Haber ve ToplumDoğa

Alan çiçekler, fotoğraflar, açıklamalar Adı. Mavi ve sarı kır çiçekleri

Dokunmak cazibesi kır çiçekleri hala şairler ve aşıklar, romantik ruh verir ilham verir. Saha ve çayır çiçekler, taze demet olağanüstü büyüleyici bakmak çünkü isimleri çeşitlidir, şimdi, en prestijli çiçek dükkanlarda bulunabilir. Ve bir mavi peygamberçiçekleriyle, sarı düğün çiçeği ve beyaz papatya olarak geri yorgunluk, sorunları ve şikayetlerini noktalı sonsuz alanını hayal etmek sadece sahiptir.

Neden denilen vardır

Genellikle alan çiçeklerin adı bitkisinin önemli özelliklerini göstermektedir. Anne ve üvey nedeniyle yaprakların bu şekilde adlandırılır - bir tarafı pürüzsüz ve diğer soğuk sıcak havlu. Sardunya çiçekleri ince kuşun gagasını andıran ve çiçekler çan olan bir çan gibi. Kekik, özellikle kuru biçimde, bir eşsiz bir lezzete sahiptir. Çok kokulu çay ondan elde edilir. Bir adam için "dokuz güçleri" vererek: Nard çünkü güçsüzlük ve yorgunluk için çok iyidir aslında lakabını aldı. Ayrıca mitler ve efsaneler ile ilişkili alan çiçeklerin adını olur. Bu kantaron Aziz Vasiliya Velikogo onuruna adlandırılmıştır söylenir, çiçekler için özel bir sevme vardı ve iyilik ve manevi saflık sembolüdür. Flowers on Ivan da Marya çünkü mutsuz bir aşk efsanesini isim var kaynaklanıyor. kız ve birbirlerine kardeş, bırakmamaya ile geliyor bilmek adam, farklı renkleri çiçekler döndü. Çiçek rüzgârçiçeği yüzden gece yaprakları sıkıca kapalı olduğu için de denilen ve bitki wilts uykuda sanki edilir. Bu çiçeğin diğer adı - sırt ağrısı. Efsaneye göre, bir melek bu bitkinin çalılıkları gizlenen bir iblis bir ok başlattı ve yaprakları komisyon etmiştir.

iki adına

Her başlık çiçekler (botanik) adıyla ikinci bir alana sahip. Cichorıum intybys: hindiba yılında benziyor. «Gitmek» ve koryon - - Yunan kio geliyor. «Yabancılaşmış alanı" o bitki alanlarının dışında bulunabilir genellikle çünkü böylece denir. içi boş bir çiçek sapı - intybus'un türler adı "tüp" olarak tercüme edilebilir. devedikeni bitki "kanca" anlamına gelen kelime cardo gelen Latince ismi Carduus nutans vardır. Beyaz ve pembe çiçekler yani "sabunlar", bilimsel olarak Saponaria Saponaria denilen ve Yunan Sapon geliyor edilir. «Sakal» - ergin yaprakları ve barba için etimolojik ilgilidir Latince kelime barbascum, gelir, Verbascum denir Sığırkuyruğu kaynaklanıyor. Bitkinin Diğer isimleri: kraliyet asası, sığırkuyruğu, Ataman-çimen, Kürk levha. Salvia - - Bir adaçayı botanik ismi ve Latin kelime Salvus doğan "sağlıklı" anlamına gelir. Salvia yaygın bir tıbbi bitki olarak kullanılmıştır.

mavi kır çiçekleri isimleri. mavi keten

Serin gök renk tonu ile bizi memnun renkler arasında en nazik, sen ilçe çağırabilir. Onun Latince adı - Linum - Kelt dilinden geldi, lin kelime "iplik" şu anlama gelir: keten sapı ince liflerin tamamen oluşur. Antik çağlardan, yem beri Lechilo bitki ve insanları giydirmek. madde keten dikkate değer bir özelliği - geçirmez çürümeye ve yüksek nem mukavemeti geliştirmek için. Bu tohumdan bitki ailesinin cömertçe esansiyel yağ asidi ihtiva ettiği keten yağı mi, kardiyovasküler hastalıkların gelişimini önleyen insan ve hayvan maddelerin değişimi, katılan linolenik olup.

Büyüleyici doktor

zarif ve güzel peygamberçiçekleriyle büyümek olmaz çavdar Hayır alanı. kulaklar değil varsa, o zaman kesinlikle artık küçük mavi çiçekler anımsatır tahıl kutusu vardı. Onlar Mayıs-Eylül açarlar. Latince adı - Centaurea - centaur ait Yunan sıfat centaureus, yani doğmuştur. Mit centaur Chiron hidra zehrinden kurtarıldı bu çiçekler ısırmaya o var. Kantaron Asteraceae familyasına ait ve bir dekonjestan olarak tıpta kullanılmaktadır. Geleneksel tedavide, kar suyu tedavi edilen gözlerde çiçek infüzyon. Kozmetikte, cornflower ekstresi temizleme, besin kaynaklarının cildin dar gözenekleri üretiminde kullanılan.

unutma beni won adı olarak

İddiasız unutma beni gibi nem, onlar nehirleri boyunca, dereler, çayırlar boyunca bulunabilir. Myosotis - - Aileye Boraginaceae bu çiçeğin bilimsel adı açılış, yaprakları yakından bir kemirgen gözüne benzer çünkü adı "fare kulağı" dan gelmektedir. tanrıça Flora indi ve renklerin isimlerini verdi Ve efsaneye göre unutma beni bir isim satın aldı. O her ama sonra onun arkasında soluk ses, saygı düşündü: "Flora Unutma Beni" gözetledi Tanrıça ve küçük soluk mavi çiçek gördüm unutma beni onu aradım ve ona yurtlarını unutulmuş ve sevdiklerinden kişilerin hafızasını geri dönmek için mucizevi bir güç verdi .

Sarı kır çiçekleri isimleri. çuhaçiçeği

Primrose veya çuhaçiçeğigiller, halk arasında "Altın Anahtar" adını vermişti. bir efsane vardır. Havari Peter ima, Eden kapılarının bekçileri, birisi sahte anahtarlar izni olmadan cennete girmek ister. korku Apostle altın bir deste anahtar düştü, o yere düştü, ve bu noktada onun gibi çiçek yükseldi. ışık ve ısı önünü açarak sanki sevimli küçük sarı çiçekleri, ilkbaharın başında görünür. Şaşmamak botanik adı - Primula - "İlk", yani Latince kelime Primus kaynaklandı. Başka bir isim alanı çiçeği çiçekler - ilk doğan. Pürüzsüz uzun sapları üzerinde çiçeklenme-fırça toplanan beş yaprakları ile Corollas. Onlar kurutulur ve demlenmiş çay canlandırıcı. Bütün vitamini kokteyli çiçeği yaprakları içindedir. köklerinden şifacıları tüberküloz için bir tedavi hazırlar. Ve çiçeğin eski günlerde demlenmiş bir aşk iksiri. bir deprem sırasında ortaya çıkan ultrasonik alan, sinyallerini yakalamak mümkün çiçeği. Bu bitkinin suyunu hızlandırır ve daha hızlı çiçeklenme yapar. Yani tehlike insanları uyarmak mümkün çuhaçiçeği.

paha yonca

yonca - Alanlar ve çayırlar büyük bir bal bitki ve doktora büyür. Latince ismi - Melilotus - kelime "bal" türetilmiştir. Ve Rusya'da, alanın sarı çiçekler, bunların isimlerinde - alt ot, yonca, etimolojik Slav kelime "alt" ile bağlı. İnfüzyonlar ve bitki decoctions hastalıklardan ve yaranın üzerine sıva şifa hazırlanan taze yaprak ve çiçekler yararlanmıştır.

Tehlikeli ve güzel

Ne karşılama resim altın buttercups damla mayınları bir alandır! Çok tatlı ve ipeksi yaprakları ile çiçek dokunmadan. Neden böyle korkunç bir isim? Cevap basit - çok zehirli suyu buttercup. o bir rüya ölümü gibi, derin bir Juliet içine düştü ilacı, hazırlamıştı olmasıdır. Buttercup nemli yerlerde sevdiği için Bilim adamları Latince kelime "kurbağa" dan çiçek Ranunculus, adını verdi. sezon yağışlı ise yaz aylarında birkaç kez Çiçeği ve çiçekler büyük ve gür vardır ve bele kadar büyür kaynaklanıyor.

Sonuç olarak

Bu makaledeki isimler ve Zeytinlik resimleri,, - bizim harika gezegen zengin flora yalnızca küçük bir bölümünü. Onlar cömertçe hastaydı herkese şifa gücü verecek, ısı veya çayır ve arazilerin soğuk nazik sakinlerinin korkmuyoruz. Aydınlanma ünlü filozof, Zhan Zhak Russo kurtarma hiçbir umut olacağı o, hasta ise, çayır üzerinde taşımak arkadaşları istedi. Bir bilim adamı tarafından iddia edildiği gibi Sonra, yine iyi olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.