OtomobilArabalar

Otomobiller için Asansörler: teknik özellikler

Kaliteli araba teşhis, arabalar için her SRT yüklü asansörler için muayene ve onarım ve bakım için. Bunlar sıhhi tesisat işleri, karoseri, şasi hizmetini yürüten, hizalama ayarlamak için yardımcı olur. asansörler olmadan otobüs servisleri sunan hatta yönetmek zor olabilir. Ayrıca, bu birimler elektrik araca servis, motor tamir için kullanılır. Tüm işler bir görüntüleme delik yardımı ile kolayca yapılabilir. Bugün işin farklı türleri için kullanılan araçlar için asansörler birçok türü vardır. En temel türleri ve bu ekipmanın ana özellikleri dikkate alın.

Özellikler araba asansörleri

Bu durumda, önemli özellikleri arasında yük, hızı ve kaldırma yüksekliği, bir boşluk, tip tasarım bulunmaktadır.

Özellikleri görev güvenle belirli donanımları yükseltmek yapabiliyor araç ağırlığına göre belirlenir. onarım ve binek otomobiller ve küçük kamyon bakım için ağırlık beş tona bir buçuk arasında değişmektedir izin verdi.

tırmanış hızına ilişkin olarak, birimlerin çoğu için ayar yalnızca biraz farklıdır. bir veya iki dakika ortalama hızı. Elektromekanik teçhizat araç asansörü daha yüksek bir hıza sahiptir. en fazla iki metreden - Boy asansörler birçok türleri üzerinde genellikle. toplam yüksekliğe ilişkin olarak, bu parametre dört metreyi aşmaz. Pratik araba yükseltmek gerek herhangi onarım çalışmaları için çok yüksek bulunmadığının belirtildiği görülmektedir. Bazen yüksek tavanlı araçlara servis sürecinde, 4000 den 4200 mm yükseklikte bir ihtiyaç vardır. Düşük irtifada makineyi kaldırmak edebiliyoruz lastik servis atölyeleri için bir kaldırma yüksekliği seçme birimleri için de mümkündür.

Gümrükleme otomobiller için asansörler - ayaklar ihmal edildiğinde asgari yüksekliğidir. ekipmanın birçok türleri için bu seçenek 95 ila 110 milimetre aralığında olacak. Bununla birlikte, mekanizma ve düşük profilli vardır. Burada, açıklığın boyutu 75 ila 90 milimetre. Bu tür sistemler küçük bir açıklık ya da kaçağı olan bir araba için geçerlidir.

Emniyet Gereksinimleri

Aynı zamanda bu tür ekipmanın çalışması için güvenlik gereksinimleri açısından önemlidir. Bu asansör ve elektrik düşme riskini hariç en başta hedefleniyor. Özellikle yüksek talepler açık havada çalışan mobil ekipman yanı sıra agrega için yapılır. Örnek - asansör --lyulkoy ile araba.

yapıların tipleri

Bunların her biri kaldırma mekanizmasının etkisi ilkesi göre farklılık gösterir. tip araç kaldırma mekanizmasına bağlı olacaktır şeklini belirler. sürücünün türüne göre tüm ekipman ayrılabilir:

  • Elektromekanik.
  • Hidrolik.
  • Elektro.
  • Pnömahidrolik.
  • Pnömatik.

Destek elemanları izole raf olabilir yapıldıkça Bu arada, piston ve makas birimleri kaldırır.

ekipmanın her biri belirli türünün kendi tasarım özellikleri vardır. uygulamaya ilişkin olarak, bu farklı olabilir. hizmetin türüne göre belirlenir çoğunluk kullanılmak kapsamı çalışmalarını yanı sıra makineleri istasyonunda hizmet verilir olanlar gerçekleştirdi. Kim birçok istasyonları elektrohidrolik birimlerine özellikle popülerdir. Onlar elektromekanik sistemler üzerinde önemli avantajlar çok sayıda karakterizedir. Örneğin, büyük bir yıpranmaya maruz kalırlar mekanik parçalar ve bileşenler yapımında. genel güvenilirlik ve yüksek kaynak önemli ölçüde daha yüksek. Birim daha pürüzsüzlük, daha az güç tüketimi, kolay bakım, ışık araba düşürücü olasılığıdır.

birçok kez olan ek desteklerle donatılmış makineler için bu asansörler, operasyonun güvenliğini artırır.

sonrası asansörleri

Burada, ana yükü dikey sütun üzerinde olduğunu. sisteme stabilite sağlar alt kısmı, normal olarak beton zemin çapa cıvatalar vasıtası ile monte edilir. Bu tasarımın Yan bir kaldırma mekanizması vardır - elektromekanik veya elektrohidrolik tip olabilir. Ayrıca, yan eki görebilirsiniz. Raf üniteleri mobil gezici versiyonu çalıştırılabilir.

raflar sayısına göre, bu üniteler tek sütun tasarım, iki ve dört stand içine ayrılır. Her özelliklerini düşünün.

odnostoechny ekipman

Bu, en evrensel ve ek olarak, mobil kaldırma ekipman. Bunlar küçük yerleşim hizmetler veya garaj tipi ağırlıklı olarak kullanılırlar. Sabit ve mobil modeller arasında ayırt eder. sabit makineler için olduğu gibi, bu ekipmanın kapasitesi 2000 kg. Mobil modellerin yük taşıma kapasitesine Özellikleri - en fazla 250 kg. Aynı zamanda, otomobiller için dört mobil asansörleri kadar uygulayabilirsiniz.

Bu ekipmanın yardımıyla, makine direksiyonuna veya kendi kapılarına yükseltilir. biriyle veya iki taraftan araba Doğar. Bu mevcut bu ekipmanın sayısına bağlıdır. Genellikle Tek Sütun kaldırma üniteleri, anti-korozyon tedavi altına hizmetleri sağlamak oto yıkama ve servis istasyonları, adresinde bulunabilir. Genellikle modeller lastik dükkanında bulundu.

İki sütunlu lift

Bu ekipmanın en yaygın türlerinden biridir. Bu tasarımlar onarım, teşhis ve bakım işleri için idealdir. Birim mümkün askıya şasiyi bırakmak kılan bir platform yok. sürücünün tipine göre ekipman elektromekanik veya elektro-hidrolik tip ayırt eder. Bir, güvenli, güvenilir, dayanıklı ve inişin maksimum makine hızı sunuyor - ilk kullanımı daha kolay ve ikincisidir. Özellikler yük kapasitesi mümkün 8 tona kadar bir asansör üzerinde araba yükseltmek olun. Çoğu zaman atölye 5 tonluk modellerinde yüklü.

ağırlık dağılımı türüne göre simetrik ve asimetrik sistemler tespit edilebilir. senkronizasyon yöntemi ve makineler göre alt veya üst türünden yayarlar.

Dört sonrası araba asansörü

Bu sistemler yüksek yük taşıma kapasitesi ile karakterize edilir. Çıktıkları ticari istasyonlarında kullanılır. yük ve platformun uzunluğu ile ayırt grubu modelinde kendileri arasında. Yolcu istasyonları için uygundur 5000 mm birimine kadar boyutları ile. avantajları arasında - yetenek uzun dingil mesafesi arabalar, düşük fiyat, basitlik ve güvenilirlik, kamyonlar için asansörler kullanımını onarmak için. boyutu, garip atlama - dezavantajlar arasında.

Makaslar asansör

Bu sistemler bakım veya ayarlama için tasarlanmıştır. tespit edilebilir avantajları arasında taban yüzeyi ile aynı hizada monte edilebilir. Sistem katlanabilir olanak sağlayan özelliklere tasarımı nedeniyle, birim oldukça kompakt.

Bu tip bir asansör üzerinde arabanın yükselişi çoğu hidrolik sürücünün temelinde gerçekleştirilir. Bu sessiz çalışmasını, pürüzsüz çalışma, yüksek dayanıklılık sağlıyor. sabit veya mobil modelini ayırın. Taşınabilir sürümü bir atölye dışına hızlı hizmet için kullanılır. Temel özellikleri ile ilgili olarak, kapasite sadece 5 ton kadardır. bu yapıların ana dezavantajı - yüksek fiyat.

dalma ekipmanları

Bu makineler yaygın kamyon ve binek otomobillerin bakım ve onarım ile ilgili çalışmalarda kullanılmaktadır. bir, iki ve dört pistonlu asansör ayırt eder. Orada platformun modellerdir veya bacaklar ile donatılmış. Ayrıca örnek bir zemin montajını bırakın. Ama daha yaygın sistem, zemin özel bölmede monte. Bu popüler hidrolik asansör arabalar için.

Taşıyıcı parça, piston üst ucuna yerleştirilir. Bu düzen çalışmaları yürütmek üzere olasılığına ve güvenilirlik, kullanım, pürüzsüz kaldırma konforu ve düşürücü, düşük gürültü yüksek düzeyde, geniş bir yelpazede ayırt edebilir bu tekniğin herhangi storony.Sredi avantajları ile araca yaklaştığı engeller olmadan aynı anda sağlar. Bu birimler, standlar çökmesi ayarlanması ile kombine edilebilir. eksiklikleri arasında yükleme sırasında sadece yüksek bir fiyat ve karmaşıklığı tespit edilebilir.

Mobil sütun kaldırma

Bu çözümler, ağır kamyon servislerine çok yönlü ve verimli bir şekilde kabul edilir. Onlar vakıf hazırlanması açısından sıkı gereksinimleri yoktur. Set herhangi bir odada olabilir. Mobilite odada yer kazanmak için izin verir. elektronik ünite senkronize etmek nedeniyle. Ağırlık 12 ila 80 ulaşabilir.

araçlar için özel asansörler

Bu grupta, otobüs servisi için çözümler vücut tamir yürütmek, hem de motosiklet bakım için vardır.

montajı için birim ölçüde tekerlekleri yerine görevini kolaylaştıran özel bir donanım platformudur. Modeller sürücüye ile ayırt edilir. Pnömatik, elektro-hidrolik, elektrik olabilir. İnşaat - makas. Lastik dükkanlarda bu cihazlarla birlikte ayrıca araba asansör tarafından kullanılmaktadır.

Karoseri tamiri ekipmanları önemli ölçüde işin verimliliğini artırabilir. modelleri tam senkronizasyon farklıdır. Aktüatör, pnömatik veya Pnömahidrolik bir olabilir.

Ev yapımı asansör

Büyük ve orta ölçekli servis istasyonu kaldırdı yılında - nadir değildir. Ama garajlarda çalışmak ustalar hala kayıp ve küçük bir işletme ciddi ekipman elde edilemez. Böyle bir durumda elle Makineyi kaldırmak için yapılabilir. Bu verimlilik ve güvenilirlik markalı tasarımları daha kötü olmayacaktır. Böyle bir sistemin imalatı metal ile çalışmak becerilere sahip olmalıdır Ama, kaynak makinesi kullanabilecektir.

doğaçlama asansör montajı - aktüatörün farklı tür şekillere ve üretim şemaları oluşturulmasını gerektiren, çok zor bir iştir. Bir uzlaşma olarak, kullanılan ekipmanın zaten satın düşünebilirsiniz. bu asansörlerde maliyeti çok daha düşüktür ve bunları yüklemek için çok zaman kazandırabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.