kaydedilmiş olabilir. Onun durumunu hafifletmek için, fiziksel egzersiz meşgul ve dinlenme bol alamadım bu dönemde deneyin. Aynı zamanda bir jinekolog ziyaret ve adet kanaması için böyle normal bir reaksiyonu olmadığını öğrenmek değer.

yumurtlama

yumurtalıktan yumurtanın sürümü sırasında germe oluşur ve folikül duvarların yırtılması. Bu küçük ağrıya neden olabilir. Bu rahatsızlık çok kısa ve sık sık her döngü tekrarlanır olmadığını belirtmek gerekir. ovülasyon sırasında ağrı, orta alt karın dağıtılır ve bir tarafa doğru verir.

Gebelik ve kesinti tehdidi

kadınlar (ortada) alt karın bölgesinde bir donuk ağrı gebelik bebek sırasında oluşabilir. Bu durumda, hemen işlerini ertelemesi gerektiğini ve hekime ve ambulans çağırmak daha iyidir. eş zamanlı olarak katılır ve genital kan akıntı gibi semptomları, vb toksisite kuvveti azaltmış ve edebilir.

Gebelik esnasında rahim normal durum progesteron olarak bilinen bir hormon destekler. O üreme organı rahat ve cenini itmeye çalışan olmadığı gerçeği katkıda bulunur. madde miktarı azaltılırsa, o zaman ağrı bu öne indirgeme başlar.

Ağrının Nedeni - neoplazmı

Kadınlarda karın (orta) ağrıyı Çizim bazen tümörün belirtisidir. Bu genellikle küçük hormonal hatası nedeniyle artmıştır iyi huylu bir fonksiyonel eğitimdir. yumurtalıklarda Böyle kistler birkaç döngüden geçmesi ve kadınların sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Ancak bazen tümör hepsi aynı iyi huylu olabilir, ama olmayan fonksiyonel olması. Bu durumda, bazı nedenlerden dolayı, komşu organları etkiler ve ortada alt karın bölgesinde ağırlık, ağrı ve rahatsızlık hissi neden olur, büyümeye başlar.

Malign tümörler daha nadirdir. Genellikle yaşlı kadınlarda ortaya çıkar. Bu tür tümörler en kısa sürede tedavi edilmelidir. iyileşme cerrahi ve müteakip elbette düzeltilmesi için.

Endometriyozis - sinsi düşman

Karın ağrısı (ortada) nedenleri kadınlarda hormon olabilir. Genellikle bu endometriozis gelişmedir. Doktorların hala hastalık gelişiminin temel nedenini çözemiyorum dikkati çekiyor. Bazı endometriyozis neden olduğunu söylemek adet sırasında seks. Bazıları da sadece hormonal hastalık olduğunu savunuyorlar. Her ne idiyse, bu durumda hasta Periton alt kısmında ağrı oldukça fazla hissedebilirsiniz. Onlar adet sırasında yoğunlaştı ve döngünün ortasında biraz azalır. daha bol çikolata renkli pıhtı varlığı ile gözlenen kanama.

bu olmayacak gereken yerde endometriozis ise rahim iç tabakasının içeriği yetişir. En sık görülen patoloji yumurtalıklar, fallop tüpleri, periton boşluğu, vb. Tedavi konservatif veya cerrahi olabilir. Kadınlarda orta karın ağrısı düzeltilmesi sonra farkedilmez.

Mesanenin Patoloji

Sıklıkla, alt karın bölgesinde ağrı, orta sistit görülür. Bu durumda biz mesaneye inflamatuar sürecin bahsediyoruz. Çoğu zaman, bir kadın da sık ağrı göründüğü sırasında idrar, yanma ve kaşıntı şikayeti var.

Sistit antimikrobiyal ve diüretik ilaçlar ile tedavi edilmelidir. Fakat bundan önce belirli ilaçlara mikroorganizmaların hassasiyetini belirlemenize yardımcı olmak için testleri geçmek gerekir. patolojinin düzeltilmesi sonrasında kaybolur ve onunla ortasında karın bölgesinde ağrı ve rahatsızlığı giderir.

rahim iltihabı ve uzantılarının

Kadınlarda alt karın oluşur ve ortada lokalize ağrı, iltihap göstergesi olabilir. Doktorlar bu endometrit metritisi arama ve başka terimler kullanabilir. Enflamasyon çoğu zaman bir sonucu cinsel temas ile elde edilmiştir, enfeksiyon, tedavi yok edilir. Akış kadınların akut formda benzeri ateş, halsizlik, baş ağrısı ve acı. inflamasyon kronik hale geldiğinde, hoş olmayan bir koku, vb cinsel ilişki ve sırasında ağrı hissi ile sıradışı renk akışının katılımına bahsetmek mümkündür.

enflamatuar tedavisi birçok ilaç ile uzun bir süre boyunca gerçekleştirilir. Düzeltme ağrı gerçekleştirilen Ancak, sonra kaybolur ve artık hasta hakkında endişe duyuyor. Iltihap öyküsü olan kadınlar, risk altında olduğunu belirtmek gerekir. Genellikle patoloji tekrarlanan ve belirtiler yeniden görünür.

Özetlersek

Artık o kadınlarda alt karın bölgesinde ağrı nedeni olabilir anılır oldu. Semptomlar muhtemelen doktora görünmesi hatırlatmak isteriz. Birçok kadın hastalık antispazmodiklerle gelen kaydedilir. Ancak, bu ilaçlar sorunu çözmek değil, ama sadece belirtileri kapatmak. Bu feci sonuçlara ve çeşitli komplikasyonlara yol açabilir. Düzenli jinekolog anket ve her zaman sağlıklı olmak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.