Spor ve SağlıkYoga

Mantra "Shanti". "Shanti" - bu ...

"Shanti" ruh ve beden uyum meditasyon kullanılan anahtar mantraların (duaları), biridir. Hindu öğretilerinde bu mantra 'Om' ile geliyor. "Shanti" - bazı durumlarda meditasyon kullanılabilecek bir dua: Bu özel bir mantra gibi gelebilir ve sadece meditasyon başlamadan önce bir giriş olarak kullanılabilir.

Bir Mantra nedir?

Mantra ruh halini etkileyen Sanskritçe dua denir. Hintliler uzun bu bilgiyi gizli ve deneyimli yogis onları üzerinde kabul edilmiştir. mantraların ile meditasyon en önemli şey - bu kelimeler ve seslerin doğru telaffuzu olduğunu. Hıristiyanlık, namaz değiştirebiliyorsanız, Hindu Vedalar orijinal söylenen edilmelidir. Mantra duygusal durumu bütünleşir. Onlar evrenin gerekli enerjiyi ve bilgiyi çizmek için yardımcı olur. Düşük enerji potansiyeli insan onun verimini azalttığı bilinmektedir. insanlar sürekli mantralar okuyarak enerji maliyetlerini doldurmak gerekir nedeni budur.

Neden meditasyon gerekli?

Birçok meditasyon uygulama hakkında duymuş, ama herkes ne için olduklarını bilir. Birçok farklı vardır meditasyon. Meditasyon, rahatlama ve konsantrasyon, sağlık ve maddi menfaat geliştirmek. bu uygulamaların çoğu daha iyi kendilerini ve iç dünyayı anlamak için bir kişi yardımcı olur. Günlük yaşamda, bir kişinin zihninde farklı düşüncelerin milyonlarca var. Meditasyon düşünme sürekli sürecini durdurmak ve aklına dinlemek için yardımcı olur. Mantra "Shanti" ile Uygulaması - dinlenmek için harika bir yoldur.

Modern dünyada yaşamın Çılgın ritim insanların uyumunu bozar. acele ve acele tüm yerlerde. modern insan bile Kimdir, ne hayat onun amacı kimin düşünecek zamanı yoktur. Meditative uygulamalar kendin gidip farklı gözüyle dünyayı görmek için yardımcı olur.

Meditasyon - öncelikle bir geri çekilme ve birçok kişide ne eksik. Kalıcı makyaj bir kişinin psiko-duygusal durumuna konsantrasyon ve kötü etkisi önler. yalnızlık içinde Meditasyon tüm insan sistemlerini geri yükler. Bu anda, enerji kuvvetli akışını hissedebilirsiniz. neredeyse hissedilmez böylece vücut rahat bir durumdadır. Onun artık kafası karıştı düşünceler ve barış ortaya çıkar.

Başlangıç ile meditasyon "Shanti" -mantroy

Dinlenme halindeki - Budizm'de "Shanti" ne, her Hint bilinmektedir. Önce "dönüm dahilde" Birçok yoga öneriliyor kullanımı hakkındaki "Shanti" -mantru için sakin ve gevşeme. Herhangi meditasyon temeli - bu barış ve huzur var. Her türlü güçlü duygular geçiren kişi, tam ve doğru olarak böyle bir duruma giremez. Uygun için zihni bütün duygu ve düşüncelerin temizlenmesi gerekiyor "a daldırma". Sakin aşağı ve his barış içinde kalbinin sesini yardımcı mantra "Om Shanti Shanti Shanti". Sanskritçe çeviren okur: "Orada Let barış barış barış olsun."

Bu mantra kullanımı kurtulmak için yardımcı olur obsesif düşünceler ve duygular. Sessiz bir şekilde zihni melodileri meditasyon. Bu durum, bir kişinin isimli edebilmek için göz at kendiniz ve makyaj yukarı senin zihin.

"Shanti" sevgiyle kalp doldurmak -mantra

Mantra "Shanti" ayrı dua olarak da kullanılabilir. Bu durumda, o dünya sevgisi doğayı sevmek ve tüm evreni sevmek insanları öğretir. Hint Yogilerin bilmiyorum neyi kin ve öfke. Gelen onların dünyası, orada is ayrım ve şiddet. Hindular Veda'ları terennüm, ve de ki: "Biz dünyanın yaşadığı kalplerimizde sevgi var" Bir adam mantra biraz onlar gibi olur okur. Evrenin sevgisini uyandırmak başlar.

duada her çeşit tezahürüne güzel bir dünya söylenen. Adam dinlenme ve barış durumunu geliyor Mantra, ruh ve beden uyumunu sağlar. Gelen Hindu öğretileri çok dikkatini ücretli için kavramların "aşk" ve "barış." Bu aşktır, ve kendimizi ve dünyanın bilgisine tüm yol evrenin sadece bir aşkımsın - O yaratıcısı olduğuna inanılmaktadır. "Shanti" - böyle harika bir duygu böyle bilmek. Bu sevgi ve şefkat kalbinde getiren bir namazdır.

mantra "Om" ve "Shanti" rolü -mantre

mantra "Om" - Vedalar temelidir. Bu hemen hemen her duada kullanılan Pranava vardır. Budizm'de Tanrı, ama onun edebi çevirinin Bu "isimsiz" adı yok. Ses "Om" Herhangi mantrasını yükseltmek mümkün olduğuna inanılmaktadır. Bazı meditasyon yogi oturur olmasıdır lotus pozisyonunda ve tek bir şey gergin diyor "ohm-m." Bu tür uygulamalar benimsenmektedir en açılış ait "üçüncü göz".

"Shanti" 'Om' tüm duanın bilinç derinliklerine nüfuz yardımcı ses -mantre. Ne bir kişi gibi görünüyor kullanılamaz, "Shanti" kullanarak açın. İçinde Pranava "OM" Anlamı böyle - bu "Shanti" sesini güçlendirir ve onların titreşim her hücreyi nüfuz. Buna ek olarak, mantranın tekrarlama vücutta enerji akışını güçlendirir. Her çakra "Om" sesi uyum halinde titreşir.

Mantra "Shanti" nirvana durumuna girmek için yardımcı olur

Nirvana - tüm Hindu öğretileri en yüksek hedeftir. Bütün Hint yogis ulaşmaya çalışıyor bu durum. O olduğuna inandığını nirvana - is mutlak huzur ve düzen içinde insan aklı. Bu ise devletin, ruh insanın zaman ve uzayı nüfuz edebilmektedir. Yoga için de devlet nirvana isimli bir engel. Dua "Shanti" - Bu bu duruma gelmek için yardımcı olan namazdır. mantra ile Sabit uygulama nirvana durumunu ulaşma olanağını sundu. "Shanti" Yoga zikretmek için barış ve sevgi gerçekleştirilmesine geliyor. Bu nirvana bilgisine ilk ve en önemli adımdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.