SağlıkKadın sağlığı

Tabletler "Jess" - onların hasta ve hekimin yorum

Tabletler "Jess", onların etkinliğini kanıtlamak bazı iyileştirici özellikleri ile birleştirilir gebelik önleyici bir etkiye sahip olan uygulanmasını gözden geçirmektedir. Bu ilaç kadının vücudunda mineralokortikoid ve androjenik etkilerin bastırılmasında oluşan bir işlem bulunur. Analog "Jess" tablet - "Yasmin" (önceki bir nesil). İlaç benzer etkileri vardır, ancak bunlar daha az belirgindir.

verilen kılavuzunda ayrıntılı olarak tarif edildiği gibi, ilacın "Jess" avantajı, bu önceki göre daha hormonların daha düşük bir dozunu içermesidir. ilaçların aktif bileşenleri etinil östradiol ve drospirenon vardır. paketi (tipik olarak demir veya vitamin içeren, hormonal bileşeni içermeyen) (çeşitli konsantrasyonlarda hormon içeren) 24 aktif tabletler ve 4 devre dışı kalır içerir.

Tek olumlu terapötik amaçla uygulanmasını gözden Tabletler "Jess", (onların uygulamanın etkisi yüksektir) Aşağıdaki terapötik etkiye sahiptir:

  • adet öncesi sendromun şiddetini azaltmak;
  • ağrı yoğunluğunu azaltmak;
  • akne (komedonlar) ile mücadele;
  • saç yagsizligi azaltır.

Ancak, tabletler "Jess" değerlendirmeleri olumlu, kullanımlarına tüm olası kontrendikasyonlar tartılmalıdır. kan pıhtılaşmasını artış ise "Jess," tromboz, (vasküler komplikasyonlar ile), beyin damar gerginliği, baş ağrısı, bozulmuş karbonhidrat metabolizması bozuklukları, ilaçla kontrol kan basıncında bir artış olduğu bileşim, kullanılmamalıdır vardır karaciğer yetmezliği benzeri, ve. d.

"Jess" genellikle iyi tolere edilir ancak yan etkiler bazı durumlarda tescil edilebilir. Bunlar arasında farklı şiddette kanama meydana gelmesidir. Çoğu zaman, onlar resepsiyonda başında gerçekleşir ve daha sonra kademeli olarak durur.

Bu doğum kontrol ilacı paketin üzerinde belirtilen sırayla 28 gün boyunca alınmalıdır. bir tabletin - gününüzde. Bu opsiyonel olmasına rağmen, aynı zamanda çekmek için tavsiye edilir. Bütün paketin sona erdikten sonra ertesi gün için yeni bir başlangıç olmalıdır. paket Salı günü üzerindeyse Örneğin, yeni bir paketten ilk hap Çarşamba günü alınmalıdır.

tedavi edici olarak önemli bir sonuç elde etmek için, "Jess" 3-6 ay süreyle alınmalıdır. Ancak bu durumda, sivilce ortadan kaybolması üzerine saymak cilt ve saç artırabilir. İlaç "Jess" sadece kadın doğum uzmanı-jinekolog reçete edilmelidir. o olumsuz sonuçlar çeşitli doludur gibi, kendi kendine ilaç gerekli değildir. Bazı durumlarda, anti-androjenik etki elde etmek amacıyla karmaşık terapisinin bir parçası olarak benzer etkilere sahip olan diğer ilaçları kullanmak gereklidir.

Sonuç olarak, iyi bir doğum kontrol etkiye sahip gibi tablet "Jess", bunların değerlendirmeleri de, etkili çeşitli androjenik etkisini ortadan kaldıracak şekilde kanıtlanmış olduğunu belirtmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.