OtomobilArabalar

Yapıştırma Karbon: Gerekli malzemeler ve aletler, yapıştırma tekniği

ifade "karbon fiber yapıştırma" terimi ile, genellikle vinil yapıştırılmasını içerir , kendi kendine yapışan bir film karbon fiber doku taklit. klasik resim ile karşılaştırıldığında bir karbon filmi kullanmanın temel avantajları - daha az zaman ve olan malzeme maliyetleri (gerek yüzey-astar öncesi ve toprak kuru olduğu ve boya kadar beklemek gerekmez), araba karbon fiber, asgari öz yapıştırma olasılığını araçları seti. yapıştırılması iki tipi vardır: "kuru" ve "ıslak". Sonraki bantlama karbon fiber tarif edilecektir araç parçaları "kuru" yöntem.

Gerekli aletler

işlem ihtiyacı: hava çıkış, phen kanallar karbon altında filmin kendisi (daha iyi bir binada, ancak normal saç kurutma için kullanılabilir), makas, kırtasiye bıçak yumuşak doku temizleme, bir sileceğin varlığı ve vinil için bir primer olarak tercih edilir. Film, daha kalın, daha iyi yapıştırılan yüzeyin pürüzlülüğü gizler, ama çok kalın film kötü germe uygun 200 mikron kalınlığında olan yerlerde yapıştırılır.

yüzey hazırlama

Bu adımın kalitesi itibaren büyük ölçüde film kaplamanın dayanıklılığına bağlıdır. İlk adım kullanabilirsiniz kapağında cips, çatlak, ezik ve korozyon merkezlerinden kurtulmak için araba macun. en az 300 sonra zımpara grit gerekir kaplanmış dolgu alanı kurutulduktan sonra, gerekli dikkatle kir papered yüzeyini yıkamak için ve benzin ya da çözücü ile yağı alınmış.

Filmin doğru boyut parça kesin, alanın büyüklüğü tüm tarafları yattıktan üzerinde parça ve envanter oluşur. Daha fazla ayrıntı için 8-10 santimetre kadar - stok biraz daha almak daha iyidir. Bitişik parçalarda desen hatları bir tarafa yönlendirilmiş olması önemlidir.

Karbon bantla düz bölümler ile başlar. Tucking son yapılır. olarak ısıtılmış kurutucu filmin gerilmiş ve böylece düzgün olmayan yüzeyler üzerinde yapıştırılabilir. yapıştırılmış filmden hava merkezden kenarlara doğru sileceği veya doku kullanılarak çıkartılmamış. Bir astar varsa yerlerdir sokmak içinde, bir yapıştırılan kenar detayları ile kişilermişiz ceket yapışma artırmak için. ilkeye göre üretilen araç karbon fiberin yapıştırma: bir kısım - filmin tek bir parça. aksi takdirde yüzey yapısı uymayan, aşırı ısıtmayın ve çok sıkı bandı germek değil, böyle bir kusur açıkça görülebilir. Birkaç hafta içinde yapıştırarak sonra köy ve arabanın "hatırlanan" şeklini filme yüksek hızda araç araba yıkamak ve daha iyi değil.

yapıştırdıktan sonra hava hala filmin altında kalmıştır, filmin ısıtılması küçülür ve kusur fark edilir olması muhtemel olmasa da, burası nemli bir bezle basın ve ardından saç kurutma makinesi ısınmak için gereklidir. Yapıştırma iç karbon fiber aynı prensip ile üretilir, parçaların sadece boyutları genellikle küçüktür ve daha karmaşık bir şekle sahiptir.

Eğer bu basit ipuçlarını takip ederseniz, yapıştırma karbon fiber araba sizin için basit bir egzersiz olacaktır ve işin sonuçlar ve arkadaşlarını memnun edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.