Haber ve ToplumDoğa

Kavak kokulu: açıklama, bakım, çarpma

Herkes tanıdık kavak (bitki) 'dir. Kavak açıklaması aynı zamanda tüm bilinmektedir, ama kesinlikle herkes bilir bu ağacın, bazı özellikler vardır. Bu, her yöredeki "canlı" olan geleneksel bir süsleme bitkiler. Bunlar güzel yeşil çit oluşturarak, hızla büyürler. Bu bu bitkilerin adını geldi dan, «populus» - Eski Yunan'da, onlar bölgeyi lezzetlendirilmiş ve "halk» denir. Onun görüşleri single için ve grup dikimleri için idealdir. Kavak ile Alley - klasik bir park manzarası. Bu bitki çeşitleri biri - kokulu kavak. Açıklama, bakım, çarpma kokulu odun - tüm bu bu makalede ele alınmıştır.

Kavak ne tür doğada var?

Rhode Bu bitkiler 110 tür içerir. Çok güzel kavak ağacı! birbirinden farklı kavak şey her türlü, onlar parklar ve sokakların peyzaj basitçe vazgeçilmez hale gelir. Yetiştiriciler şimdi hızlı büyüyen melez bir sürü bunun sonucunda aralarında geçti.

kavak türleri beş bölüme ayrılmıştır:

1. Levkoidnye.
2. Meksika.
3. Turangi.
4. Omuz kasları.
5. Balsamic.

Çünkü bu güzel kokulu tomurcuk adını aldı kokulu balzamik kavak, dahil etmek. Bu güzel kokulu ağaçlar makalesinde daha ayrıntılı gidecek hakkında öyle.

Kavak kokulu: description

Yükseklik kokulu kavak - 20 m taç kalın oval. gövde kahverengi-gri, zeytin grisi dalların kabukları. Kök sistemi olan kuyu, yüzeye yakın güçlü kökleri gelişmiş ve fazla yer kaplar.

Daha önce belirtildiği gibi, kokulu olarak böbrekler reçine ve. Genç sürgünler, yuvarlak Yeşilimsi kahverengi, reçineli ve çok aromatik. Yaprakları kösele, oval, üst kısmında işaret etti. üstte parlak ve ergin saplı aşağıda beyazımsı yeşil koyu yaprakları, rengi. tam gelişmiş yaprakları ile kısa sürede çiçekler açar olarak.

Kokulu kavak olan bir ikievcikli bitki. Monoecious türler çok nadirdir. Kavak çiçeklenme tüm yaprakların tam çözülme daha biraz daha erken başlar. Erkek ve dişi numuneler görünüm başak çiçeklenme farklıdır. Olgunlaşma gibi onlar sarkık dik çıkması. insanlar catkins denilen salkımına olan (- 10 cm, dişi catkins - erkek küpe 5 cm). kavak meyvelerini - Erken Yaz aylarında kutuları olgunlaşır. Çok melenkie tohumları ince villinin büyük bir sayı ile sağlanır, bu bilinen bir kavak kabartmak olduğunu.

dağıtım yerleri

kuzey Çin, doğu Sibirya, Moğolistan ortak doğası, tatlı kavak, In. Uzak Doğu ve Sibirya rezervleri bulunan başka bir ağaç. Bazen küçük nehirler ve dereler boyunca dağlık bölgelerde görülebilir, taşkın yatağı ve adalar yetişir.

üreme

Gelen doğal çevre kavak kokulu yolu tohumları tarafından yayılır. Aynı yöntem fidanlıklarda kullanılabilir, ama bir sorun vardır: tohumlar toplanmış en kısa sürede saçmak gerekiyor ve bunlar olgun olmalıdır. Bunu başarmak için, çit onu uygun bir yer bulmak ve su ile periyodik olarak sulanan, kavak kabartmak dağıtan bir seferde gereklidir. Üzerinde o tüy büyük miktarda toplamak için böylece sitesi yer almalıdır. Çünkü bu karmaşıklığın seminal yolu biraz zevk.

Üreme kavak kupürleri - çok daha kolay ve daha uygun bir yoldur. tomurcuklar başlamadan önce kavak sadece erkek numuneleri bu amaçla kesimler için kullanın ve bu yapılmalıdır. köklenme için iki böbrekler ile 12 cm uzunluğa alarak geçen yıl vurur. arasında en az 10 cm civarındadır onları dikim önerilen, böbrekler yüzeyde kalması gerekmektedir. onlar 15 cm'ye kadar büyür kadar hemen yanı sulanmalıdır kesimler ektikten sonra, o zaman o yerin kurutma olarak sulanan, günlük sulanması gerekir. Bir yıldan sonra fideler daimi ikamet için "hareket" hazır olacak.

Kök lahanası tarafından yeniden kavak türü bulunmaktadır. Ama bu yöntem önemli dezavantajları vardır. lahanası yetiştirilen bitkiler zararlıları ve hastalıkları etkilenmez az gelişmiş kökleri ve sıklıkla bulunmaktadır.

Kavak kokulu: bakımı, ekimi

Genç bir ağaç çok hızlı büyür ve takdir gibi canlı çitler oluştururken. Kavak kokulu, güneşli yerleri sever çok nemli toprak tahammül, şiddetli soğuğunda dayanmak mümkün. Ağaç oldukça iddiasız, ama verimli, iyi havalandırılmış, mineral açısından zengin toprakları tercih. o sürgünler bir sürü verir rağmen kavak şehirlerde, uzun yaşamaz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu güzel kokulu bitki iddiasız ve özel bakım gerektirmez, ancak bazı kurallar hala güzelliği ile Kavak memnun için takip edilmesi gerekir. Ağacın etrafında yeryüzü periyodik olarak gevşetmek ve yabani otları ayıklamak için gereklidir, havalandırılmalıdır. Biz herif toprak yüzeyi, bu bitkinin ölümüne yol açabilir izin veremez. kavak dikildi çalılar yanında böyle sorun, kaçının.

saç kesimi kavak ihtiyacı yok. güzel sürdürülebilmesi için görünümünü bitkiler ölü dalları ve alt dalları çıkarmak için zamana ihtiyacım var.

Hastalık ve zararlılar

her bitkinin, kavak, tatlı, bazen hasta ve bazen saldıran zararlılar gibi. Bu güzel ağaçlar en yaygın hastalıklar - bazı nekroz tipleri ve kanser. Hastalıklı ağaç kesilip acil ihtiyaç ve güdük kolu yakıt yağıdır.

Genç bitkiler genellikle maruz mantar hastalıklarının. Bu durumda, acil ihtiyaç ormancılık ve tarım teknik önlemleri uygulamak. Buna ek olarak, su dolu toprak kaçınamaz.

Haşere kavak listesi büyüklükte. ağaçların yaprakları üzerinde larvalarını ertelemeye seviyorum birçok böcek vardır. Onları böcek uygulamak mücadele etmek. Her haşere müstahzarınızı çaldı, bu yüzden ilk düşman ağacını saldırıya anlamaya ve sonra bir "silah" karşı onları aramak gerekir.

kavak hakkında ilginç gerçekler

, Hatta çocuklar biliyorum ama, ek olarak, bu güzel ağacı hakkında birçok ilginç gerçekler orada Bu kavak ve hangi kavak kabartmak benziyor şunlardır:

1. İzole edilmiş kavak havayı dezenfekte yanında koku öldürme etrafında gezinen hangi nedeniyle, aromatik maddeler bırakır.

2. gelişme ve kavak yaprak doğal renklendirici üretimi için kullanılmaktadır.

3. Böbrek siyah kavak "Riga balm" üretiminde kullanılan ve birçok hastalığın tedavisi için halk hekimliğinde bunları uygulamak.

4. Kavak kron güzel şekil için takdir edilmektedir. Buna ek olarak, çok güzel bir yeşillik var. Bazı türlerde, sonbahar bazen sarı veya altın haline gelir.

5. kavak yaprakları ufak esinti ile temas haline çok sıradışı ve hoş "fısıldayan" yayarlar, birbirine çok yakın yer almaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.