HobiDikiş

Nasıl kendi elleriyle bir kitap için bir kapak yapmak için? Nasıl bir tahrik, dizüstü veya Günlüğü'ne bir kapak yapmak için?

Çocukluğundan beri, anneler tüm korunması gereken çocukları öğretirler. Aynı, bu arada, daha sık olağan aşınma daha, her zaman olduğu elinizde birisi var kitap, defter ve çeşitli notebook için geçerlidir. Bu yazımda burada böyle yayınlar için kapağın çeşitli kazanabilirsiniz hakkında konuşmak istiyorum.

kâğıt

Birinci yol oldukça basit kitap için kapak yapmak için. Bunu yapmak için, sadece düz bir kağıt gerekir. Bu seçenek genellikle eline düşer ve hızla çekici bir görünüme kaybeder bir ders kitabı veya başka edebiyat, kaydırmak için gereken olay idealdir. Yani, açık bir kitabın üst, alt ve yan tarafları 3 cm konuşacak bir parça kağıt almak gerekir. Bir yaprak küçük ise, teyp tutkal parçaları bir çift deneyebilirsiniz. Şimdi bir katı kitap paliturka içinde yakıt ikmali edilecek kağıt, kenarlarında özel kullanışlı cepleri yapmak gerekir. İlk olarak, bir kağıt parçası bunu tamamen kitabın boyutu ile çakışacak şekilde üst ve alt sokmak gerekir. kenarlar sarılır, devam et. Şimdi kapağın boyutu tarafını katlanır. Yani kapak hazır, hepsi bu. Sonuç kitap kenarlarında sokulduğu küçük cebin bir çeşit. Doğru hesaplamak önemlidir kağıdın boyutunu kapağında, bu nedenle daha küçük (gözyaşı) almaz ya da daha fazla (norovit kapalı gelecek).

karton

Bir sonraki yolu - karton bir kitap için bir kapak yapmak için nasıl. Bu yüzden daha yoğun olacak ve yıllarca kullanılabilir. prensip neredeyse önceki sürümde aynıdır - sadece doğru kenarları katlayın gerekir. Bu sadece geri düzenlenecek olan kitabın, merkezinde kendinizi kurulu çifte sapmasını yapmak gerekir Bu sürümde bulunuyor. tahta sonra kağıt kadar kolayca bükülür. Daha yoğun malzemeler ile itmek kolay makas kullanabilirsiniz. kapak için temeli hazır! Şimdi bunu kitap üzerinde konacak nasıl karar vermeniz gerekir. Birkaç olabilir. En kolay - sadece yapıştırıcı ile eski kapak üzerinde sopa, ancak bu seçenek kitap paliturka oldukça yıpranmış olması durumunda idealdir. Ve çok estetik bakacağız. Ve favori hacmini vdevatsya hangi içine büro cebinden bir film yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, istenen büyüklükte cepleri kesip kapattı tutkal. Ama olay itibari parti şımarık şimdi. Sorun, sadece yeniden dekore edebilirsiniz. Bunlar arasında bir renkli kağıt, kumaşlar, bantlar ve diğer malzemeler kullanılarak yapılır. Onlar tutkal oturup tamamen yeni bir ürün oluşturmak. Herkes için kapak kendi elleri ile, kitabın , hazır yarattı!

deri

Çok ilginç deriyle kitaplar için kapaklar oluşturulmasını görünebilir. Bunu yapmak için, biz cepler oluşturmak için daha fazla parça olması gerektiği gerçeğini göz önünde bulundurarak, kumaş üzerinde istenen boyuta kadar stok gerekir. Yani, böyle bir kapak hazırlanmasında ilk adım - kesim ürünleri. Cildi iliklerine takip etti. Çalışmayı çok daha rahat ve kolay olduğunu sağlamaktır. sıcak su ve zaman biraz Need (bu arada, ilk adım iyi akşamları yapılır). cilt yeterince sulu olduğunda, çıkarın ve temiz bir bez ile leke gereklidir. Şimdi (malzeme gün yaklaşık kurur) kitabının yarısı boyutunda eğip kurumaya gecede bırakmak zorunda. Biz kitap için bir kapak yapma konusunda daha ayrıntılı anlıyoruz. Ertesi sabah tekrar çalışmaya başlayabilir. Özel keski (bu oyma için keski olabilir) eşyanın kenarı ile yaklaşık 0.3 ila 05 cm, kapağın çevresi etrafında kenar açmak için gerekli olan, gerçekleştirecek, iki parça bağlayıcı ilave olarak bir çizgi ve dekoratif bir fonksiyonu olacaktır. Kitabı vdevatsya alacağı aynı manipülasyonlar ve cepler geçirebilirsiniz. Bu bir dikiş makinesi gerekecektir için şimdi, cepleri olan ana parçası yapmak gerekir. Yani ürün hazır, hepsi bu. Şimdi tamamen kurumasını örtmesi gerekir. Ancak, bu katlanmış durumda yapılması gerektiğini hatırlamak önemlidir, cilt düzgün bükülür. Yani, şimdi herkes derisinden bir kitap için bir kapak yapmak için nasıl bilir bu.

disk

Bugün insanlar oldukça çok diskler üzerinde çeşitli bilgileri saklamak hala. Ama burada onlar için kapak resmi her zaman eksik mi. Bu durum sadece bunu kendiniz yapabilirsiniz, düzeltmek kolaydır. Diskin için bir kapak yapmak için nasıl birkaç yolu vardır. Kağıdı gerekecektir doğru yapmak için. Bu kıvrımlar her iki tarafında, yaklaşık 2-3 cm üzerine ödenek bırakarak uzun bir şerit kesmek gerekir. Zarfın genişliği o zaman kapağına dışına düşmeyecek, diskin boyutuna eşit olmalıdır. Şimdi bir tarafı ihtiyaç fazlasını yapmak için, çünkü biraz daha uzun bıraktı ve kilit bir tür oldu böylece uzunluğu boyunca kağıt eğmek gerekir. Ürün Sonuçta sıradan bir zarf gibi görünecek olduğu unutulmamalıdır. oblozhechku kapatmak mümkün olduğu şekilde, kağıdın her bir tarafında yapıştırılmış ve geri kalan üst eğik olan. Bu disk güvenlikle depolanacaktır, bu kadar. Ancak, disk için bir kapak yapmak için ne kadar özel programlar vardır. Bu kapak, basılmış ve kesilmiş olabilir parlak, güzel, ama istenmeyen çizilmelere ve diğer hasarlara karşı diski tutmayacaktır: Ama bir sorun teşkil etmektedir.

albüm

Ayrıca albümün kapak yapmak için anlamaya çalışabiliriz. Bir kişinin çizmek seviyor ve onun albümü gerçek şaheserler yarattı, neden güzel kapak yapmaz? Sen karton, dolgu polyester ve kumaş gerekir. Kapak yumuşak! Karton ve Sentepon albümde boyutuna tam olarak kesmek gerekir, ancak doku yaklaşık 3-4 cm önünde tutmak gerekir. Kanepede (güvenirlik için) yapıştırılmış mukavva üzerine, ve seçilen kumaş her obvorachivaetsya parçası. o da yapıştırıcı veya çift taraflı bant kullanıyor takın. Yani iki taraf, ön ve arka kapakları ile yapmak gerekir. Ürün bunu mühür sadece kalır hazırdır. Bu kısım için, tutkal koymak veya (tahta çok kalın değilse) dikiş makinesinde dikmek. Albüm kolayca açılır, böylece kapağı geri katlamak için önceden gerekir. Eh, bir uygulama çeşitliliği ve boncuklar-strazikami olarak ürününüzü dekore edebilirsiniz. İstenirse, biraz albüm bağları yapabilirsiniz.

günlük

Bu ilginç ana sınıfı olabilir "Nasıl scrapbooking tarzında Günlüğü'ne bir kapak yapmak." Sen kitap veya gazete ve eski Atlaslar, dizüstü gelen suluboya, alıntılar için plastik bir taban kağıdı gerekir ve dekor için yazdırılır. Bu kapalı konumda kapak doğal görünüyordu böylece Öncelikle, günlüğün boyut ve ortasında viraj üzerinde plastik taban kesmek gerekir. Daha sonra, ikinci el ama hala nemli yardımıyla çay poşeti kağıdı (bir kağıt üzerinde için torbayı tutan) dışarı giymek zorunda. açık kahverengi lekeler görünmelidir. Şimdi tüm kuru. Daha sonra kenara atılmış etkisini yaratmak için biraz sararmış yaktı maçı kapağı, ama yazının ateşten kurtardı olabilir. Sonraki tonda kağıt, bu boya bir köpük parçasına uygulanır ve ürün çevresinde küçük basımlar edilir. Eh tonda ve dekorasyon için barlar. Şimdi, kapak tüm Hazırlanan bileşenleri yapıştırılmış olması gerekir. Kullanım, bu arada, daha iyidir , taraflı bant çift tutkal değil, bu yüzden kağıt çarpık bakmak ve düz kalmayacaktır.

defter

Ayrıca nasıl anlamaya deneyebilirsiniz bir dizüstü için kapağı ilginç bir gazete baskısı ile. Bu, (karton değil!) Ağır kağıt çizim eski, ama değil giyilen gazete ve kırtasiye gerektirecektir. Kağıt önce (yaklaşık 5-7 mm) ve arkasında kat dizüstü bilgisayara bağlı olacaktır barlar, birbirleri ile ve biraz daha dizüstü boyutuna eşit bir ana bölümlerinden kesti. 1 mm aralarında bir boşluk bırakacak şekilde tüm parçalar birbirine yapıştırılır. Bu geleneksel bir yapışkan bant kullanılarak yapılabilir. İlk olarak yapıştırılmış ardışık iki eşit parçaya, daha sonra bükülmesine şerit ve tekrar iki özdeş parçalar. Şimdi, "lokomotif" bir tarafında oldukça yoğun kenarlarında hafif kavisli, boş bant çift taraflı bant, hemen bağlı gazete gerekir. Sol cebinde, bir defter içerecektir hangi böylece birbirine yapışmasına her iki tarafta iki özdeş parçaları ihtiyaç Sonraki. Bunu yapmak için, çizim küçük bir kağıt şerit önceden hazırlayabilir, bu nedenle daha güvenli olacaktır. Ürün kağıt üzerinde tutkal eğer Sonuçta, hızla kırabilir ve kapak geri dönülmez zarar görür. Şimdi dizüstü kapağının içine yerleştirin ve presin altına bir gece koymak gerekir. Sabah her şey hazır olacak ve böyle bir notebook ile okula gitmek güvenlidir. kimse sırrı açığa bir basılı gazete olan bu notebook nesne için kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.