Haber ve ToplumÜnlüler

Luzhny Oleg Romanovich - Defender ve kaptan

Ses adı olduğunda, sadece yirminci yüzyılın doksanlı Kiev "Dinamo" hatırlıyorum. o zaman eski Sovyetler Birliği en iyi takımlarından biri. Ve gözlerimin önünde kesinlikle Oleg Luzhny görünür - savunma oyuncusu ve kaptanı.

Erken kariyer

Biz Oleg Romanovich Luzhny gibi bir oyuncu oluşumu hakkında konuşursak, onun biyografi standart olarak başlar. Lviv, 5 Ağustos 1968 doğumlu. Özellikle annem Ailesi, futbol sevilen, bu yüzden "Karpaty" in çocukluk Gençlik başladı. Onun yaşıtları arasında özel bir yetenek tahsis, ama daha tecrübeli antrenörler iş için onun kapasitesini isabet değildi. kendisi onu hızla ilerlemeye izin üzerine bu yoğun çalışma oldu.

1985 yılında Beden Eğitimi yerel okuldan mezun olduktan sonra komşu bölge merkezi takımda oynamak başlar - Lutsk "Torpedo". Bu performanslar işe alma zamanına kadar, üç yıl sürdü. Sonra Luzhny Oleg Romanovich 1988 yılında Lviv SKA taşındı. futbol kariyerini devam düşünebildiğim borçlar vatan öde. Kiev "Dinamo" - Bu nedenle, bir sonraki adım anda Ukrayna'da en iyi kulüp geçiş oldu.

Yıldız dönem

1989'dan beri, bu "Dynamo" görünür ve hemen sağ arka yerinde kulübün kalbindeki yerlerini kazanıyor. Sovyet liginde oynadığı ilk sezonunda onun SSCB şampiyonluk iyi yeni gelen oldu. Ve 1991 yılında unvanı eklendi "uluslararası sınıfın spor Master." Ama "Onurlu Usta Spor" Luzhnyy Oleg Romanovich Sovyetler Birliği'nin çöküşü ile bağlantılı olarak almadım. "Dinamo" (Kiev) Ukrayna şampiyonluk hareket etmeye başlar ve sezon 1992-1993 den. Bu kaçınılmaz iyidir. Ve Oleg Luzhny hak kaptanlık kulübün.

Bu, Avrupa sahnede büyük başarı elde Kiev "Dinamo" kaptanı olarak görev yaptığı süre içinde oldu sezon 1998-1999 yılında Şampiyonlar Ligi yarı finale ulaşmış olması. olağanüstü bir oyuncu olan ilgi, pek çok Batı kulüpleri önce gösterdi, ama yeni futbol onun için başladı, bu sezon sonra o - Oleg Luzhny Londra "Arsenal" taşındı.

"Dynamo" sonra

Luzhny İngiltere oyuncu Lee Dixon için bir yedek olarak aldı. Ama Lee yaş bahis başka bir oyuncu üzerinde yapıldı olsun, (her şeyden önce, oyuncu zaten otuz idi) dedi, ama düzenli olarak birinci takımda bizim kicker gitti. Luzhnyy Oleg Romanovich haklı Yüz on oyunlarında sahada oynanan ve Londra kulübünde dört yıl şampiyonluk ülkenin Kupası ve üç saniye yerleri kazandı rağmen.

"Arsenal" in yaptığı son maçların birinde, o kaptan olarak sahada takım olmuştur.

O sezon 2003/04 yılında bir İngiliz oyuncu Luzhny, "Kurtlar" olarak göreve bitirme ve kulüp on maçları için oynanır. Ve oldukça karışık sonuçlara rağmen Luzhnyy Oleg Romanovich İngilizce Şampiyonasında Sovyet sonrası alanda en iyi oyuncusu olarak kabul edilir.

o takımın "Venta" koç oynadığı Letonya, için İngiltere'ye gittikten sonra.

milli takımda oynamak

Milli takımın Olega Luzhnogo ilk sonra hala Sovyetler Birliği yirmili gerçekleşti. SSCB milli takım için, o sekiz oyun oynadı, ama gidemedim Dünya Kupası 1990 sakatlığı nedeniyle yılın. Ama o gençler arasında Avrupa şampiyonluğunu kazandığı gün önce. Sovyetler Birliği çöktü nasıl Alanı, Luzhny Oleg Romanovich 1992 yılında onun ilk maçında yaptığı ilk yapım, Ukrayna milli takımı üzerinde çalışmalar yapmıştır.

O, "Arsenal" için oynayan tamamlanması ile neredeyse aynı anda, 2003 yılında oynamaya tamamladı. Ama bu süre içinde takım, tek majör turnuva için yarıp hemen her zaman bir adım ondan kalan olamazdı. Bu nedenle, oyunların sayısı çok büyük değil. Ukrayna Luzhny milli takımı için tüm kaptan 39 kere 52 maç, geçirdi. Bu rakam ekibi için bir rekor olduğunu ve yakın gelecekte kırılacak olası değildir.

koçluk kariyeri

Letonyalı takımda teknik direktör oynamanın uygulama Luzhny Oleg Romanovich o bir yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladı Kiev "Dinamo", geri döndü. 2012 2006 den süre boyunca ben oyunculuk koçu, ancak kulübün başında kalıcı bir yer olarak iki kez gittim ve alamadım. Bağımsız kulüp kariyeri Simferopol "Tavria" in 2012 yılında başlamıştır. Ama sezon sonunda takımda Ukrayna şampiyonluk performansları tüm yılın en düşük pozisyon aldı, bu yüzden Luzhny kulübü terk etmek zorunda kaldı. Ocak 2016 tarihinden bu yana Luzhny Oleg Romanovich memleketi takımı "Karpaty" açtı.

Ne olursa olsun Antrenörlük kariyerine nasıl geliştiğini, çoğu hayranları için onun geçmişinde Kiev "Dinamo" savunucularının en iyilerinden biri anısına kalacaktır. Hiç şüphe yok daha ünlü noktalarından Oleg Blokhin, üzerinde sadece biraz geride, tüm zamanların kulübün sembolik ekibin parçası Andriy Shevchenko ve Anatoliy Demyanenko.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.