HobiDikiş

Polonya Gum: örgü şeması. Polonyalı sakız spokes Örgü Nasıl

çeşitli türleri tarafından temsil edilen Polonya zamkı model. İlk - en yaygın klasik versiyonu, ikincisi - "Leningrad", neredeyse "Polonyalı sakız" unutulur. bu kalıpları örgü şeması küçük farklılıklar vardır. Ayrıca yuvarlak örme ürünler için, Polonyalı sakız çalıştığı birçok başka yolları da vardır.

Bir desen oluşumu

Herhangi bir sakız purl ile yüz halkaların periyodik olarak tekrar elde edilir. Bu genişlik içinde, yaprak uzama teşvik düz dikey çizgiler olarak düzenlenmiştir. Sipariş doku ve gerilebilirlik özelliklerinin sağlamak için ifade elde etmek üzere, elastik bantlar çekirdek modeli için daha küçük iki boyutta örgü iğneleri için kullanılır. rölyef kalıbı dışbükey doğrultusunda düzenlenmiştir yüz halka ile elde edilir ve konkavite aksine, purl ile, oluşturulmaktadır. ürünün yüksekliğini ölçmek için zor olabilir ederken, bir sonucu olarak elastik ağ-yapının elde edilmesi. Yükseklik boyutu ayrıntılarını germe azalır ve büzülmüş halde olduğu için, o kadar artar. en iyi seçenek devre gerilmiş lastik bantların halde ürünün büyüklüğünde bir ölçüsüdür.

Klasik Polonyalı sakız

Bu modeli kullanarak, yazarken aşağıdaki hatırlamak gereklidir. ilmeklerin toplam değeri dört bölünebilir olmalıdır. Toplam için iki ilave edilir kenar döngüler. Polonyalı sakız - kabartma desen özellikleri nelerdir? örgü gibi şemaya uygun olarak bu deseni aşağıda açıklandığı:

Makalenin uzunluğuna bağlı olarak döngü gerekli sayıda bir dizi yürütmek.

1 satır. Bu çalışma iğne kenar döngü kayması üretirler. Daha sonra, uzunluğu boyunca 2 yüz döngülerle iki ters örgü birleştirir. Biz döngüler bir dizi sahne bitirmek. tuval altüst.

2 sıra. iğne ve çalışma 1 provyazyvaem yanlış bir kenar döngü atar. Daha sonra, 2 ters örgü yüz 2 provyazyvaem - O uyum aşağıdaki gerçekleştirir. ikinci ön gerçekleştirir ve kenar halkaların bir dizi kapatın. örgü altüst.

Sonra web'in bütün yüksekliği boyunca birinci ve ikinci satır teknolojinin tekrarı.

"Leningrad" sakız

Bir önceki durumda olduğu gibi, aranan numara halkalar Polonya sakız oluşturacak kenarının iki yanı sıra, dört ile bir katı olmalıdır. örgü şeması aşağıdaki diziye sahiptir.

Ürünün uzunluğu ne olacağı bağlı olarak, hesaplanan ve döngü baskılı.

1 satır. bir kenar ve ön örgü tüm uzunluğu boyunca sekans tekrar 1, 1 ve 2 yanlış yüz döngü atar. döngü de biten bir dizi Sahne, biz çalışma iğne örgüye ters çevirin.

2 sıra. bir kenar döngü çıkarın. Daha sonra ilişki gerçekleştirmek * 1 * yüz 3 yanlış. Son boncuk döngü yürütülür. Biz çalışma kumaş dönüşünü üretir.

istenen desenin oluşturulması için tüm yüksekliği boyunca birinci ve ikinci sıra tekrarlayın.

Dairesel ispitler düzenleme için Polonya sakız № 1

Bu durumda, proses bir kapalı devre içinde gerçekleştirilir için, tüm satırları fasyal provyazyvat gerekir. Şekilde gösterildiği gibi doğru Polonya bant, örme düzeni oluşturmak için, yukarıda biraz farklıdır.

Teknoloji dizisi şu şekildedir:

Bu dizgi bir dizi gerçekleştirdi.

1 satır. böyle devam eder uzak kenara çıkarılması ve yüz 3 alt 1 ve döngü provyazyvaem ve. Biz sayı çirkin döngü gibi kapanır.

2 sıra. Aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir - bir kenar döngü çıkarın. 2 yüz, 1 Yanlış, 1 ön - Biz bir başka ilişki gerçekleştirin. Biz, kenar döngülerin sayısını tamamlamak.

Desenlendirme birinci ve ikinci sıraları tekrarını devam ediyor.

Dairesel ispitler düzenleme için Polonya zamkı 2 №

ele alalım: 1. versiyon numarası dışında kullanılabilecek kumaş üretimine doğru desen, almak için? nasıl Polonyalı sakız spokes örgü:

(İki argaç bu miktarda ilave dört, bir katı olmalıdır sayısı) gerekli döngü sayısı bir dizi yerine getirir.

1 ve dizi 2. Provyazyvaetsya klasik çift bant. Ahenk böylece sığacak - 2 yüz ve 2 ters örgü döngüler.

Üçüncü sıra. model cila zamkı gerçekleştirmek için, merkez döngü tanımlamak gereklidir. Konumu solunda yer almalıdır bitişik alt tarafından belirlenir. Merkez döngü ve aşağıdaki onu Yanlış provyazyvayutsya sadece ön yol. Bunlardan sonra, aşağıdaki döngü destek provyazyvayutsya. Bu değişim - 2 yüz ve ters örgü 2 - serinin sonuna kadar devam etmelidir.

4 satır. Ayrıca, merkezi döngünün tanımı ile başlar. Bundan sonra, benzer şekilde üçüncü sıra provyazyvaetsya için.

Bu teknoloji provyazyvaetsya tüm web. Birkaç satır dikey bir hat halinde sıralanmakta merkez menteşeler, tahsisi silinir.

Polonyalı sakız kullanımı

Bu model oldukça çok yönlüdür ve örgü aksesuarları kullanılabilir - çocuk şeylerde de geniş uygulama Polonyalı sakız spokes bulduk şapka, eşarp ya Lics vb kazak, hırka, ceket, için ... Bu desen modelleri çeşitli gerçekleştirebilir. Hatta en küçük için size rakam bir varyantını kullanarak, kaydırıcıları ve bluz bağlayabilirsiniz. klastikleri manşetleri olağan kullanımı ve kazak dibine gelince, o zaman bu durumda, bu modele kaçınmaları ve başka bir seçeneği daha iyidir. Bu kumaş dokusu oldukça gevşek elde edilmesine bağlıdır. Ayrıca Polonyalı sakız zayıf elastik özelliklere sahiptir ve kötü şekli tutacak.

örgü Lics

Bu ürün birbirine dikilir uçları bir eşarp vardır. Bu durumda, bir kısır döngü. Lics klasik sürümü farklı olarak çok pratiktir ve bu popülerliğini kazanmıştır. Bu klasik bir eşarp olarak kullanılabilir ve hatta bir kap olarak kullanılabilir. Soğuk sezonunda o boyun kapsar ve omuzlarında düşer çünkü mükemmel bir seçenektir. LIC o İskoçya'da kökünün kurutulması. Bu kelimenin tam anlamı başında ve kurdele olarak tanımlanır. Küçük sıkı uydurma veya hantal: değişik şekillerde gelir Snudy. örme esnasında bir çok deneyim gerektirmediğinden, yeni başlayanlar için bile güç için gerekli bir aksesuar çalıştırın. Ayrıca, asgari finansal maliyetler ile gerçekleştirilir. Başlamak için, öncelikle iplik türü, konuşmacı sayısı ve sonucu değiştirecek almak istiyorum uzunluğunu belirlemek için deseni seçmek gerekir.

müstahzarlar

iplik gelince, doğal lifleri tercih ederim. giyildiğinde rahatsızlık neden olacağından Ayrıca, seçilen malzeme "ateş" olmayacağından emin olun. senin LIC günlük giyim için tasarlanmış ise, sonuçta ürün çok sıcak hacimli ve etkileyici olacak, daha kalın bir iplik seçin. Örme Lics seçilen model izin veren dairesel iğne gerekir. kullanılan iplik yeterince kalınsa, onların boyutu en az №4 olmalıdır. genişlik ve gelecekteki ürünlerin uzunluğunu kontrol etmek amacıyla, bir kontrol numunesi örme arzu edilir. yoğunluğuna göre Oluşturduğunuz döngü sayısını belirleyebilir. Böylece, sonuçta istenen uzunlukta Lics alacak.

Örme LIC Polonyalı sakız

sakız - Bir desen Varyantlar LIC, bunlardan en basit bir sürü gerçekleştirmek için. Ya seçeneği seçebilirsiniz. Örneğin, örgü unutmayın İngiliz zamkı , sadece düz kullanılan iğneler, ve elde edilen ürünün tamamlanması gerekecektir sonra olmak için. Eğer dairesel iğne Polonyalı sakız kullanılabilir iken, sorunsuz bir parça LIC almak istiyorsanız. örme seçeneklerden birini düşünün. işin sırasını sağlanan bağlılık, sen LIC buçuk metre uzunluğunda olsun. Ve geri kalan 2 ile 4 ile bölünebilir olmalıdır, sen kazanacaktır döngü desen cilası sakız gerekli sayıda gerçekleştirmek için unutmayın - Aşırı kenar olduğunu.

 1. Dairesel ispit kullanılarak 110 döngüler kazanılması. Bir boyutu 8 seçmek daha iyidir.
 2. Elde edilen zincir birleştirme.
 3. Birinci dizi Şekillendirme bu şema Polonyalı sakız konuşmacı için seçilmiş bir desen oluşturur. Bu çalışma iğne bir kenar döngü atma üretirler. Bu dizi daha sonra, alternatif döngüler - 3 karşılıklı olarak yanlış döngü. ucunu ve bir kenar döngü provyazyvaem sıra numarası gerçekleştirin.
 4. aşağıdaki sırayla ikinci sıra Provyazyvaem - bir kenar döngü çıkarın. Biz 2-yüz, ters örgü 1, 1 yüzü oluşturmaktadır fazla uyum gerçekleştirin. Biz, kenar döngülerin sayısını tamamlamak.
 5. Bu arzu edilen ürün boyutu, bir daire içinde, birinci ve ikinci seriye ait alterne tekrar üretir.
 6. tüm döngüler kapatın.

Daha geniş senin LIC, sana bakacağız daha etkili olacaktır. Çok uzun boyunlu birkaç kat sarabilirsiniz.

Şapka Polonya viskoz

giyim Böyle basit bir makale de Polonyalı sakız kullanılarak yapılabilir. Yeni başlayanlar için, Örgü, basit bir örnek düşünün. Cap Polonya elastik iplik ana desen için 4 № 100 gram, jant telleri numarası zamkı ve 2.5 arasında bir miktarda tüketimi sağlar.

Biz 90 döngüler toplamak.

 • İğne boyutu 2.5 aralığı 6 cm çift zamkı yüz alternatif 2 ve 2 backstitches ilmek yüksekliği gerçekleştirir.
 • Biz bir boyuta 4 ile konuşmacı geçişi gerçekleştirmek.
 • Polonya yürütüldüğünde görünüm rağmen konuşmacı sakız konuştu yalnızca döngü çift sayılı olmalıdır.
 • Örgü 10 cm temel desen.
 • Biz döngü azalmaya başlamasından:

Birinci satırda, her üçüncü indirgenir;

İkinci satırda şeklin bir azalmaya edilir;

Üçüncü sıra, ikinci döngünün her kapama gerçekleştirir;

Çizimde bir azalma üreten dördüncü sıra;

Beşinci satırda provyazyvaetsya yüz ikisi birlikte;

destek vasıtası gerçekleştirmek için gerekli ilmek altıncı dizi.

 • Geri kalan ilmek ipliği bağlamak ve iletişim kurar.
 • kapaklar monte etme.

Klasik atkı örgü

kap ek olarak aynı teknoloji ve eşarp yapılan ve soğuk hava için büyük bir paketi almak edilebilir. gerekli uzunluk işlemi sırasında tanımlanacaktır. Polonyalı sakız yukarıda önerilen eşarp teknolojilerden biri için olduğu gibi örme iğneleri aynı performansı. İhtiyacınız aranan numara döngüler, dört kişilik bir çoklu olmalıdır. hesaplanan miktar tarafından tabii ki, 2 kenarına eklenmiştir, 1 çevrim simetri için ilave edilir ve. aşağıdaki gibi icra sırası şöyledir:

sayı 23. yılında bir döngü kazanmak Onlar kendi özellikleri vardır örme düzeni desen "Polonya sakız", seslendirdi.

1 satır. Biz kaldırma döngü de üretirler. Daha sonra sırayla takip provyazyvaem: yüz 2, ters örgü 2 serisinin bütün uzunluğu boyunca. geri kalan iki döngü sonunda bir yüzü ve kenar döngü yapmak;

Tüm satırlar çevresinde ilk defa olarak örme.

Ürünün gerekli uzunluğu elde etme ve tüm döngüler kapatın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.