FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Her yaştan okul çocukları için bir kompozisyon - "Nasıl çevreyi korumak için"

Okul sıklıkla nasıl görevli çevreyi korumak. yazma iyi farklı yaşlardaki çocuklar tarafından yazılmış olabilir. Anneler ve babalar sevdiği çocuk görevin üstesinden yardımcı olmalıdır. Aslında, doğayı korumak konusunda bilgi, çeşitli kaynaklardan boldur. Önemli olan - "doğayı koruyun ve korumak" deneme-argüman çocuğun düşünce yönlendirmek için sağ doğru yazılıp konuşlandırıldı.

denemeler yazmaya nelere dikkat etmek

Her şeyden önce, çalışmalarını hazırlama sürecinde bir oğlunuz veya kızınız kötü durumunu hafifletmek için, bunu düşüncelerini ifade edecek dayalı çocuk için bir plan yapmak gerekir. aşağıdaki gibi sekans yazma olacaktır:

 1. Birinci paragraf. Genellikle, sorunu özetliyor çevreyi korumak için açıklamaktadır. yazma aynı nefeste, bu okundu ışığına başlamak güzel olmalı.
 2. İkinci paragraf. Metnin bu bölümünde belirli eylemleri korumak ve doğayı korumak için insanları alabilir ne hakkında konuşmalıyız. Sen, spesifik örnekler üzerinde çizmek doğa özen ve onun refah için mümkün olan her şeyi yapmak dünyada kişi için ne kadar önemli bahsedebiliriz.
 3. Üçüncü paragraf sonucunu başarısız. Gezegenin tüm sakinleri ikinci fıkrada belirtilen eylemleri gerçekleştirmek zorunda olduğu gerçeği bahsetmek gereklidir.

Bu biçimde Yazılı yapının hikayesi ve çocuk çabalarından ötürü yüksek övgü hak.

Kısa deneme "yerli doğanın özen"

Her çocuğun tam bir yaratıcı görevini yerine getirmeye muktedir olduğunu. Ama konu sverhumeny ve özel beceri gerekli değildir. Basitçe anlatı tarzı kağıt üzerinde düşüncelerini taşımak için. Konuyla ilgili "doğayı korumak için nasıl" bir deneme şu formda yazılabilir:

arabaların egzoz gazları, fabrika emisyonları kirliliği, bir bütün olarak doğanın ihmal: "Günümüz dünyasında çevreyi tehdit birçok sorunlar var.

Doğanın yok olmasını önlemek için, her kişinin en azından bazen tehlike düşünmelisin. bu yeterlidir için herkes, doğa yardımcı olabilir:

 • Bazen kişisel arabalar vazgeçerek, toplu taşıma araçları ile seyahat.
 • Cumartesi günleri yürümek ve evinin topraklarında çöp toplama yapmak.
 • Mümkünse, doğaya ağaç dikimi "nefes" ve kirlenmeye karşı bölgeyi temizlemek için daha kolaydı.

bazen yukarıda yapıyor En azından insanlar doğayı ve çevreyi korumak mümkün olacaktır. "

Bu makale-argüman ast ve üst sınıfların öğrencileri için oldukça uygundur. En önemli şey - doğru yazmak ve yaratıcı görevi okumak olanlara doğru bir fikir iletmek.

Detaylı deneme-argüman "Korumak ve doğayı korumak"

Ayrıca konuşmak ister çocukları var. Bunlar aşağıdaki seçeneklerden etrafında iş sığdırmak:

"Her birimiz düzenli doğal kaynakları kullanırlar. Ama hepsi aynı anda gelecek nesiller için bu hediyeleri tutmak hakkında düşünme. Ama bunun için her kişiyi fark kurmanın pek çok vardır.

kirletici olduğunu anlamak için başlamak için. doğaya zararlı etkilerin başlıca kaynakları şunlardır:

 • Egzoz gazları ile havayı kirleten Otomobil.
 • yanlış yerde Discarded çöp. Hatta şeker küçük bir sarıcı tamamen yıllarda onlarca yoluyla ayrıştırılır. yanlış yerde atılan çöp dağlarında hakkında ne söylemek!
 • Suyun İhmali. Bazı insanlar sorun, akar musluk olmasıdır görmüyorum. Aslında, su damlacıklarını akan ihtiyacı olumsuz toplam çevresel resim etkileyebilir bile olmadan.
 • Orman ahşap da felakete yol açabilir.

Doğal kaynaklara kişilerde ilgi eksikliği, olumsuz bir bütün olarak dünya ekolojisini etkileyebilir.

Bununla birlikte, dünya üzerinde yaşayan her kişi, durumu iyileştirmek edebiliyor. O yeterlidir:

 • Bazen araç terk.
 • Sokaklarda düzeni ihmal etmeyin. Orman içinde olsaydı, bu amaçla devlet çöp atmak gerekir.
 • doğayı canlandırmaya çalışın. Hatta girişine yakın küçük bir çiçek yetiştirmek - Bu doğanın korunması için önemli bir katkıdır.

Tüm insanlar doğa için göz ardı edecek düşünmek gerekir. Belki o zaman ekolojik felakete yol silinecektir. "

Bu yazı çocuklar, öğretmenler ve çabaları için yüksek övgü hak seveceksiniz.

Mükemmel değerlendirmesine anahtar

konulu kompozisyon ilk kalpten dürüst yazmak ve düşüncelerini ifade etmek dağıtmış olmalı "doğa koru". Bir erkek ya da kız doğal hediyeler korunması konusunda düşünmek hepsi yazsak. Öğrenci görevini yerine sorumlu ve düşüncelerinizi iletmek için en iyi yolu olmaya çalışacağım ise Rus dili öğretmenden tanıma ve övgü doğru elde edilecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.