Haber ve ToplumDoğa

Doğada ve esaret O yeme rakun?

Rakun - çok ilginç ve komik hayvan. Bu sadece bilim adamları ilginç, ama aynı zamanda basit kasaba halkı olduğunu. Örneğin, yaşadıkları ne kadar uzun, evde tutabilir, rakun ne yemek bilmek yararlıdır. Bu soruları yanıtlamak için, bu makaleyi okumak gerekir.

hayat rakun

Biz rakun yiyor ne olduğunu bulmak önce, nerede hayvan yaşamlarını hatırlamak gerekiyor.

en yaygın hayvanlar Kuzey Amerika'da. Ama noktaları rakun yayınlayarak Fransa'da ortaya çıktı. Yavaş yavaş hayvan dağılma Avrupa'da meydana geldi.

Rakunlar yaşlı ağaçların yerleşmeyi tercih karışık orman. civardaki göletler veya bataklıklar olacaksa - Hayvan hayat iyidir üstlenecek. rakun için sadece bir hediye - antik ağaçların Hollows hayvan yuvalarının ve su için harika bir yer vardır. İğne yapraklı ormanlar ve su olmadan alanları, bu hayvanlar dikkatle kaçınılır. Buna ek olarak, kayalar, yarıklar, terkedilmiş evler porsuk yaşayabilir. Onlar hazır mağaralar kullanmak bu hayvanların yeteneği olmayan olarak kendinizi kazmak.

yaşam biçimi

Doğada, rakun yeme gerçeği, ikamet ve yaşam tarzı alanına bağlıdır. Genel olarak, bir gece hayvanıdır. Ve o gece avlanmak seçilir. Aynı zamanda o yiyecek aramaya yaklaşık 1,5 km inceler.

Rakunlar mükemmel dağcılar, bu nedenle gıda arayışı karada değil, aynı zamanda ağaç dalları üzerinde sadece yapmak. , Rakun yapmak herhangi akrobat gıpta edebilir püf noktaları. Hayvan baş aşağı bir ağaçtan aşağı, onlar için bacaklara yapışan ve daha yapıyor, dalları üzerinde asılı.

Rakun mükemmel vizyon ve hassas bıyıkları yardımıyla avlar. Şaşırtıcı bir şekilde, bu hassas filizler uzuvların karın, göğüs, iç tarafta, renk, aynı zamanda pençeleri yakın sadece bu tür büyür. Bu küçük hayvanlar onlara gizlemek istediğiniz Aksine, yırtıcı, üzerinde, bir üretim bulma veya fikrini veren yeryüzünün hava hareket veya titreşimi hissetmek sağlar.

Rakun hazırda rakun sadece temsili vardır. 5-6 ay süreyle Uyku Hayvan beslenmesinde üzerinde doğrudan etkisi vardır.

Doğadaki Güç

doğa çok çeşitlidir içinde Onlar bu hayvanların beslenirler. Genellikle omurgasız veya kanserlerin tercih ederim. Ancak, omurgalı canlıların yemeye istekli kişiler vardır. Sonra çoğunlukla sıçan, sincap, shrews, amfibiler olacaktır. Çoğu zaman, rakun yeme gerçeği ve bir hata olabilir.

rakun menüsü mevsime aşırı bağımlıdır. Yani, erken ilkbaharda geç sonbahar hayvanlar hayvan yemi yemek eğilimindedir. Ama yaz ve sonbahar rakun hayvanın ikinci yarısında bir sebze diyet gitmek çalışır.

rakun ana besin kurbağalar, böcek larvaları, yılanlar, yengeçler, balık, yengeç, kuş, yumurta, kemirgenler vardır. Bu listeden, özellikle rakunlar kanserleri gibi. onlar da bir solucan veya bir salyangoz geçmek mümkün değildir.

Bitkisel gıda rakun yeme dönemlerde çilek, meyve, fındık, meşe palamudu yiyor. Adını - "poloskun" - hayvan bütün yiyeceklerini yıkamak için alışkanlık çıktı. Hatta tutsak yaşarken, hayvan mutlaka olursa olsun ne kadar temiz, ürünü durulayın. çöp kutuları yemeye oldukça mümkün rakun: Ancak bu alışkanlık saflık veya temizlik ile ilgisi yoktur.

yaz ve sonbahar, içinde zaman büyük bir zevk rakun yeme üzüm, fındık, meşe palamudu, elma, mısır olgun farklı meyve ve sebzeler. nedeni bu tür gıda çok daha erişilebilir hayvandan daha olmasıdır.

İçindekiler rakun

Aslında, özellikle genç yaşta, esaret bir çırpıda rakun içerirler. Bu hayvanlar çok neşeli, sevimli, hoş temiz bir şekilde bulunmaktadır. Ancak, hayvan bazı ciddi sorunlara neden inatçılık, aşırı merakı ve inadı, ispat edebiliyor. Buna ek olarak, onlar çekingen ya ergenlikte bile saldırgan hale gelebilir, iyi huylu hayvanlar azalır. Nedeniyle akrobasi hayvanlara doğal sanat ve yeteneklerine eğleniyor vakit geçirebilirsiniz kiminle tüm ailenin sık vardır. Hayvan, böylece bir erkekle mükemmel dostane ilişkiler elde, onun yakışıklılığı ve temyiz bilinçli gibiydi ilginçtir.

tutsak Yemekler

Hayvan tutsak tutulursa, rakun yeme söz neredeyse yoktur. O her şeyi yiyor. Ve bazen değil çoğu yiyor kullanışlı malzeme: atık cips, pizza dilimleri, ekmek veya hatta bağımlısı kaldırılabilir gazlı içecekler.

Ancak, üzüm, fındık, elma, armut yeme tutsaklık rakun içinde beslenme hakkı yaklaşımla, muz bile kendinizi tedavi edebilirsiniz. Vahşi bir hayvan için zararlı olduğu pişirilir, kesinlikle çiğ taneleri bir karışım verildi, ama yapılabilir.

rakun evcilleştirmek Büyük motivasyon ev içeriği onlar 12-16 yıl onlar 5 yıl ulaşmak maksimum yaşı vahşi doğada, yaşadığımız gerçeği olabilir. Ne olursa olsun vahşi lyutovali savunucuları, tutsak rakunlar daha iyi zamanlarda yaşıyoruz tanımasını başarısız olamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.