KanunDevlet ve hukuk

Pasaport için devlet görevleri: pasaportu doğru seç

Rusya Federasyonu dışında seyahat etmeye karar verirseniz, yabancı bir pasaport almanız gerekir .

Ama bunu almadan önce, devlet ücretini ödemelisin. Bir pasaport için devlet görevini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman bu makale sizin için.

Yalnızca yabancı bir pasaport için ödeme yapmakla değil, bazı durumlarda hariç olmak üzere Rusya Federasyonu Tasarruf Bankası'nda devlet lehine olan her türlü ödeme yapılmasına başlayalım. Aslında çok nadir olmasına rağmen.

Yani, Tasarruf Bankası'na geliyorsunuz ve pasaportun devlet hazinesine girmek için devlet görevini ödemeden önce makbuzunu ve tamamlanmasının bir örneğini bulmalısınız. Bu yapılması çok kolaydır ve banka şubeleri herhangi bir yerleşim biriminin neredeyse her köşesinde bulunmaktadır.

Bir devlet görev pasaportu gibi bir prosedürde vakit kaybetmek istemiyorsanız, bu makbuzu İnternet'ten kolayca indirebilirsiniz. Evde acele etmeden doldurun ve zaten "silahlı" banka şubesine geldiniz. Örneğin, devlet ücretini ödemek için şart FMS'nin resmi web sitesinde bulunabilir.

Herhangi bir nedenle Tasarruf Bankası'nı ziyaret etme imkânınız yoksa, bireylere hizmet eden herhangi bir şeye gidebilirsiniz. Bu nedenle, pasaport için devlet göreviniz sizin için zor olmamalıdır - her şey yalnızca komisyon tahsili kapsamındadır, çünkü bilindiği gibi, her bankanın kendi pasaportu vardır. Resmi kaynaklara göre, böyle bir sürecin komisyonu ücret alınmasa da.

Sonra, ödeme için bir çek almanız gerekir, aslında hangi para birimi para yatırmayı onaylayan belge olacaktır.

Yabancı bir pasaport için devlet ücretinin miktarı yalnızca sizin tercihinize bağlıdır: eski bir pasaport çıkarmaya karar verirsiniz veya yeni bir numune için pasaport, aksi takdirde bir biyometrik pasaport isteyebilirsiniz.

Bu nedenle, en son verilere göre, eski modeli kayıtlarken, pasaport için devlet görevleri bin ruble ve beş yıl boyunca kullanabilirsiniz. Biyometrik bir pasaport çıkarmaya karar verirseniz, devlet ücreti iki buçuk bin ruble olur ve pasaport on yıl boyunca sizinle birlikte olur.

Benzer şekilde, 14 yaşına gelmemiş bir çocuğa kayıt olurken: Eski pasaport için devlet görevleri üç yüz ruble ve yeni bir örnek - 1200 ruble'dir.

Tabii ki, tamamlanması, pasaportun seçimine bağlı olarak, "Ödeme amacı" sütunu farklı olacaktır:

- eski pasaport: "yabancı bir pasaport çıkarma görevinin" belirtilmesi gerekiyor;

- yeni bir pasaport: "bir elektronik bilgi taşıyıcısı içeren yabancı bir pasaport kaydı için devlet ücreti."

Doğal olarak, belirli bir pasaport seçerken, yalnızca kendi düşünceleriniz doğrultusunda yönlendirilmeniz gerekir.

Dolayısıyla, çoğunlukla vatanımızın sınırlarını terk ederseniz, yeni bir pasaporta ihtiyacınız olabilir ve birkaç kez yurtdışına çıkmaya karar verirseniz - eski bir pasaport.

Tabii ki, bu davadaki tavsiyeler uygun değildir - herkes kendi kararını vermelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.