Yiyecek ve içecekAna yemek

Star anason: uygulama, özellikler (fotoğraf)

Köpek isimleri taşıyan Star anason, oryantal baharatlar gibi çeşitli tıbbi ve yararlı özelliklere sahiptir. Geleneksel olarak Çin ve Japonya'da yetişir, ancak şimdi hem Filipinler hem de Hindistan'da yetişmektedir. Bu baharat, meyan köküne benzer aromasıyla ve anti-inflamatuar ve antiviral etki ile tanınır. Bu ürün, bileşiminde olan shikimic asitten kaynaklanmaktadır. Anason yağı, bir homeopatik ilaç olarak oral kavite için tazeleyiciler üretmek için parfüm yapmak için kullanılır. Ayrıca aromaterapi için de kullanılır.

Anis hastalıklardan bir yardımcıdır.

Eskiden sindirim bozuklukları için kullanılırdı. Antik Çin tıbbı, hatta bebeklerdeki hızlı kolik salımı ile ünlüdür. Daha sonra kendi bileşeninden - shikimovoj asitler - çeşitli grip şekillerini tedavi eden preparatlar hazırlamaya veya hazırlamaya başladı.

Karabuğday da bir sürü yararlı amino asit ve antioksidan vardır. Bilim adamları, anasonun düzenli kullanılması insan arterlerinde kolesterol plaklarının büyümesini engellediğini kanıtladı. Aynı zamanda limonen gibi bir madde içerir. Kanser hücrelerinin görünümünü engeller. Şimdi badon, halk hekimliğinde ağrı kesiciler, diüretik olarak aktif olarak kullanılmakta ve aşırı gazlanmayı azaltmaktadır. Buna ek olarak, star anason, baş ağrılarını gidermek için kullanılır.

Ilaç

Bir tatlı kaşığı bal ile anasonun uçucu yağlarından bir damla karıştırın.

Böyle bir çare mide rahatsızlığına, artan gaz üretimine veya mide bulantısına oldukça iyi yardımcı olur. Ancak yağ ile son derece dikkatli olmalısınız. Büyük konsantrasyonu üzücü sonuçları doğurabilir.

Yıldız anason da kadın göğüs üzerindeki etkisi ile bilinir: östrojene benzer iki bileşen içerir. Hemşirelik annelerinden süt gelişi üzerinde mükemmel bir etkiye sahiptir. Bir başka şeyin yanında, afrodizyak gibi davranır ve adet öncesi sendrom semptomlarının yoğunluğunu azaltır , ancak hamilelikte kötü eti yemeyin daha iyidir.

Ekspektoran ilaç: Öksürük şurubuna 1 damla esansiyel anason yağı ekleyin. Ayrıca dozajda dikkatli olun.

Badjan'nın önemli kullanışlı niteliklerini göz önüne alırsanız, bu sadece bir baharat değil, tüm hastalıklar için mükemmel bir çare olacaktır.

Uçucu yağ "Anis stellate"

Kurutulmuş bir bitkiden veya tohumlarından elde edilir. Renkli, sarı veya şeffaf, acılı tatlı bir koku vardır. Bir litre yağ elde etmek için 50 kg tohum gerekir. 5 yıl kadar hava geçirmez kaplarda muhafaza edilebildiği için oldukça dayanıklıdır. Çok iyi amrice, karanfil, sedir, kişniş, kimyon, mandalina ve diğer baharatlı ve hafif yağlarla kombine edilmiştir. Star anason her zamankinden daha az kullanışlı ile karşılaştırıldığında, aynı zamanda çok iyi.

Yeni ya da geç bir yağ satın alıp almadığınızı kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Bunu şöyle yapabilirsiniz: bir süre ısın veya hafif tutun. Taze ise, kristalleşmez. Bu nedenle, ürünü karanlık soğuk bir yerde saklayın.

kullanışlılık

Ürün kalitesi ve faydaları hakkında konuşmak çok uzun sürebilir. Tonik ve sıkılaştırıcı bir etkisi vardır. Depresyon, heyecanlanma, stres, uykusuzluğu ortadan kaldırır. Hem çocuklar hem de yetişkinler için faydalıdır. Zihinsel ve fiziksel açıdan çalışma ortamında bir artış teşvik eder. Her zaman uyanıklık halinize, anason yıldızı olmaya yardımcı olacaktır. Uygulaması kadın ve erkek problemlerinde (cinsel alanda) yaygın olarak kullanılmaktadır. İktidarsızlık, soğuk algınlığı veya zayıf heyecanlanma ile alınır. Kan dolaşımının iyileştirildiğine inanılıyor.

Saç dökülmesinin tedavisinde, kozmetikte anason yağları saç köklerini güçlendirdiği için kullanılır. Maskelerde, aynı zamanda canlandırıcı bir madde olarak da kullanılır. Bunu yapmak için, kremlere ve yüz yıkanmalarına birkaç damla eklenir.

dozajlar

Anason yağı aktif olarak adlandırılır, bu nedenle dozlar minimal olmalıdır. Örneğin aromada bir damla damla, sıcak buhar inhalasyonu için maksimum iki, banyolar için en uygun doz sekiz damla olmalıdır. Ayrıca zaman izlemek gereklidir, sürecin aşılmasına değmez buna değmez. Teneffüs için - beş dakika banyo için yirmi dakika.

yemek tarifleri

Anason içeren bir sürü tarif vardır ve bu sadece alternatif tıp için geçerli değildir. Ama bugün size ve sevdiklerine rahatsızlık veren birçok hastalığın tedavisinde folklorik yöntemlere odaklanmak istiyoruz. Zehirleme, rafine bir damla anason yağı damlasın tavsiye edilir, sıcak su ile yemek ve içmek. Bu prosedür, günde en fazla üç defa tekrar edilmelidir. Preslenmiş şeker, bal veya ekmek ile değiştirilebilir. Bu tarif evrensel olarak kabul edilir. İştahı arttırmakla kalmaz aynı zamanda diüretik bir etki sağlar (böbrekler için de faydalıdır) ve uykuyu geliştirir. Uçucu yağ içeren sindirim banyoları için çok faydalıdır. Rezene ve nane yağlarıyla mükemmel şekilde birleştirilir.

Soğukta anestezik asit solunumunda yardımcı olur. Onun fotoğrafını aşağıda görebilirsiniz. İhtiyacınız olan prosedür için:


1) Suyu kaynar su kadar büyük bir tencerede ısıtın.
2) 1 damla yağ ekleyin: anason, limon, okaliptüs.
3) Havlu veya diğer orta boy havlu koyun.
4) Buharın üzerine eğin (yüzünüzü yakmamak için çok düşük değil).
5) Başın üst kısmını havluyla örtün, buhar geçmez.
6) On dakika buharı teneffüs edin.
7) Bundan sonra, battaniyeye sarın ve yaklaşık yarım saat yatın.

Stresle baş etmek masaja yardımcı olur. Bunun için eşit miktarda anasonlu, sandal ağacı ve paçuli yağı ve rahatlatıcı hareketlerle 20 dakika boyunca tüm vücuda masaj yapmanız gerekir.

Hatta anasonik yağ, keneler, bit, pireler ve benzeri kurtulmanıza yardımcı olabilir. Buna ek olarak, sivrisineklerin kovulması için iyi çalışıyor. Sadece çevre çevresindeki depoda (daireler, pavyonlar) birkaç damla yağ dökmeniz yeterlidir ve ısıran böcekler sizi rahatsız etmez.

Kullanım kontrendikasyonları

Zaten anason yağı bir dizi aktif yağa ait olduğunu söyledik. Bu nedenle dozajı çok dikkatli bir şekilde tedavi etmek gerekiyor. İlacın duyarlılığı veya hoşgörüsüzlüğü netleşebileceğinden kullanmadan önce doktorunuza danışın da en iyisidir. Yüksek konsantrasyonda veya bir kişide sıklıkla serebral bozukluklar gelişebilir. Artan kan pıhtılaşması ile günde bir damla daha kullanmayın. Cildin ve alerjilerin iltihaplanması ile, anason yağı kullanmayın, çünkü bu dermatite yol açacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.