MaliPara

Bir şilin nedir? Anlamı, tarih

Bir şilin nedir? Bu soru şimdiye kadar bu terim karşılaştığı herkes istendi. Bu makale bu soruya bir cevap verecektir.

Şilin. tanım

Schilling - metalik bir dizi jenerik adı küçük paralar Batı Avrupa'nın. XX yüzyılda bazı Batı Avrupa ülkelerinin ulusal para birimleri de öyle seçildiler. O sikke "Shelyag" adıydı antik dilde bir şilin oldu.

Bazı eyaletlerde, şilin İngiliz İmparatorluğu üzerindeki sömürge bağlı olarak önceden vardı Afrika ülkelerinde bir dizi özellikle, günümüzde kullanılmaktadır.

öykü

Modern Almanya Şilini topraklarında XIV yüzyılda kullanılmıştır. Onbeşinci yüzyıldan itibaren Danimarka Krallığı ve Hollanda'da kullanılacak başlamıştı ve onaltıncı yüzyılda şilin İngiltere'de tedavüle girer.
İngiliz Korol Genrih VII 1502 yılında, nane British Isles ilk şilin emretti. Başlangıçta, sikke "Teston" olarak adlandırıldı. Sadece döneminde Edward VI sikke onun artık tanıdık isim satın aldı. İngiliz şilin 1971 yılına kadar ülkede kullanıldı

İngiltere'de ek olarak, şilin Avusturya'da kullanıldı (2002 yılında euro ile değiştirilir). Bugüne kadar şilin böyle Kenya, Somali, Tanzanya ve Uganda gibi çeşitli Doğu Afrika ülkelerinde resmi para birimi olarak kullanılır. Onlar da Somaliland kendi kendini ilan devlet tarafından birleştirilir.

İngiliz Şilini. madeni para

İngiliz şilin - İngiltere'de bir pazarlık para olarak kullanılan bir sikke. insanlar "Bob." dediler

Bir İngiliz Sterlini 20 şilin bölündü. 1971 yılında, şilin, yukarıda görebilirsiniz fotoğraflar, peni aldı. Bir şilin 5 peni eşdeğer.

en yaygın İngiltere sikke şilin iki (florin) ve beş (taç) idi. madeni paraların ek olarak on şilinlik banknotlar verdi.

Modern şilin. kurs

Avrupa'da artık bu makalede kullanılan şilin modern dünyada kullanılan döviz kuru hakkında bilgi verilecektir gerçeğini göz önüne alındığında. ruble olarak Kenya Şilini yaklaşık 1,8 KES olsun bir ruble için sırasıyla yaklaşık olarak 0,55, olacaktır. Doları döviz kuru ile karşılaştırıldığında Kenya Şilini bir ABD doları için, yaklaşık 103 KES olsun, yani yaklaşık 0,01 $ olacak.

Tamamen farklı bir durum hakkında 2200 tzs vermek bir dolara, yani yaklaşık $ 0.0004 olarak tahmin ediliyor Tanzanya şilin, bir tırnak beraberdir. Bir Rus Rublesi yaklaşık 40 şilin Tanzanya olarak tahmin ediliyor.

bir ruble yaklaşık on SOS vermek için yaklaşık 0,01 Rus Rublesi Somali Şilini nedenle değer. bir ABD doları yaklaşık 580 SOS içerir. ABD bir şilin ise Somali yaklaşık $ 0002 olacaktır.

biri dünyanın en ucuz fiyatla Uganda Şilini olduğunu maliyeti o, bir dolara sizin kadar 3600-3700 UGX verecek, yaklaşık 0.0003 dolar olarak tahmin ediliyor! Bir Rus rublesi yaklaşık 63-63 ugx için değiştirilebilir ve bir Uganda Şilini sen en fazla 0.02 ruble verilecek.

Bu para birimlerinin kullanıldığı aşırı yoksulluk ülkeleri ile ilişkili Afrika şilin Böyle düşük bir oran. Dört ülkede (Tanzanya, Uganda, Somali) Üç başına düşen gelir seviyesinin en düşük olduğu ülkeler vardır ve Kenya daha güvenli görünüyor komşularının arka plan üzerinde olsa da, ancak zengin bir devlet değildir. Zor siyasi durum, suç, kötü ekonomi ve neredeyse evrensel yoksulluk ulusal para biriminin değeri üzerinde son derece olumsuz bir etkisi vardır.

Değişim işlemi. toplama

Son zamanlarda çeşitli Avrupa ülkelerinde kullanılmış olan Batı şilin tüm kopyaları, şimdi sadece bir kollektörü ve kültürel değeri temsil eder. Ancak, dünyanın her yerinden numismat ve Bonists memnuniyetle şilin kendi koleksiyonu alacak.

koleksiyon piyasaya şilin maliyeti bir dizi faktöre oluşur: sorun veya baskı yılı, varoluş ülke, nominal değere, böylece korunması, nane ve derecesi ..

Afrikalı modern şilin ile durum oldukça farklıdır. Onlar kendi para birimini almak için özellikle istekli değil toplayıcıları satın almak istemediğim bir şey, ancak resmi kullanımda olan ülkelerde bile sakinleri, değildir. Onlar çok daha fazla yabancı para almak için fırsat cazibesine: Yerel para birimleri çok ucuz olduğu bu gerçeği nedeniyle vb .. Doları, Euro, İngiliz Sterlini ve sürekli değer yitirmesine, bu nedenle ulusal para birimi cinsinden ödeme sadece karlı ama riskli değil çünkü her an ulusal paranın değerini kaybetmesini gerçekleşebilir.

Eğer paranın kullanıldığı ülkeye gelmeye karar Yani eğer, ne şilin bilmesi gerekir. Bu ülkelerde kolay dolar, Euro, pound ve neredeyse başka bir para birimi alışverişinde. Ve bu formel finans kurumlarında, hem de sık sık sokakta daha uygun oranda alışverişinde yerel tefeciler, hem yapılabilir.

Sonuç

Yani bir şilin nedir? Bu farklı tarihi dönemlerde farklı ülkeler tarafından kullanılan para biriminin adıdır.

Genel onlar sadece adını ve orijinini zorunda şilin farklıdır. Eğer soruyu yanıtlamadan önce Dolayısıyla: "şilin nedir," netleştirilmesi gereken şilin ülke ve biz aklınızda olan tarihsel hangi dönem içinde ihtiyacı var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.