FormasyonÖykü

Tambov isyanı

Savaş Komünizm XX yüzyılın başında, köylüleri baskı ve onlara yetkililere açlık ve direniş arasındaki seçim yaptı. Aynı zamanda da kutsal mekanların korunması üzerinde durmak ekimini kiliselerin kitlesel kapatma vardı. Bütün bunlar ülke genelinde sayısız köylü halk isyan etti.

Bunların en büyüğü 1920-21 Tambov ayaklanması oldu. Bolşevik vahşet bütün yükü buradan befell yüzden Tambov Eyaleti, Bolşeviklerin başkenti yakınlarında yer alır. Biz ayaklanmanın başlangıcı bile 2 yıl tarihçiler köylü rahatsızlık başlangıcını dikkate tarihten önce konulmuştur söyleyebiliriz. 1918 yılında, bu alanda Bolşeviklere karşı direnç sunduğu periyodik çabuk bastırıldı küçük, kötü organize isyanı parladı. 1920 yazında beyaz subay ve gerilla gruplarının liderleri komünizme karşı mücadelede güçlerini birleştirmeye karar verdi Derain Mavi Scrubs bir toplantı vardı. 20 Ağustos By 2 gerilla ordusu Sovyet rejiminin ciddi bir darbe başladı, hangi düzenlendi. Bu noktadan itibaren Tambovskoe ayaklanması aktif aşamaya geçti.

19 Ağustos köylüler birkaç köylerde ekmek teslim etmeyi reddetti. Talebi silahsız edilmişti. Daha küçük asi grupların Afanasevka köy bir ünitede birleşti. Sonra isyan yangın ülke genelinde yayıldı. Sovyet kurumları, ilde faaliyetlerini durdurdu talebi ve ölüm mangaları kayboldu. Tambov ili itibaren enternasyonalistleri, güvenlik görevlileri ve Yahudileri uzağa kaçtı. asi sonra genel komutası altında getirildi üç ordularının, oluşumu için temel oldu. polis, basın savcılık: Tambov ayaklanması gerekli organları kurulmuştur Tambov bölgesinde demokratik bir cumhuriyetin, yaratılmasına yol açtı. bir şey talep etmek toplanması Kurucu Meclis.

Heroes İç Savaşı Tambov isyanı da dahil Rusya'da, zor olan bugün yargılamak çelişkili kişilikleri vardır. Yani, Tambov isyanı lideri Alexander Antonov militan, terörist oldu ve Şubat Devrimi'nden sonra, o Tambov ilin emniyet müdürü atandı.

1921 Sırasında Tambov isyanı komşu illere yayılan genişletti. Ama aynı zamanda o büyüdü ve alanında Bolşevik kuvvetlerinin sayısı. NE - Polonya'da cephede kapandıktan sonra, köylüler Rusya'da İç Savaşı'nın Bolşevik kahramanları gönderilmiştir yatıştırmak için Kakurin, GI Kotovsky IP Uborevich.

Tambov Bolşeviklere karşı direnç MN öncülüğünde geniş ölçekli bir savaşa başladı Tukhachevsky. Köylüler zırh, maruz bırakıldı zehirli gaz, uçaklar ve topçu.

1921 yazında isyancılar artık Kızıl Ordu'nun saldırısına karşı koyabilir. Nüfus ayaklanmayı destekleyen geriledi. terhis ve ormanda gizlemek veya sivil hayata dönüş: Haziran ayı sonunda, bu birimler mücadele için önerilmişti. Ama Bolşevik intikam korkunç. Bu dönemde, köyün hiçbiri yeryüzünden silindi. ayaklanma Antonov lideri tutuklama sırasında '22 öldürüldü.

AMAÇ iç savaş Rusya'da boş sözler değildi. Bunlar birkaç yıldır ülke genelinde patlak insanların kendi kendini yok müthiş etkisini sonuçlandı. Ama insanlar öylesine bitkin Savaş Komünizmin politikasını, kaçınılmaz yenilgi ve ölüme neden kör tercih ve düşünmeyen direnci. Bu ayaklanmaların sonucu makamlarından geçici çekilme NEP podrazverstki oldu. Bu Sovyetler Birliği ve halkının tarihinde yeni bir aşamaya işaret ediyordu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.