Haber ve ToplumDoğa

Çayır ve bahçelerde Kraliçesi - papatya. Papatya türleri

(2000) sadece büyük papatya birçok türü vardır. Birçok kişi kendilerini temsil etmek için kullanılır sarı orta ile beyaz çiçekler olduğunu. Ve o kadar değil.

Birçok papatyalar bahçede büyür. Onların Türleri iki ya da üç sınırlı miktarda. Ancak türün yukarıda belirtilen sayı arasında dikim ve bakım benzer yapı ve üreme benzer farklı renk papatya, bir sürü vardır. Birçokları için onlar bizim her zamanki renklerden uzak görünebilir. Ama bu en gerçek papatya olduğunu.

Papatya: Çeşitleri

Yaklaşık 40 Papatya türler Avrasya, Kuzey ve Güney Amerika'da yaygındır. Rus enlemler papatya ve kokulu görmek oldukça yaygındır. Aynı isim piretrum papatya, papatya ve pire otu (mayweed) belirli türde sahiptir.

Hemen hemen her yerde bulabileceğiniz mayweed, tamamen kokusuz. Bu papatya çok benzer. Ancak farklar bunlar var.

doğada yetişen çiçeklerin arasında, ayrıca yıllık ve çok yıllık papatya vardır. çok çeşitli tipleri. Bize birçok ülkede yaygın Papatya en ilginç türler düşünelim.

büyüme türlerinden biri için olan Echinacea purpurea, san-kahverengi bir merkezi koni çevrili aydınlık yaprakları, yer alır. Çiçeğin sapı küçük beyaz tüylerle ve koyu yeşil yaprakları ile dekore edilmiştir. İlginçtir, bu çiçek merkezi koni aslında küçücük bir çiçek ve parlak yaprakları çünkü - yaprakları. Vahşi Ekinezya Kuzey Amerika'nın doğusunda bolca yetişir.

Papatya diğer türlere kıyasla Gerbera çok kırılgan ve oldukça kaprisli bitki bulunmaktadır. renk çeşitliliği sayesinde onlar çiçek yatak ve buket harika görünüyor. Başlangıçta Madagaskar, Güney Afrika ve Asya'dan papatya Bu tür.

vahşi diğer türlere kıyasla Popüler Kasımpatı Grandiflora, bulunamadı. Bu görüş - Amerikalılar genelde ona Shasta papatya çağrı böylece, California Luther Burbank tarafından oluşturulan bir melez papatya.

sarı papatya

doğası vardır uyuşturucu papatya. papatya türleri normalden farklı olan papatya. Papatya mükemmel tıbbi özellikleri vardır. Bu otsu yıllık bitki, olan yükseklik 40 cm. Papatya çubuk hafif dallı kök sistemi. Son derece kollara sapı çıplak, sapsız yaprakları alternatif çift loblu tehlikede işaret vardır.

Papatya (tüm türler) hoş koku ve acı bir tadı vardır. Bu bitki iddiasız ve bakım gerektirmez, bu nedenle vahşi yaygın.

papatya ilaç Kokusuz arasındaki farklar

Geleneksel Kokusuz daha iki kez kısa bir çiçek sepeti, çıkan papatya Beyaz çiçekler,. eczacılık yaprakları onlar pinnatipartite o farklıdır. Aynen yaprakları bir papatya hala - kokulu. kokusuz, bu çiçek Evde olmayan gibi uzun dilleriyle Sadece beyaz çiçekler,.

Kokulu papatya kokusu, uyuşturucu gibi, aynı zamanda oldukça güçlüdür. Her ikisi de değerli tıbbi özellikleri vardır. Tıbbi papatya - Yıllık çiçekler. Eğer Papatya yerine o gelecek yıl, onların tohumların olgunlaşması için tek bir yerde papatya toplamak yapamıyorsanız. Mayweed, ilaç türlerinin aksine çok yıllık bir bitkidir.

Sarı papatyalar Türleri

Crowberry (veya kozulnik) - Bu alışılmadık sarı papatya olduğunu. Çiçeklerin iki tipi vardır. Bu Doronikum - doğu ve Plantaginaceae. Boyları ağırlıklı farklılık ve çiçeğin çapı kendilerini kaynaklanıyor.

Birinci tip çok yüksekliği dallanmış ve saplar, dik olan, kökün sonunda 50 cm -. Tek sarı sepeti (papatya) olup, burada, yaklaşık 8 cm'lik bir çapa sahiptir.
Bir Doronicum Plantaginaceae da 1.5 metreye kadar, çiçek 10-12 cm'lik bir çapa sahiptir, sap boyunda yer alır.

Haziran ortasına kadar Mayıs ortasından itibaren papatya bu tür Çiçeklenme (bölgeye bağlı olarak). Bu çiçeğin tohumları sadece çalı bölünmesini çarpar, üretmez, bu nedenle kesim çiçeklenme sonrası kaynaklanıyor.

Erken yaz sarı Doronikum (papatya) çiçek ilkbahar geç harika görünüyor. papatya türleri erken çiçek çünkü arka planda bir çiçek yatak bahçeye gömmek zorunda ve daha sonra dekoratif etkiyi kaybederler. Evet ve (nedeniyle farklı yüksekliğe) birbirlerine olması gerektiği ile sırasıyla bir yatakta büyüme yayıldı.

Neredeyse Papatya her türlü çiçek yatak tek ve grup dikimleri harika görünüyor ve onlar yeşil çim özellikle etkileyici görünüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.