Sanayi

Napalm nedir? Uygulama ve napalm bileşim

Yani napalm, birçok Sovyet insanlar sadece Vietnam harbe televizyon çekimini izlerken, altmışlı yıllarda öğrenilen olduğunu. Korkunç yanıklar, yaralı ve öldürülen çocukları, yanan kasabalar ve köyler haklı infial yarattı. bir mesafeden bile bir çekim, korkunç hava saldırısı görünüyordu. orman "Hayalet" ya da ilave yakıt kapasitesine benzer büyük bir puro şeklindeki tankı ayrılmış karnı üzerinde bir noktada muharebe sahasında "Skyhawk" işareti, içinde, o rastgele ardından, yere temas patlama ve gelen etmez sürece yuvarlandı korkunç bir silahtır - bu kurtuluş genel, napalm olarak ... değildi hangi ateşten bir deniz, yayıldı.

Fikir ve uygulama

Kendisi gibi imha etme yöntemlerine ilişkindir hepsi, insanlar açıkça daha iyi uygulamayı hak marifet göstermektedir. İlk adım, hızlı piyade ve topçu silahları, lav silahları çelik, sırt çantası dışında durağan cinayet, verimliliğini artırmak ve özel tanklarda monte etmek. Fikir basit: bir hortumdan su gibi bir yanıcı sıvı düşmana yönlendirilmelidir. Ancak bu durumda yeterince basit onun yakalamak sakladı. Öncelikle, oraya gerekiyor ve ikincisi, yok olma sürecini zorlaştırmak için. tüm iyi benzin, ama hemen yaktı. Dizel yakıtı denemek ateşe verdi. Ateşleme uzun süre ısı çok kolaylaştıracak böyle, bazı madde gerekir. 1942 olarak, bu sorun uzmanları tarafından çözülmesi genel olarak oldu , Harvard Üniversitesi'nden siparişler USACC Dr. L. Fieser (Kimyasal Kolordu grubunda çalıştı ABD Ordusu). Yakında, savunma Tinian tutmak Japon, ne napalm öğrendik. Ancak, yapamadım hepsi anlatmak için.

hazırlık teknolojisi

genel teknolojik fikri viskozitesini artırarak, yanma geciktirici ana yanıcı maddeler eklemek ve yapışma yeteneğini geliştirmek oldu. o ve yapışkan ve yapışkan ve iyi çözülmüş ve yanıklar, ama acı pahalı: Çok iyi bu amaçla kauçuk için uygundur. Burada Palmitik asit ve nafteinovoy tuzlarının bir karışımı, çok başarılı olmuştur edilir. napalm kompozisyon ve Rus kelime "ateş" ile ilgisi vardır ve düzenli benzin yapmak kimyasal katkı baş harflerinden oluşan çok ölümcül olduğunu, ona adını verdi.

onun tutarlılığın jöle benzeri dek, daha fazla veya daha az yoğun olduğu üzerinde geliştirme çabaları sonucu, maddenin bir tür haline gelmiştir. Yanma ısısı sekiz yüz dereceye ulaştı. Takviyeler toplamın yaklaşık onda oluşturmuştur. Başarıyla Alman birlikleri ve bunların müttefikleri ile savaşlarda, Avrupa'da kullanılan ve Japonlara karşı operasyonların Pasifik tiyatroda edilir.

Ne "Napalm-B" dir

İlerleme özellikle yıkım araçlarının alanında, durdurulamaz. Burada eğitim ve tıp ... lütfen Ama şimdi bu konuda değil.

Kore Savaşı'nın başında, napalm kompozisyon büyük ölçüde kendi verimliliğini artırmak, yeni bileşenler ile takviye edilmiştir. İlk olarak, uzun süreli depolama üzerine geliştirilmiş kimyasal stabilitesi, demet fraksiyonların olasılığını ortadan kaldırmıştır. İkinci olarak, bu daha parlak ve (1500 ° C'ye kadar) daha da arttı yakmak. Ve üçüncüsü, en önemli şey - bu ürünün her şeyi sopa edebiliyor. Bir nesne su dökün ya da kar serpilmiş, (nesne için kötü, yani) daha iyi. bileşim napalm dahil alkali metaller, nem sadece patladığında okul kimya ders, bilinmektedir. "Napalm-B", bir koyulaştırıcı kullanıldığı gibi olağan polistiren benzen içinde çözülmüştür. sodyum veya potasyum ile bir karışım Bütün bu cehennem karıştırılmış, benzine eklenir ve bitirdiniz. Burns bile çeliği. Bu arada, ve ucuz olarak.

Sağduyu ve yasak

Sözde Vietnamlılar (Ulusal Kurtuluş Cephesi) karşı, ABD ordusu kitle imha silahlarının hariç olmak üzere, onun cephanelik hemen her kullandı. Ancak, bilerek ve hangi napalm anlayarak buna bu kategoriye atfedilen olabileceği fikrinden vazgeçmek zordur. Onun uygulama bölgesi yüz, bin ya da daha fazla canlılar, düşerek hepsi yanacak mı oldukça kayıtsız Bu madde için. O 1980 yılında, kongre napalm yasaklar BM tarafından onaylanan bu nedenle içindir. yangın silahların kullanılması savaş barbarca yöntem olarak kabul edildi. Ancak tüm aklın sessiz sesini önemsenmesi. Ama bunun için napalm duş altında kendi ailenin kendisi veya birisini sunmak sadece gerekli. Muhtemelen tüm yeterince hayal gücün yok ...

1980 sonrası

napalm kullanımını yasaklayan Kongre dünyanın 99 devletleri, BM'de temsil edilen tüm olanların yarısından fazlasını aldı. Aralarında Rusya (daha sonra RSFSC) ve Ukrayna (Ukrayna), Beyaz Rusya (BSSR) ve bütün Avrupa'nın (kısıtlamalar katılmadı öldürücü araçların sürecinde böylece San Marino ve Andorra, hiçbir orduları var) bulunmaktadır. ülke savaş halindedir ya imzalanması veya onaylayan onu bekleyen çekimser kaldı. Bunlar arasında, Amerika Birleşik Devletleri, İsrail, Türkiye, Kore, Afganistan, Vietnam, Sudan, Nijerya ve diğerleri Cumhuriyeti. Sovyetler Birliği dört eski cumhuriyetleri (Ermenistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kazakistan) yıkılmasından sonra da, Sözleşme'yi (üçüncü protokolü) katılmadınız.

Kullanılmış napalm Salvador Ordusu (İç Savaş, 1984), Arjantin (Falkland, 1982), Irak, hem de İngiltere ve ABD (İran, 1980 güçlerine karşı) (1991 "Çöl Fırtınası Operasyonu" sırasında). Savaş sırasında genellikle olduğu gibi, grevler acı sivilleri neden her zaman yeterli doğru değildi.

Başka napalm

Başarılı bir marka ürün üreticileri bulmak bazen de yaşayanların bilinen kelimeler kullanmak, ama farklı bir bağlamda. Örneğin, belli ki, düşman karşı olan acımasızlık, bir zamanlar "Koba" (parti adı I.V. Stalina) adlı hamamböceği kontrol atıfta için bir ajan. Ev kimyasalları diğer materyaller birlikte tespit edilir ve "Napalm" yabani ot edilebilir. Eğer reklam açıklama etkili herbisit, çiftçiler ve yazlık evler sahipleri için gerçek bir ganimet inanıyoruz eğer vardır. Mevcut napalm gibi ürünün başlıca avantajı, bir katı madde çökelmesine bitki ve direnç yüzeyi üzerinde düzenlenen olmasıdır. ismi ne kadar etik mi? tüketicilerin yargılamak için nasıl sağlar. Belki hepsi değil hatırlamak zorunda Vietnam Savaşı'nı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.