Haber ve ToplumDoğa

Hayvan Denizgergedanı: açıklama ve fotoğraf

Hemen ben yaklaşık okuyucularımızın soruya cevap istiyorum kim denizgergedanı - hayvan ya da balık. deniz memelileri ilişkin bu memeli. Bu yalnızca Monodontidae olduğunu.

Hayvan koparılan ya da sulu Unicorn Arktik Okyanusu'nda yaşıyor, bir olduğunu yakın akraba belukhas ve deniz memelileri memelilerin ailesine aittir.

görünüm

Bu çok büyük bir hayvandır - denizgergedanı. Onun ağırlığı (erkekler) 1,5 tona kadar. Bir yetişkin uzunluğu - 4.5 metre, altı metreye kadar - baldır uzunluğu. Yetişkin bir narwhal ağırlığı fazla yağ yarıdan. Dişiler kendi ağırlığı, biraz daha şık vardır - sadece 900 kilogram.

denizgergedanı beluga harici olarak çok benzer. Ama çok büyük bir boynuz ile ayırt edilir. Çoğu zaman bu dişi denir. 2-3 metre Bu büyük ve güçlü oluşumu uzunluğu ve 10 kg'lık bir ağırlığa sahiptir. Tusks bozmadan aynı anda farklı yönlerde eğmek edebiliyoruz.

Ne denizgergedanı boynuz

dişi fonksiyonu hala tam olarak anlaşılmamıştır. Ancak, bilim adamları bu buz kabuğu veya kurban yapılan saldırıyı delici için tasarlanmamış olduğu kesin olarak bugün söylüyorlar.

dişileri çekmek için - Başlangıçta hayvan kur onun boynuz Narwhal kullanan versiyonu açıklandı. Bu gözlemlere dayanıyordu. Bu dev hayvanlar gerçekten onun dişleri ile temas halinde sürekli olarak çiftleşme sezonu gerçeği.

2005, bilimsel bir keşif olarak, hayat Narwhal gözlemlemek, bu eğitim son derece hassastır sonucuna vardı. yüzeyde sinir uçlarının devasa sayıda öğrenim görürken bunların algılandı.

Bilim adamları bir kez daha ne kadar eşsiz narwhal (hayvan) gördük. hedefine bir sonraki versiyon - sıcaklık ve elektromanyetik dalgalar tusk sıklığını ölçülmesi.

Aşırı duyarlılık dişi

Denizgergedanı boynuz saygı ve pahalıya farklı kültürlerde değerli - kraliyet sarayları ve tahtlar bir dekorasyon olabilir. İngiltere'de, denizgergedanı dişi bir kraliyet asası haline geldi. XVI yüzyılda ödenen kuzey dev en bir tusk en Koroleva Elizaveta, o zamanlar için harika bir meblağ - 10000 pound. Bu parayla bir kale inşa başladı. böylece olağanüstü süreç nedir?

Gergedanlarının sözde dişli balinaların daha az alttakım vardır. Buna rağmen, aslında - dişsiz olmak. On alt çene dişlerinin hiç değildir ve üstünde sadece iki mikrop vardır. Gelen yavrular altı üst çiftleri ve alt dişler bir çift olabilir, ama çabuk düşer, ve erkeklerde kalan diş yerine hayvanın olgunluk anda 2-3 metre uzunluğunda, kalınlığı 7-10 cm ve daha ulaştığı, tusk geliştirmeye başlar 10 kg ağırlık. Uzun dişleri sadece erkekleri süsleyin. kadın boynuz düz ve kısa. Çok nadiren, ancak her iki diş dişiler dişleri dönüşür olur; ve erkek köpek bir boynuz haline bıraktı, ancak bu nadir istisnalar vardır.

yüzeyi büyük ölçüde mukavemetini arttırır spiral struychatost (kesme) sahip olan en dişi çekti. Bu iş parçacığı uzun süre vardır: suya güçlü direncin aşılması hayvanın tusk öne hareketi sırasında, yavaş yavaş kendi ekseni etrafında döner. Bunun bir sonucu olarak, delik duvar yüzeyi üzerinde oluşturulan sarmal olukları kesilir.

İki dişlerden oluşmuştur iki dişleri, Çok nadir erkek. İstatistiklere göre, bu hayvanlar 500 yetişkin üzerinde bir tane bulunur.

Şaşırtıcı bir şekilde, hatta hayvan bugün kaptığı gibi onun boynuz özellikle dünya çapında bilim adamları hâlâ bir gizem. O tam olarak anlaşılamamıştır.

Bugüne kadar, araştırmacılar denizgergedanı dişi Eğer sıcaklık, basınç, asılı partiküllerin konsantrasyonu değişikliği hissetmelerini sağlıyor inanıyoruz.

yaşam biçimi

Denizgergedanı - kışın 1,5 km'lik bir derinliğe batırılır, hayvan (biz bu makalede yayınlanacaktır fotoğraf). Bu buzlu Arktik sularından kendilerini korumak için gereklidir. Bir süre sonra, o derinlere gider tekrar günyüzüne yüzeye yükselir ve. Gün boyunca, o yaklaşık 15 tür dalış yapar. Buna ek olarak, bir denizgergedanı blubber soğuk güvenilir bir koruma. Bu tabaka, bazen bu hayvanlar genellikle 30 ila 300 m derinlikte bulunan Yaz aylarında. 10 cm üzerindedir.

gıda

Hayvan Arktik - denizgergedanı - ağırlıklı olarak beslenir sefalopodlar ve dip balıkları çeşitli. bu güçlü hayvanların ana düşmanları - balinalar ve kutup ayıları. Genç köpekbalığı anda bazen saldırırlar.

aile

Hayvan denizgergedanı tek başına veya yavruları ile en fazla 10 yetişkin erkek ve dişilerde oluşan küçük bir grup, yaşayabilir.

Daha önce, bu devler hayvanların birkaç yüz ve bazen binlerce numaralandırma büyük sürüleri oluşturduk. Bugün yüzden fazla kafaları bir grup bulmak için nadirdir. Bazen beyaz balina tarafından birleştirilir.

Diğer deniz memelileri sürüsü gibi bu hayvanlar birbirini kullanan seslenişlerden ile iletişim kurarlar. Çoğu zaman bu gıcırtılar gurgling, moo, ıslık inleme, tıklamalar gibi keskin sestir.

üreme

Çiftleşme ilkbaharda ortaya çıkar. Gebelik tam üreme döngüsü 2-3 yıldır, 14 ay sürer. Genellikle birine doğum, çok daha az iki yavrularını verir. 7 yıla Cinsel olgunluk. esaret Bu hayvanları yetiştirme vakaları bildirilmiştir.

kadın hemşireler buzağı çok şişman sütü 20 aydır.

tutsak Yaşam

Su Unicorn küçük belirtmektedir hayvan grubunda, gönençlerine tahammül yoktur. Bu ise hapis altı aydan fazla, herhangi bir hayvan hayatta değil ki reddedilemez aslında göstermiştir doğal çevrenin onlar 55 yıl kadar canlı. Gergedanlarının tam sayısı kurulmuş değildir, ancak onlar zaten Rusya'nın Kırmızı Kitap listelenen birkaç nadir türler vardır.

Tam güven Arktik, türünün tek ve eşsiz harikalarından biri olarak adlandırılabilir ile.

doğal ortam

Biz zaten bu güçlü hayvanlar sert kuzey iklimlerde yaşayan belirtmiştik. Arktik Okyanusu Arktik denizlerde En yaygın. Gergedanlarının Grönland yanı sıra Kanada Arktik Takımadaları kuzey kısımlarını kapalı bulunabilir.

Küçük gruplar Franz Josef Land kuzey doğusunda kayıtlıdır, çok nadir - Kolyma'ya Cape Barrow arasında. Bu yem eksikliği nedeniyle - küçük kafadan yoktur. "Kuzey Kutbu" kuzey grup Narwhals kayıtlı Wrangel Island. Bunlar Arktik buz kenarlarındaki soğuk sularında yaşayan, mevsimlik göçler yapmak: yaz aylarında - kuzeye, kışın - güneye.

Et suyu boynuzlu atlar yemek kuzeyin halkları. Bu lamba (fitil) için bir araç olarak, bu hayvanların yağ kullanır. Bağırsaklar üretim halatlar, ipleri için kullanılır. Ama özellikle değerli gizemli boynuz veya dişi olduğunu. Bu kuzey ustalar itibaren çeşitli el sanatları yaptı.

nüfus

Hayvan denizgergedanı - yok olma eşiğinde malochislenny türler. Çünkü, şamanlar göre, büyülü güçleri var onun boynuzu, Orta Çağ'da, bu memeliler büyük miktarlarda yok etti.

Bugün bile, alışılmadık bir dişi hayvan öldürme neden olabilir. Onlar Eskimolara avlanmaktadır. el zıpkın eski günlerde avcılık ise bugün öldürme Gergedanlarının için teknelere ve otomatik cihazlar kullanılır.

Bu nadir hayvana elini yükseltmek Herkes onlar ekosistemin göstergelerini yaşadığımızı bilmek gerekir, bunlar çevre kirliliğine duyarlı ufak iklim değişikliği, hissediyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.