HobiDikiş

Eldivenler: örgü şeması, fotoğraflar, açıklama

Birçok kişi, geleneksel kullanın, ancak eldiven gibi kışlık aksesuarlar popülerlik kaybetmez. Bu tür ürünlerin Şema örgü neredeyse herhangi biri olabilir.

kolay seçenek - Ön nakış ile çalışmak. Ama biraz tecrübe ve temel tasarımlara sahip craftswomen sıkılmaya vakit muhtemeldir. Bu durumda, ilginç şemaları sadece pratik yaratacak güzel örgü eldivenler iğneler, aynı zamanda çekici bir şey yardım.

Tabii ki, bu tür çalışmalar daha fazla zaman ve çaba gerektirir, ama buna değer. Özellikle hediye eldiveni gerekiyorsa. Şema örme çeşitli unsurları ve teknikleri içerebilir:

  • Jakar.
  • Tükürük.
  • Delikli.

Bu makale kışın giyen için idealdir iki model tartışmak ve hediye için olacaktır.

iplik seçimi

ipliğin mevcut tüm türlerinin en sıcak seçmek için eldiveni için gerekli. Bu soğukta kaldıkları süre boyunca sadece el koruması olduğunu göz önüne alındığında, yün malzeme üzerinde kalmak daha iyidir. terziler tiftik veya angora tercih ediyorsanız, bu dizeleri kullanabilirsiniz.

Çok kalın iplik tamamen desen güzelliğini ortaya çıkarmak için mümkün olmadığından, istenmeyen, özellikle örgü şeması çocuk eldivenleri iğneler. optimum kalınlığı - yaklaşık 200-250 m / 100g

Nerede örme başlamak

Bu yazıda, üç boyutlu desenli eldiveni başında gösterilen resimde. Böyle bir model için birkaç tonların herhangi bir renk ve kombinasyonun mükemmel iplik uyuyor.

anlayışta Durumu Nakida, küçük deliklerin oluşmasına yardımcı olmak için filigran desen çağrılabilir. aslında küçük deliklerden rağmen.

metresi örgü şişleri eldiveni ajur taşımak istiyorsa, şema uyum arkasında değil, aynı zamanda ürünün iç kısmında sadece yerleştirilmelidir.

Beş kısa konuşmacı kümesi ihtiyaç çalışmak için. İlk olarak, birinci satır için döngü kazanma ikisi (sayı kontrol örneği ile hesaplanır).

Bundan başka, tüm döngüler dört iğne ve örgü elastik dairesel sıralar üzerinde dağıtılır. Sonra doğru desen girmek için, eldiveni başlamak için uygun olmalıdır: örgü şeması A.2 manşeti sırasını gösterir.

Ana kısım geçiş

dizgi kenarından 10 cm bir yükseklikte sakız sona gerekir ve örgü paterni gidin.

iç kısmında ve başparmak: Daha ön örgü kumaş nakış yarısından fazlası. dekorasyon için eldiven arkasındaki desen örme edilir. Yukarıdaki şekilde ve belirgin tanımlama A.3 de gösterilen Şema örgü süs.

Başparmak için artar Yürütme

Ekleme yeni döngüler ağın ana bölümünü örme yaklaşık beş santimetre sonra başlar. 3-4 arasında bir mesafe Mark işaretleyici bir döngü (eldiven üretiminde sağ) süs şeridinin solundan döngüler. Daha sonra, bir dizi ek yapın:

  • işaretleyici işaretlenmiş ve birer sonrasÖ için ekstra bir döngü.
  • Daha sonra, tek bir döngü içinde, bir dizi ilk önceki satıra ilave edildi birine ilave edilir. bir ikinci ilave edildi, bundan sonra, ikinci çevrim ilave edilir.
  • üçgen yüksekliği dört santimetre bağlantılı değildir olarak İlaveler sürece yapmak.

Sonra, bir üçgen döngünün tüm örgü pimi veya kalın iplik aktarılır ve beklentisiyle terk edilir.

Çalışma örme üçgene iğne olmuştur döngüler, aynı sayıda kullanan dairesel sıralar halinde devam eder.

kapanma

uydurma gösteri bıçağın toplam yüksekliği küçük parmağının ucuna ulaşması zaman, kesme başlama zamanı.

sol ve sağ: (sağ taraftan aksesuarları örgü olduğunda) üçgen sol parmak döndü böylece bir düz bir yüzeye mitten genişlemesinin iki uç konuşmacı üzerinde döngüler unutulmamalıdır.

Daha sonra, provyazyvat önce birlikte ve seçilen döngü sonra her satırda bir döngü (kesilmiş). Yani bir satır tuval dört döngüler azalacaktır. Bunun bir sonucu olarak, düzgün bir düz koni oluşturmalıdır.

Örgü başparmak

Şimdi örme pimi transfer döngüler dönmelidir. Onlar sürekli uydurma performans, istenilen yüksekliğe iki iğne arasında dağıtılır ve örgü vardır.

Daha sonra işlemden sonra, her arka arkaya dört döngüler ile kesilmektedir. eldiveni bir sivri ucu almalısınız.

ekleme ve döngüler model kalifiye işçi kullanan, ilgili madde indirgeme tarif edilen prensipler.

örgü jakarlı

Aşağıdaki fotoğraf ilginç, ama eldiveni tarafından oldukça zorlu gösterir.

Bunlar iki renk jakarlı desen yapılır.

Şimdi baykuş ile desen çok popüler varyasyonları olur. Onlar da örme eldiveni için kullanılabilir. Baykuş birleşme diyagramı aşağıda gösterilmiştir, aynı zamanda, bir Jakar tekniğinde oluşturulur.

Bu eldiven arka ve ön kravat nakış iç kısmında yerleştirilebilir.

ana özelliği jakar desen işletme dışı iş parçacığı yanlış tarafta döngüler arasında serilir. önlemek için ediniyor iş ve olmayan iş parçacığı iç içe olmalıdır.

Bu, alışılmış çok döngü (üç ila beş) arasında bir aralıkta gerçekleşir. Doğru gerilimi gözlemlemek için de gereklidir. örgü kolaylığı, çok gevşek ise, planlanandan daha çok daha küçük ürün alabilirsiniz eğer sıkın.

Örgü eldiven iyice demir buhara gerekli değildir - onlar yumuşak hale gelir ve onların şeklini kaybeder. Sadece açık bir halde, ılık su ve kuru yıkayın en iyisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.