Ruhsal gelişimMistisizm

Mitolojinin Sırları: Kuzgun, çelişkili ve farklı anlam taşıyan bir simgedir

Kuzgun, çok gizemli bir kuştur. Hem olumlu hem de olumsuz niteliklere sahip. Raven, peri masallarında, efsanelerde ve mitlerde sıklıkla bulunan bir simgedir. Birçok ülkede, bu kuşla ilgili birçok işaret var. Bu nedenle karganın önemini, farklı kültürlerde, insanlarda ve tezahürlerde bir sembol olarak düşünmeliyiz.

mitoloji

Karga, bu kuşun özellikleri ve becerileri tarafından belirlenen derin bir mitolojik semantiği olan bir simgedir. Siyah rengin, duman veya yangın ile teması nedeniyle elde edilen yaratık olduğuna inanılmaktadır.

Birçoğu hayata ve ölüme arabuluculuk yaptığını söylüyor. Çünkü bu kuş, cariyesi küçümsemez. Ölü et ne bitki ne de hayvansal bir besindir. Böylece, kara otlaklı ve yırtıcı yaratıklar arasında bir çeşit uzlaşmayı canlandırıyor.

Başka bir kuş kötülüğün bir elçisi olarak kabul edilir. Sonuçta, kargalar, yiyecek bulmaya çalışıyor, yere iniyor, onunla iletişim kuruyorlar. Ama aynı zamanda bu kuşlar uçabilir. Bu nedenle, mitolojide cennet, toprak ve öbür hayvanlar arasında aracılar denir. Ve bu kuşlar kurbanın gözlerini çıkartabildikleri için genellikle kanlı bir yarasa ile ilişkilendiriliyorlardı.

Slav kültüründe

Karganın sembolünün yorumu da pozitif olabilir. Slav mitolojisinde bu kuş, adaletin en üst koruyucusu ve insan kaderinin yöneticisi olan Tanrı Varuna'nın bilge yardımcısı ve sadık arkadaşı olarak görülüyordu. Aniden ölen kişinin işi henüz tamamlamadığına karar verdiyse, kargayı merhumun canına yöneltti, böylece ömrünü uzattı.

Bir başka kargaya, insan konuşmasını yeniden üretebildiği için seyahat ve tahminde asistan deniyordu. Birçok efsanede ruh dünyasından mesajlar çıkardı.

Ayrıca, bu kuş genellikle güneş ve ışık ile ilişkilendirilir. İnsanlar, siyah tüylerinin karganın armatürle yakın temasta dayanma yeteneği verdiğine inanıyordu. Bununla birlikte, böyle şaşırtıcı ve tek biçimli bir renklendirme için başka ilginç bir açıklama var. Bu kuzgunun bütün diğer kuşları boyadığına ve kendisinin de siyah olduğuna inanılıyordu.

Dini yönü

Budizmde bir karga için çok ilginç bir değer atfedilir. Bu kuşun Budist öğretimin savunucusu olan Dharmapala'yı temsil ettiğine inanılıyor. Buna inanılmasının sebebi olan ilginç bir efsane var . İlk Dalay Lama'nın ortaya çıktığı zaman ailesi soyguncular tarafından saldırıya uğradığını söylüyorlar. Ve ebeveynler bebeğe ulaşmadan kaçtı. Ertesi sabah korkuya döndüklerinde evin dokunulmamış haldeydiler. Ve çocuğu uyudu, etrafında yoğun bir ravya halkası vardı, onu da himaye etmişti.

İncil'de bu kuş, iyi bir şey olarak görülmüyor. Nuh'un gemiden sızdırıldığına, böylece dünyanın eyaletinin haberi getirdiğine inanılıyor. Kuş, kurumu karneye almaya ve iradeyi seçerek komisyona uymadı. Nuh karasını lanetledi, çünkü karanlık olanı ve cehennemin güçlerinin kişileştirilmesi oldu.

Yahudilikte bu kuş, büyücü ve cadılara yakın bir ruh olarak kabul edilir.

Zeka hakkında

Herkes karga bilgelik sembolü olduğunu bilir. Ve bu yüzden iyi niyetle düşünüyorlar.

Bu kuşağın mantığının mantıklı bir açıklaması var. Tutsaklık içinde, 100 yıla kadar yaşayabiliyorlar ve herkes yaş bilinciyle geldiğini biliyor. Fakat yaşamlarının özgürlük şartları 3-4 kat daha azdır. Daha önce insanlar bu kuşların 300 yıla kadar yaşayabildiklerine inanmasına rağmen.

Kargalar aynı zamanda yüksek öğrenme yeteneklerine de sahiptir. Kuşlar kendi aralarında tartışmazlar, ayrıca diğer hayvanlarla iyi geçinirler. Ve karga avcıya bakarsa, ona güvenebileceğini bilerek onu takip eder. Bu arada, bu kuşun bilgeliğinin bazı açıklamalarında gölgesiyle ilgili bir referans var. Siyah renk akıl, zeka, güç, mükemmellik ve meditasyonu temsil eder.

Daha fazla karga bilgelik sembolü olarak algılanır, çünkü birçok efsane ve masalda büyücüler ve sihirbaz yardımcılarıdır. Gizli bilgi ona açığa vuruldu. Örneğin Alman-İskandinav mitolojisinde, yüce tanrı Odin'in yardımcıları, dünyaya gelen gözleri ve kulakları olan iki karga idi ve dünyadaki tüm olayları yönetime bildirdiler.

Diğer değerler

Zaten anladığınız gibi, kuzgun gerçekten müphem bir karakterdir. O, uzun ömürlülüğü ve öngörüyü kişiselleştiren doğal bir savaş gemisi koludur.

Siyah kuzgun, daima bu renk çözümünde tasvir edilen bir simgedir. Gaga, pençeler, dil ve silahlar da dahil olmak üzere tamamen ve tamamen. Çoğu zaman ayakta durur, kalkmaya veya dövüşmeye hazırlanır. Çatlaklar genellikle Alman ya da İskandinav silahlarında görülebilir, ancak Rus komutanlığında son derece seyrektir. Şaşırtıcı değil, önceden olduğu gibi kötü ruhları, cehennemi ve kötü ruhları canlandırdığı söyleniyordu. Ancak Vikingler ve Danimarkalıların torunlarının ailesinin katında karga sıklıkla görülür, çünkü o büyüklüğü temsil eder.

Hala bu kuşun sembolik anlamı hakkında çok şey söyleyebilirsiniz. Bir düzineden fazla sayfa alacaktır. Bu gerçekten benzersiz bir semboldür. Ve her kültürün içinde bulunması, bunun en iyi onayıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.