ÇirkinlikInşaat

İki tuşlarıyla geçiş: nasıl bağlanır? şema talimatları

Aydınlatma ve ışık kaynakları artık çok hızla gelişmektedir. Mühendislik çözümleri tasarımı ile bağlantılı ve çıkış çok ilginç ürünleri. Yapılan değişiklikler ve sıradan ışık anahtarları bulundu. Birçok evlerde kullanılan Oldukça yaygın görüşleri, iki tuşlarıyla bir anahtar. Nasıl düzgün ve kapsama gerekli işlevle ilgili olarak bağlamak için? Bu sorunun cevabı yazıda ele alınacaktır.

Yararları iki düğme ile geçiş

Sadeliği rağmen, bu cihaz ışığın yardımıyla apartmanda çalışma alanları ayırabilirsiniz. Işık düğmesi iki düğme ile iyi bir tasarım çözümüdür her alan için ayrı düğmeler kurulumunu önlemek için.

Böyle bir anahtar kendisine nesnelerin elektrik bağlantısı basittir ve inşaatın herhangi bir özel bilgi gerektirmez unutulmamalıdır. gerekli olduğuna Tüm standart bir araç, arzuları var ve bu makalede açıklanan adımları takip etmektir.

Bir anahtar dvuhklavishnogo kullanarak Türevleri

Yukarıda belirtildiği gibi, bu tür cihazlar ışık aydınlatma cihazları hemen iki grup kontrol edebilir. Buna bağlı olarak, çeşitli seçenekleri dikkate edebilirsiniz daire aydınlatma :

  1. avize tam güçte değil kullanılabilen güç tasarrufu, ancak gerekirse sadece çoklu ampuller dahil etmek.
  2. tek anahtarı iki ışıkların kontrolü artık mümkün.
  3. bir yerden farklı odalarda aydınlatma kontrolü zorluklara neden olmaz.
  4. özel isteklerine Yürütme - banyo ziyaret etmeden önce, belirli bir odaya anahtarı ile ışık açabilirsiniz.

Görüldüğü üzere, iki tuşlarıyla anahtarların özellikleri önemli ölçüde basitleştirmek ve aydınlatma kontrolünü geliştirebilir. Yine de, aydınlatma ve montaj öncesinde devrenin gelecekteki kaynakları dikkatle planlanmalı ve hatta kağıt üzerinde vurgular işaretleyin.

aydınlatma geleceği için planlama

anahtarı yüklemeden önce, bir çok özellik dikkate almak gerekir: aydınlatma geleceği için dairelerin nüansları, özel fikirler, planlı ışık kaynaklarının yeri, switch konumu, güç kaynağına elektrik panelinin konumu.

aydınlatma planlama oluşturduğunda nerede görünür kablolama alanı iz. Bu göz önüne, pencereler, ısıtma boruları, duvarlar, çeşitli montaj gibi çeşitli engeller alır.

Bu hatırladı ve apartmanda elektrik diğer tüketicilere gitmek kabloları edilmelidir. Kurulum şeması tasarımı ve anahtarı yüklemeden önce planlanmış elektrik şebekesi yüküne bağlı olarak uygun bir iletken kesiti bulmak gerektiğinde. Yalıtım malzemesi de dikkate duvar ve onun malzemenin tüm özelliklerini alarak seçilmelidir. Hiçbir durumda kabul standartlara uymayan kendini yetiştirmiş kablolama kullanmayın. Bu çok tehlikeli bir işlemdir ve bir yangına neden olabilir.

İki düğmeli anahtar montajı için hazırlık çalışmaları

Tesisat anahtarı hazırlık çalışmaları ile başlamalıdır. - Sıfır hangisi faz ve ne: ilk şey tellerle karar vermeniz gerekir. Bu prosedür iyi bir özel gösterge gerçekleştirilir. Böyle, bu sap bir ampul ile özel bir tornavida gibi davranır gibi profesyonel bir elektrikçi var. O birçok elektrik işlerinde gerekir, bu yüzden satın almanız gerekir. fazını belirlemek için, her iki tellere göstergesinin metalik bir parçanın temas gerekir. Hangi ışık tornavida girer, o aşama olacaktır. ayrıca Karışıklığı önlemek için, teller bir şekilde işaretlenmiş olmalıdır.

Ne zaman sen bağlamak avize tavan çıkan endişe karartma tel olmalıdır. Tavan telleri ve işaretlenmesi güvence sonra elektrik kesintileri , iki tuşlarıyla anahtarının kurulumunu gerçekleştirmek için başlayabilir. Ama bundan önce, elemanlar aşağıdaki türler ile temsil edilen elektrik izolasyonu, bağlantı hazırlamalı:

  • kendi kendini kilitleme kıskacı;
  • kelepçe vida;
  • maskeleme bandı ya da silikondan yapılmış bir kapak.

araçlar kümesi anahtarını bağlamak için

avize lambaların doğru bağlantı için çok dikkatli olmak cihaz devreyi okumalısınız. Gelecekte, bu aydınlatma cihazı kullanırken bize zarar ortadan kaldırmak için izin verecektir. Herhangi bir anahtar sonraki aracının bağlantıda eserlerin başarılı ve güvenli geçiş için, hazırlamak gerekir:

  • Çeşitli tornavida grubu;
  • bıçak veya tel soyma için uygun başka bir araç;
  • Yan kesicilerle pense.

Bu bir standarttır araçlar kümesi. Bu koşullar ve bir sitenin hazırlanmasında derecesine bağlı olarak genişletilebilir, hem de hangi iki tuşlarıyla anahtarı kullanılacaktır. Nasıl bağlamak için ve aşağıda ele bağlantıyı başlatın. Her şeyden önce teli hazırlamak için gereklidir.

elektrik tellerinin hazırlanması

teller hazırlanması anahtara bağlanmak için gereken elektrik cihazları çeşitleri bağlı olarak değişir. Eğer teller bir çift gelen birkaç bal ile bir avize monte, bağlantı daire sahibi arzularından zavismosti yapılabilir.

tellerin Modern aydınlatma armatürleri hazırlık, bir kural olarak, zaten standart bağlantı şemasına göre fabrikada yapılır. Gerekirse, ampullerin bağlantı kombinasyonlarına ayarlamalar avizeler demonte yapmak zorunda kalacaktır.

Genellikle yükleme kutusu üç fazlı. Optimum onların uzunluğu yaklaşık yüz milimetre olmalıdır. teller yaklaşık bir santimetre bir mesafeye kadar temizlemek gerekir.

onun tasarımda iki ayrı düğmeler vardır modüler bir anahtar avizeler, bağlıyorsanız hem parçalarının gücü hakkında düşünmek gerekir. Bunu yapmak için, elektrikli cihazın iki parçasını birbirine bağlayan telden köprüleyiniz.

Yükleme anahtarlarının hazırlık aşaması

çalışmanın ana kural iki düğme ve bir elektrik aygıtına bağlantı için bir yol oluşur gerçek bir anahtar devresidir. kabına öğütücünün devreler üzerinden - nötr kablo daima alet aydınlatma ve faz direkt olarak bağlanır. duvara cihazı düzeltmek için, yaklaşık seksen milimetre içi boş soket çapını ortaya koymalıdır. Sonra, güç gösterge tablosunda ana anahtarı kullanarak kapatılır. Sonra kendi güvenlikleri için önemli bir gerekliliktir tellerin elektrik eksikliği, bir göstergesini kontrol etmeniz gerekir.

Duvar içinde açıklıklar vardır sabit podrozetnik olup. Tel daha sonra uzunluğu on santimetre pense ile kısaltılır içinden geçti. tellerinin uçları bir santimetrelik bir mesafede kaldırılır. önce, varsa bu faz belirlendi ve işaretlenmiş değil, aşamada bunu yapmak için gereklidir. Bu elektrik için işaretlenir belirlenen bir faz göstergesi tekrar açıldığında ve güç tekrar kapatılır.

kilometre taşı

Sonra bir dönüm noktasına başlıyor - Anahtar şalter doğrudan aydınlatma cihazına bağlıyken. faz bir anahtar uç "L" harfi bağlı olarak bir elektrik teli, önceden işaretlenmiş. kalan teller ok birleştirilmesi için soketlere yerleştirilir. Standart şema faz konut beyaz ve zemin sıfır belirlenmiştir - sırasıyla sarı ve mavi. Her iki anahtar farklı ampullerin bağlantı dağıtmak için, terminal oka pocheredovat kablo olması gerekir.

Daha sonra, anahtar külbütör vida veya farklı uzunluktaki klipler ile Escutcheon sabitlenmiştir. Sonra tuşları kendileri ve dekoratif çerçeve ayarlayın.

tamamlama dönüm noktası elektrik tedarik ve uygunluk işaretli olduğundan alınmasının ardından aydınlatma armatürleri anahtar grupları geçin. bir şey amaçlanan, ya da hiç çalışmıyor gibi çalışmıyor, yeniden bütün sistemi sökmek ve belirli ışık cihazlarının teller ve düzgün anahtarlara bağlı olmadığını kontrol etmek gerekir.

montaj kutusuna anahtarın bağlantısının şeması

kanal genellikle dağıtım panelinden bir çift tel üzerinden gerçekleştirilir. mavi - Bu faz kırmızı ve sıfır işaretlenmiş zaman. oluğun aydınlatma armatürleri, her grup için iki tel yatırılır. Bu durumda, her bir grup nötr iletken dağıtım panelinden uzanan damar sıfır bağlanır. Faz üç tel bağlanır anahtara giden yaşadı. Diğer iki tel desen sonra ışık cihazları için uygun olan tellerin serbest uçlarına bağlı olması gerekir.

anahtarı yırtık faz nedir

tel faz tamir rahatlığı ve yanmış ışıkların değiştirilmesi için esas olarak yapılır ile. Bu işlem için, sadece ev boyunca gücünü azaltmak yerine, anahtarı kapatın.

Karışıklığı teller yerine, fazının bozulması fazına bağlıdır ve elektriksel olarak iletken, kartuşun bir kısmını dokunurken, zemin ya da bir metal merdiven üzerinde duran nötr kablo, elektrik çarpmasına alabilir. Nedenle, hazırlık işlemleri özel dikkat ve özenle iki tuşlarıyla anahtarı monte etmek gerekir. Nasıl zaten biliniyor, bağlamak için ve herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

her şeyden önce herhangi bir elektrik işleri, yürüten, sen zihnin güvenlik içinde tutmak ve sıkı takip gerekir. Bunu takiben, herhangi bir binanın elektrik devresini artırabilir ve belirli görevler için aydınlatma uyum.

Sonuç olarak

Böylece, zamanımızda, aydınlatma ihtiyaçlarınız ve belirli bir işlevselliğe özelleştirilebilir. Bu çeşitli elektrikli cihazlar ve eski gelişmelerin iyileşme gelişmesine sayesinde mümkün oldu. Bu makale esnek ışık kontrolü mümkün olduğunu savunuyor ve bu durumda yardım iki anahtar geçiş ile birlikte gelir. bağlayabilir ve en iyi şekilde nasıl, şimdi bilinmektedir. Küçük için kaldı - en iyi şekilde ev veya dairede aydınlatma değiştirmek için büyük bir istek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.