Gıda ve içecekDüşük kalorili ürünler

Düşük yağlı yoğurt: yararları ve zararları

süt ürünlerinin her türlü genel vücut tonunu geliştirmek besinleri içerir. Kefir beslenme destekçileri için değil, aynı zamanda gastrointestinal sistem hastalıkları ve kardiyovasküler sistem muzdarip insanlar için değil, aynı zamanda vazgeçilmez bir üründür.

Düşük yağlı süt ürünleri çabuk sindirilir ve midede hiçbir ağırlığını terk edilir. Herkes yoğurt bir fincan bilir - iyi yemek. Düşük kalorili içecek ağırlık ve doygunluk besinleri azaltmak amacıyla kullanılır Çünkü sporcular için bu büyük bir aperatif yapar.

süpermarketlerin raflarına yağ içeriği çeşitli düzeylerde süt ürünleri bulunabilir. İşlenmiş yoğurt en faydalı seçenek gibi görünüyor, ama ardı edilemez bir dizi dezavantaja sahiptir. Sonunda, birçok beslenme işlenmemiş gıdalar tercih vermek önerilir.

besinler

Birçoğu fermantasyon sürecinde oluşan beri kefir, mineraller ve sıradan sütten daha da fazla vitamin bakımından zengindir. Ürün, kemikler, dişler ve tırnaklar ve kolin güçlendirmeye yardımcı olur kolesterol düzeylerinin normale teşvik kalsiyum açısından zengindir. Buna ek olarak, yoğurt, potasyum, fosfor, manganez, krom ve bakır için düşük bir konsantrasyonunu içerir.

içecek bileşimi, vitamin büyük miktarlarda A, E, H, C, D ve B grubunda pozitif yoğurt ve amino asitler içerdiği organizma bakteri etkileyen içerir.

Beslenme Bilgi

Tüm süt ürünleri besin açısından zengindir. Bununla birlikte, gövde biz sıradan sütü ile elde edilenlere göre daha az yağlı yoğurt içeren proteinler emer.

içki seçerken, gıda değerinin masaya paketleme dikkat etmek önemlidir. yoğurt farklı türleri arasında bile içerdiği kalori miktarında gözle görülür bir fark vardır.

Yararlı maddeler, (100 g)

0%

% 2.5

% 3,2

proteinler

2.8 gr

2.8 gr

2.8 gr

yağlar

0.3 gr

2.5 gr

3.2 g

karbonhidratlar

4,0 g

4,0 g

4,0 g

kalorifik değer

30 kcal

50 kcal

55 kcal

Doğal yoğurt Avantajları

Ambalaj üzerinde belirtilen düşük yüzde ile süt ürünleri, mutlaka yararlı olmadığını anlamak önemlidir. Yağlar - protein ve karbonhidrat kadar önemli madde. Bu bileşenin kullanımının yetersizliği vücut metabolik bozukluklar ve kardiyovasküler sistem hastalıkları genel durumunun bozulmasına neden olabilir. Birçok uzman sıradan yağsız daha vücut üzerinde daha iyi bir etki içmek inanıyoruz yoğurt. Faydası ve ikincisi kendi nüanslar var zarar verirler.

Olumlu bir etki

üründe yer alan kullanışlı maddeler birçok hastalık ile başa çıkmak için beden ve yardım durumuna olumlu etkisi vardır. o bakteri metabolizmasını iyileştirmek ve mikroflorasını geri yardımcı içerdiğinden yoğurt düzenli tüketimi, vücuttan toksinlerin ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Bu nedenle, içecek gastrointestinal bozukluğu olan kişiler için kullanılması önerilir. Ürün ayrıca uyku bozuklukları ve nörolojik bozukluklar ile yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Özel olarak, düşük yağ, yoğurt (% 0-1) özellikle organizma bir etkisi vardır. Sıradan bir içecek için çok daha kolay olduğunu ve ateroskleroz, hipertansiyon ve obezite ile yaşlı ve hastaları kullanılması önerilir.

şekle yağsız yoğurt Etkisi

süt ürünleri kullanımına dayalı diyetler çok popülerdir. Kalori yağsız yoğurt, düşük - 25 ile 100 gram başına 35 kcal, ve bu nedenle güvenli bir şekilde akşam yemeği veya bir çerez olarak tüketilebilir. Buna ek olarak, ürün metabolizmasını artırır ve ekstra dolgu atılmasına destek. içki ile birçok diyetler vardır. Sadece az yağlı yoğurt yemek için izin verilen açlık günleri düzenlemek için de yararlıdır. Bu aşırı toksinlerin vücut temizlemek için harika bir yoldur.

spor yapan insanlar, egzersiz yaptıktan sonra az yağlı yoğurt içilmesi tavsiye edilir. süt ürünleri, kas kütlesinin arttırılmasında etkin bir rol proteinlerin bir sayıda ihtiva etmesi gerçeği.

Zarar yağsız yoğurt

Ürünün kendisi yetişkin sağlıklı insanın vücudunda üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmayabilir, ancak kontrendikasyonlar bir dizi vardır. o mide zarının tahriş olarak alerji yanı sıra, yoğurt, yüksek asit ile hasta ülser, pankreatit ve gastrit olanlar içemem. Üstelik 8 aya özellikle bebekler kadar, bunun içindeki tuzların yüksek konsantrasyona çocuğa bol miktarda içki vererek tavsiye. Özel bir etiketle çocuklar için süt ürünleri satın almak için tavsiye edilir.

o vitaminler daha az miktarda içerdiğinden doktorlar kontrendikasyon yoksa insanlara sıradan bir içki tavsiye böylece Düşük yağlı yoğurt, doğal olarak vücuda verilen birçok avantaj getirmez. Ayrıca, sıvı doğal maddelerin miktarı, hazırlanması sırasında azalır. İşlenmiş yoğurt yüksek dozlarda kardiyovasküler sistem hastalıklarının gelişmesini teşvik trans yağ içerir.

o yoğurt içmek yararlıdır zaman?

Ürün (depolama süresine bağlı olarak) organizma üzerinde farklı etkileri vardır. asidite düzeyi yüksek ilişkili mide, hastalıkları, bu uzun yoğurt saklanır akılda tutmak önemlidir, daha asidik hale gelir. düzeltmeleri - Taze içecek iken üç, müshil özelliği vardır. çeşitli katkı maddelerini içeren paketler halinde o kefir düşünüldüğünde oldukça genellikle evde hazırlanan ürünlere kadar uzanır.

alternatif bir uygulama

Düşük yağlı yoğurt, bir içecek olarak değil, aynı zamanda diyet gıdalar için bir madde olarak sadece kullanılabilir. Ürün tatlılar ve hafif tatlılar için bir temel olarak kullanılır. Aynı zamanda, bir salata sosu yerine yağ ve zararlı katkı maddeleri olarak kullanılabilir. Buna ek olarak, az yağlı yoğurt - saç ve yüz için doğal maskeler etkili madde. İyi Yağlı cilde sahip kişiler için uygundur.

Nasıl bir yoğurt seçilir?

süt ürünleri Alış, etikete dikkat etmek önemlidir. Doğal içecek bileşimi, tahmin edilebilir ise, düşük yağlı yoğurt zararlı katkı maddeleri içerebilir. tat vericiler ve tatlandırıcılar - aslında ürün işleme sürecinde, genellikle çeşitli maddeler ile telafi edilir tadı, kaybetmesidir. Birlikte yağ ile sıvı üreticileri içecek, sakız, pektin, nişasta eklenir ve agar bulunmaktadır hangi nedeniyle, kalın tutarlılık kaybeder.

En iyi az yağlı yoğurt sadece süt ve maya içerir. Sıvı muntazam olması gerekmektedir - topak ve tabakalar. Ambalaj üzerinde ürün adı dikkat etmek önemlidir - Kefir olsa yararlı bakteriler içerir ürünün, ama doğal içecekten önemli farklılıklar vardır. etikette Son kullanma tarihi yedi gün geçmemelidir - Bu sıvı zararlı koruyucu eklendi olmadığını gösterir.

Nasıl Kendine bir içki hazırlamak için?

Eğer depoda bir Leaven alırsanız Düşük yağlı yoğurt, yoğurt ve diğer süt ürünleri, evde yapılabilir. Bunun yerine, o da zaten pişmiş ürün kullanılır. Sen sadece bazında bir marş satın almalısınız kefir mantarların. Bu özel depolama şartları ambalaj üzerinde gösterilir gerektirir.

Kolay yoğurt almak için, yağsız süt , bir baz yeterli olacaktır olarak - hayır yeniden tedavi yürütülen gerekli değildir. Sadece yemek pişirmek için mutfak eşyaları kaydırmak ve pot gerekir. Önce sütü kaynatın ve 30-40 dereceye kadar soğumasını bekleyin ve ardından mayasından pota doğru miktarda eklemek gerekir. Oluşan sıvı, kavanoza dökün bir havluya sarın ve sıcak bir yer koymak için gereklidir. Kefir bir gün içinde hazır olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.