Kendini yetiştirmePsikoloji

Hapishanesi psikolojisi. Çağdaş Gelişim Problemleri

Benim uygulamada Yasal psikoloji insan hakları ve işbirliği alanında yaşanan çeşitli etkinlikler ile karşı karşıya. adli psikoloji deneme sırasında meydana gelen tek olguları ve süreçleri kanaat getirirse, kullanışlı malzeme aslan payı öncesi ve çalışma gemileri sonra hem de.

Modern ceza sistemi reform zor bir dönemden geçmektedir. Dünya yeniden eğitim yöntemlerine cezalandırıcı fonksiyonların uygulanması geçişi pratik yanlışlıkla eski Sovyetler Birliği'nin tüm ülkelerin cezaevi sistemlerini dokundu. cezaların infaz uygulamalarına yeni yaklaşımın etkinliği ek sermayeye durumunu gerektirir. herhangi bir ek parasal yatırımın cari iklim krizi ilerici ümidiyle gerekli değildir. Evet ve fonların hiçbir harcama uygun eğitim ve uygun psikolojik temelini geliştirmeden kendilerine tahsis rol oynamak mümkün olmayacaktır.

Hapishanesi psikolojisi ne kadar farklı verimliliği ilgili yönlerini kendi işlevi doğasında muayenede, yasal psikoloji dalıdır cezalandırma biçimleri , önemlisi, toplum ve davranışlarını kınadı ve. Bu bilim, sürekli gelişen ve güncellenmektedir. ceza sisteminde reform süreci mevcut çalışanların günlük uygulamada kalıcı eklemeler yapmak için cezaevi sisteminin. Buna ek olarak, ceza infaz psikolojisi ceza kurumların çalışmaları ötesine süreçleri ile ilgiliydi. Yeniden sosyalleşme ve bu aşamada kişilerin rehabilitasyonu, bu ceza sürecinde daha az önemli bir rol oynar.

onun nesne cezaevi olarak psikoloji cezasını çektikten kurumların sınırları içinde ikamet insanları seçer. kendileri için geçerli etkinliğinin psikolojik analizlerinin yapılması, önleyici ve düzeltici tedavi yöntemleri kişilerin cezalarını çekmekte ile çalışan yeni yollar etkinliğini artırabilir.

Sorunlar ve bu alanda çalışan zorluklar şimdiki zamanda değil, keskin bir şekilde arttı. Devletin kuruluşundan bu yana, pek çok yaklaşım ve çözüm yolları vardır. yüz Geçtiğimiz yılı aşkın onların önemli yeniden düşünmeyi ve yeniden değerlendirme gördük.

ana işlevi hala cezai kalır. Anlamı ise o koruma ve sürekli denetim altında içerir mahkum kişi toplumdan izole gerçeği yatıyor. zorunlu yönetmelik kapsamındaki tüm etkinlikler mahkumlar. sosyal ve hem temelinde bir dizi karşılamada güçlü bir kısıtlama olup Buna göre, bu, negatif duyguların bir dizi neden fizyolojik ihtiyaçlar.

Biz özellikle bir bütün ve cezaevi psikolojisi olarak rejimini gerçekleştiren fonksiyonunu eğitmek düşünün, biz mahkumların hayatı ve yaşam şartlarının örgütün şiddetini ayırt edebilir. Günlük rutin, cümlenin bir hizmet var olduğu koşullarda net bir düzenleme, insanların davranış ve karakteri damgasını bırakır. olumlu sonuçlar arasında disiplin, dakiklik, çalışkanlık gibi nitelikleri kademeli gelişim unutulmamalıdır.

işin, organizasyon için uygun koşulların yaratılması eğitim çalışmaları, öğretim elemanları tam aktivite modu fonksiyonu sağlar olduğunu. Ama en kısa sürede kişi cezasını çekmekte kurumu terk ederken, etkisini nüks edebilir. Bu cezaevi sisteminin bu olumsuz olgusunun önlenmesi Psikolog olarak çalışıyoruz ve personel üzerindedir. Ama onların çabaları genellikle yetersiz kalmaktadır. Bu sorunu çözmede iyi sonuçlar almak için yerel yetkililer, kuruluşlar, istihdam ve savunmasız kişilerin sosyal koruma ile yakın işbirliği gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.