HobiDikiş

Kendi ellerinizle perdeler için tuval tasmalarini nasil düzelteceksiniz

Güzel bir bezle açılan pencerenin dekorasyonu, odanın tüm alanını değiştirebilir, konfor ve ev sıcaklığını getirebilir. Bu endüstrinin pazarı, çok çeşitli malzemeler ve pencere tasarımı seçenekleri sunar: tül, güzel toplama ile kaplanmış ağır perdeliklerin yanı sıra perdelik ve dekoratif unsurlar, çiçekler, yapraklar ve delikler bulunan orijinal lambukek her türlü ürün. Sonuncusu kanvasın kornişe sabitlenmesi için kullanılabilir.

Kendi ellerinizle perdeler için göz delikleri takmak için ihtiyacınız olan şeyler :

  • 10, 15 veya 20 cm genişliğinde özel bir perdelik yapışkan bant İki taraflı ve tek taraflıdır, sıcak bir demir etkisi altında kumaşa yapıştırılmıştır. Oldukça zor, fakat plastik malzeme, çünkü ürünün gerekli gücü elde ettiği, ancak aynı zamanda güzel kıvrımlar oluşturabileceği.
  • Demir veya plastik gözlü.

Miktarı nasıl belirleyebilirim?

Kendi elinizle perdeler için göz delikleri takmadan önce, kaç tanesinin gerekli olacağını hesaplamanız gerekir. Güzel katlamalar için aralarındaki optimum mesafe 15-17 cm'dir.

Kumaşlar, geleneksel bir montaj bandı kullanmaktan çok daha ekonomik olan pencere açılımından yaklaşık 1.5 kat daha büyük olmalıdır . Miktar belirsiz olduğunda, soru perde delikleri nasıl yapılır hale gelir. Bu dekoratif öğe, perdelerin özel bir mağazasında bulunabilir.

Perdelerin hazırlanması

Kendi ellerinizle perde için delik açmadan önce özel ekipman yardımı almadan kumaşı hazırlamanız gerekir:

  • Sünger bant kullanan çift perde perdeleri, delik çapının en az iki katı olmalıdır.
  • Nihai ürünün yüksekliğini doğru bir şekilde hesaplamak için üst ve alt bukleler için bez tüketimini hesaba katmanız gerekir. Kornişin perde deliklerinden geçeceğini ve bunun 2.5-3 cm'lik bir madde olacağını lütfen unutmayın.
  • Perdeleri perdelere kurmadan önce, yan dilimleri işlemeniz gerekir.

Delikleri takma

İşlenmiş kenarlı boş perdeler dizilir. Elemanların yerlerinin yanlış tarafına işaretleyin. Ardından deliği yatırın ve iç kontur boyunca hareket ettirin. Amaçlanan daire dikkatlice kesilir. Düzeltmek için tahta tahtaya ihtiyacınız var. Yüzü aşağıya, çantayı yatırın, sonra dokuya delik ve ön koyun. Montaj detayları tamamlandıktan sonra, deliği sadece sertçe bastırarak tutacak şekilde kalır.

konsey

Perdelere kendi ellerinizle göz delikleri takmaya çalışmadan önce, bu işlemi gereksiz bir kumaş parçası üzerinde üretmek en iyisidir. Bu çok zor olursa, perde atölyesinde her zaman bir ücret karşılığında bir yardım bulabilirsiniz. Böylece, perdeleri dikmekten tasarruf etmek ve sadece dekoratif bitirmek için para ödemek kolaydır.

Alternatif olarak, kumaşa dikilmiş olan bir montaj bandı etkimeyecek ve göz yuvalarındaki kıvrımlara topluyor. Ayrıca korniş tüpüne doğrudan takılır, fark yalnızca demir veya plastik parçaların yokluğunda bulunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.