ÇirkinlikBahçıvanlık

Turp: çeşitleri, yetiştirme ve büyük turp küçük sırlar

büyüme mevsimi boyunca kaynatarak geliyor zaman, bodur büyüme ve küçük kökler - Bir turp çeşitleri yanlış eşleştirilir. İyi seçilmiş tohumlar sulu ve iri kökleri vererek hasat çiçeklenmeye zaman yok. Biyologlar bir yol bulduk pancar yetiştiriciliği çiçeklenme sorumlu gen, may yakında turp "kapalı" ile ve bir yatakta büyük pancarı boyutu çekin. bazı kurallar olsa sen turp erken mahsul hatırlamak gerekiyor.

ışığa karşı daha yüksek hava ve toprak sıcaklığı ve kalma - turp çiçeklenme katkıda faktörler. uzun gündüz saatlerinde, daha hızlı çoğalmaları turp ve hasat için uzun süre beklemek. bu durumda önemli değil turp çeşitleri ekmek için çok erken ise uzun zaman sonra oldukça bol çiçek yükselecek ve yok için, soğuk havalarda olduğunu. Yoğun dikim ayrıca fideler çiçek ve tüm santraller büyük kökleri önlenmesi, yumurtalıkların giderken çiçek sağlamak için yardımcı olur.

Turp verimli ve nötr ya da hafif asit gevşek, iyi sulanmış toprak, iyi büyür. Sow turp kısa sürede zemin de kurur gibi erken ilkbaharda gerekir. Sibirya'da, don geri dönüşü için bekleyin ve ardından tohumlarını ekmek zorunda kalacaktır. Turp iyi yükselir ve ekimden sonra üçüncü veya dördüncü haftasında bir kırpma verir. Çabalar yetiştiricileri gün ışığına daha dirençlidir ve çok yoğun Makine ve iniş durumunda çiçek olabilir turp çeşitleri elde edilmiştir.

Biz eşit sığ dikilmiş ve edilir büyük ve taze tohum, gerekir. İlk çekimleri sonra turp görünürse, değil ince out yap, hasat için beklemek zorunda olmayacaktır. Soğuk hava bitkileri yeterince iyi tolere ama kökleri acı ve gevşek olan bu durumda, hiç ısı duramaz. ekin gün ışığına iyi büyüdü için 10-12 saat yeterlidir. Gölge turp dahil bahçede herhangi bir bitkiyi sevmez. Bir çeşit gibi bunların hiçbiri gölgede iyi büyümek olmaz, dizildi değil, herkes tepelerini, değil kök verecektir.

Taze gübre de aynı zamanda bol tepelerini vererek "zhiruet" bitki, bir yatakta uzandı yoktur. turp ile yatak genellikle haşere gibi görünen , turpgiller Pire bazen bütün ürünleri yok edebilir. Korku haşere yardım kül ve tütün tozu. kül bitki atık yerinde yanma ile elde edilebilir, ve tütün çiftçiler mağazalarda satılmaktadır.

Yani, tüm erken kuralları ve uygun kırpma özetlemek:

  • İyi tohum atın. bir tuz çözeltisi koyun ve çıkartılan yüzer olanlar.
  • günışığı kadar kısa olduğu zaman Bitki erken, (gün hafiflediği bile turp, Ağustos ayında ekilen).
  • Her omurga fideler büyüme için oda dışarı ince emin olun.
  • Her gün, sabah ve akşam iki kez bitkilerin su. Yatakta hep ıslak olmalı! Eğer bir erken hasat elde etmek istiyorsanız bu bir önkoşuldur.
  • kökler toprak "dışarı" yoktur ve onlar kurdu ve hızla gelişti çünkü kapatılmıştır emin olarak gevrek ve her gün.
  • önleme pollinated çiçek yatak külü veya tütün için. Eh, eğer turp atası - domates, salatalık ve biber.

Bu koşullar altında, turp ince bir kırpma alacaktır.

turp erken çeşitleri: 18 gün - çok büyük, çok erken gelişmiş - Duro, 24 gün ILKA olgunlaşır, yüksek mahsul Corsair verir. Erken iyi Spot ve Rodos itibaren, Gül-kırmızı, Mokhov, Erken kırmızı, Solo F1. Geç çeşitleri - Zenith, Rampoush (sadece açık havada), Dungan. banliyölerinde ısı gibi bahçıvanlar çeşitleri arasında büyük talep vardır, Kiraz Belle, Altın, Isı ve Fransız kahvaltı.

Turp en iyi çeşitleri - kesinlikle 18 gün var ve ısı (erken), Kırmızı Dev (daha sonra olgunlaşır). Sınıflar, neredeyse hiç çiçek çok üretken, yüksek verimler verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.