Haber ve ToplumDoğa

Bayard. En güzel at

Günümüzde incelemenin, biz dünyanın en iyi atları bahsedeceğiz - at kestanesi rengi. Sorabilirsiniz: "Neden?" Sonuçta, konformasyon atlar için uluslararası sergiler birincilik ödülü isabella, igrenevoy, beyaz, siyah ve hatta gri renk, hem de onların otmastki alır. tuhaf bir attır - defne mı? Yukarıda sıralanan yakışıklı erkeklerle daha iyi? Genel olarak, defne ne renk?

Tebrikler defne takım

Bu yazıda kelime "defne", hem de uygun atların ile ilgili çeşitli yönleriyle küçük bir tur harcamak açıklayacağız.

Doğuda derler: "kısrağınız tay doğdu koyun ise - satmak. Kırmızı bir at hiç almayacağım. Beyaz mutluluk getirecek, ancak beslemek için gereklidir. Çok iyi bir sağlık değil ve ağır yükle başa çıkamaz. Her zaman kararlı defne atı ayı - bu en güvenilir arkadaşı ve en iyi yardımcı ".

Bilindiği gibi, Araplar ve Orta Asyalılar atlar hakkında çok şey biliyorum. En iyi atları Türk ve Arap ülkelerinde tam doğumlu atları türemiştir. atlarla en ünlü ırkların pedigreeleri'ni izlemek, onlar doru at takımdan en temeli olduğunu göreceksiniz. Yani, İngiliz ırkı safkan atlar diğer kaynaklara göre Arap Körfezi ile başladı, Akhal-Teke aygır ve İngiliz Cleveland hala sadece bir takım elbise temsil - koyuna. Avrupa Trakehner cins defne takım çok yaygın da hakimdir.

Dört büyük takım

Atlar sadece dört takım elbise ayrıldı kez. Şu anda, podmastkami yediden fazla on yıl ile çizgili sayısı ve bu sınır değildir. Sonuçta, orada daha otmastki, ancak bir süre sonra konuşuruz. Bazen iyi bir damızlık renk atı belirlemek mümkün olmayabilir. her türlü Doğru sınıflandırma henüz oluşturmadıysanız, ancak tüm yeni takım elbise ve otmastki ana dört seçimin sonucu meydana geldi.

Uzun süre orada atları ve yetiştiriciler "gömlek" rengine Moda atların yeni renkler oluşturmak için öğrendik. Yine de, at doğası doğrudan renk ile bağlı olan inanç, var olmaya devam eder. Bu defne atlar en itaatkar ve en kalıcı olduğuna inanılmaktadır. Çok cesur siyah, ama sıcak, yani dik başlı karakteri farklıdır. Beyaz çok nazik ve utangaç. Kırmızı cesur yeterli, her zaman itaatkar değil, kaprisli vardır. Bu incelemenin kahraman - defne atı. Bu takım elbise ve biz büyük ayrıntı dikkate alacaktır.

at kestanesi takım birleştirmek Özellikleri

Atın rengi ten rengi, aynı zamanda nedeniyle tükenmişlik ve tüy dökümü sonucu gözler, cilt, yelesi, fırça, renk dönüşümleri renginden sadece belirlenir.

defne atı farklı? İlk olarak, kahverengi gövde rengi vardır. Shades kiraz kahverengi, ateş, çok koyu, neredeyse Braun arasında değişir. İkinci olarak, bacak rengi. hock Aşağıda siyahtır. Üçüncü olarak, kuyruk ve yele, onlar süspansiyon denir, aynı zamanda siyah. her zaman siyah yaban renk haricinde Büyükanne ve Bilekler.

saç gri altında deri. Bu isabella dışındaki tüm renkler için norm. Isabella deride pembe.

Mecazi anlamda, kahverengi atı görünümü çoğu Dumanlı alev ile karşılaştırılır. Bir defne atı alanın karşısındaki acele olduğunda, onun yele ve kuyruk rüzgarda uçuşan. Şu anda, o gerçekten yangın ve siyah duman dillerini benzer.

Nasıl değil kırmızı defne ile karıştırılmamalıdır?

Biraz atlarda usta Man, kırmızı veya koyu koyunda bir ata arasındaki farkı anlayamıyorum. Biz defne gibi, kırmızı söylediğimiz gibi, bu bir renk değildir, ve renk, o birkaç özelliklerinin birleşimidir - gövde rengi ve distal bölgelerde. ahırlarda yakalanan ilk kullanılabilir insanda gitmek bana sorma: "bay - Bu ne renk?", uzun bir duraklama geri almak istemiyorsanız. Cevap aşırı yoğun karlı olabilir. at, damat veya atları ile ilgili diğer meslekler, üyeleri üzerinde - en doğru tespiti profesyonel sadece duyulabilir.

ikisi de kahverengi çünkü nasıl kırmızılı takım defne attan ata ayırt etmek? Redhead takım gövdesine ya da daha hafif aynı renkteki yele ve kuyruk rengi kabul eder. Aynı uzak ekstremitelerde için de geçerlidir. Bunlar vücudun aynıdır ya da hafifletmek.

Kahverengi - Kırmızı bir türevidir, ama karanlık defne ile karıştırılmamalıdır şaşırtıcı değildir. ikincisi aksine, kahverengi saçlı koyu kahverengi var. Süspansiyonlar aynı (koyda olarak siyah değil) bulunmaktadır. Bilek ve gövde veya daha açık olarak, aynı gölge rehine. Hatırlatma: koyunda, onlar siyah.

defne atı kendine özgü bir rengi vardır ve kolayca tespit edilebilir, o zaman otmastok çeşitli çok daha zor olduğunu anlıyorum. Biz bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu inanılır bir tesadüf olduğunu ana çalışma parametreleri için defne atı - en iyisi. Bu takım yeni otmastok yaratmada inanılmaz sonuçlar vermektedir. çok yararlı - genler defne ile atlar arasında ayrım yapmayı öğrenin.

Nasıl bir karga ile koyu koyuna şaşırtmak için?

Her zamanki siyah at başka karıştırılmamalıdır eğer, bronz, karga yanıltıcı olabilir bu soru üzerinde boşta değil. ve yaz solmaya ceketinin içinde kahverengimsi olma, kömür karası kaybederler. Bu at, bir defne dun rengi gibi görünüyor. Deneyimli bir göz süspansiyon rengi ve güneş aydınlandı göreceksiniz. meslekten olmayan tüm gerçeği sadece kış tüy dökme sonra açılacaktır.

Ya da bu: Eğer koltukaltı ve göz çevresinde, kasıkta, namlu üzerinde sarımsı lekeler, defne sanki AygırıyIa önce. Gövde rengi - tan karanlık dun ya kargalar gibi güneşte uzun kaldıktan sonra. Emin misin defne at koyu defne renk, ama gerçekte kahverengi veya koyu defne siyah atın sahibi olacak. önkol Hayvanın vücut, süspansiyon ve bacaklarını örten, takım elbise sadece dikkatlice saç düşünülebilir belirleyecekler. Yakışmıyor defne koyu defne yanı sıra defne takım siyah yele ve kuyruk bir bronzluk bir koyun gibi, güneşte solmaz gerçeği olduğunu bilmek önemlidir.

Podmastki ve otmastki

Podmastki - birkaç temel renkler elde edilir. Otmastkami ana rengin tonları çağırdı. Günlük yaşamda, bu kelimeler nadiren kullandı. Bu sözü genelde edilir - güderi koyu defne veya defne ışık geyik, vb ...

Bay, başka herhangi bir rengi gibi ana rengin gölgede değil, aynı zamanda atın vücudunun çeşitli yerlerinde noktalar varlığı ile sadece farklıdır.

yabani takım

Örneğin, vahşi defne takım - hock bilek olan atın bacakları siyah kürk varken budur. Koyu kahverengi saç hafif katkı olabilir. Her durumda, diz koyu vücuda bilekten alt uzuvların tonu, ancak karpal eklem yün beyaza toynaktan.

Modern atların Atalar doğrusu, beyaz, gri veya siyah yerine, sadece defne idi.

Podlas takım

Yani yüzünde beyaz lekeler olan kestane atı denilen yanı sıra ayak, veya kasık eklemlerde (gözler, ağız, alın ve burun köprüsünde civarında). Ama benekli ile Podlas karıştırmayın. gövde üzerinde çok büyük noktalar benekli olarak tanımlandığı gibidir ve ayrı bir grup tahsis edilir. Aşağıdaki bilek ve lekeleri - Vahşi koy bir işareti, genin her ne kadar vahşi bir at bir koyda hayır.

Chubarov takım

Chubary defne yanı sıra kırmızı, siyah, dun, Nightingale ve diğerlerinden elde edilebilir. Onlar - takım elbise temeli. Katkı - beyaz yün. Beyaz ceket kıç üzerine simetrik nokta başlar. Beyaz saç saç takım elbise tabanı ile karıştırılır. renk takım elbise tabanının reklamlar. uzaklaştıkça sakrum gelen, bu yüzden kalındır. cilt pembe benekler ve çizgili toynakları ile gridir - alternatif şerit boyanmamış boynuzları ve renkleri tabanını uygun. tabanın rengine bağlı olarak, kuyruk rengi ve yele değişebilir. Çubarov tarafından leopar ve kaplan atları içerir.

yakın baz elbisenin rengine genel tonu Chubarov atı.

meşin rengi

Roan - Çubarov aynı takımdan bir türevidir. Çubarov aksine, hiçbir koşulda rengini değiştirmez - ya da mevsimlik tüy dökümü sırasında ya da güneşte uzun bir konaklama. Bu Çubarov daha beyaz saç büyük katkılı katkısız. baş ve alt bacaklar renk tabanı ile aynı renge sahiptir.

yakın beyaza genel tonu meşin atı.

güderi takım

uygun Atlar kumlu, tozlu toprak tonu ceket vardır. Bu kadar açık ve koyu olabilir. defne atı dun takım sırt boyunca geçen karanlık bir kayış olduğunu. Podmastki - altın güderi, simli-dun, tomno- ve hafif güderi, hem de olası meşin, alacaydı ve diğer "gömlek."

Bulanov sadece defne, ancak kargalar, gri ve kırmızı atlar olamaz. hatalardan kaçınmak için, renk belirlerken, öncelikle vücut rengi ile bunları ilişkilendirmek için, bacak ve süspansiyonun rengi odaklanmak gerekiyor. Sonra diğer göstergelere bakmak.

Geyik-bay

sorunsuz parlak bir koyu hareket, iki veya daha fazla renge sahip, defne at kestanesi Hart-çağırdı. Böyle bir takım koltukaltı ve kasık bölgesi, karın doğasında ışık kürk ve sırt, kurur, hububat koyu. olası tonlarının ve namlu üzerinde geçiş. genel renk olarak koyu ve açık. Otmastka tomno- veya hafif defne ren geyiği elbise olarak tanımladı.

egzotik elbise

Yeni egzotik renkleri ve yabani at, midilli, zebralar, iyi kayanın iyi temsilcilerini yetiştirilen at yetiştiricilerinin ırkların için atları Przewalski. Bu atların dış kısmında değil, aynı zamanda renk, onların karakteri, mizaç, dayanıklılık ve elbette sadece yansır. Yeni bir takım elbise yaratma süreci çok uzun ve pahalıdır. Çoğu zaman, yatırımlar haklı değildir. Bu yeni nesil iletilmez benzersiz özellikleri ile sadece birkaç örneğini almak için yönetir. Böylece, beyaz atlar çok nadirdir. Bu renk - kaotik görünen albinizm geni bir tezahürü.

At kestanesi igrenevoy takım elbise siyah ve gümüş kolye ya Isabella gövde rengi vardır. Genellikle ürün seçim defne ve sülfür veya Isabella takım elbise vardır. Bu inanılmaz güzel atlar. egzotik kremin arka plan derileri siyah yele ve kuyruk çok etkileyici görünüyorsun, ama özel renk kötü miras. Bu aynı zamanda siyah ve kahverengi çizgili açıkça Atın gövdesi üzerinde görünür Tiger gibi diğer olağandışı renkleri için geçerlidir.

dünyanın en pahalı atları

Ben istatistik, her bakımdan diğer türlü defne at bypass göre söylemeliyim. dünyanın ilk on en pahalı atı koltukların büyük bir çoğunluğu defne takım tutar.

$ 85 milyon Londra müzayedede doksanlı yılların sonlarında Monge adlı yaşındaki defne aygır satılmıştı. Ben o Ben Rashet Mohammed Al Maktum, satın Dubai prensi.

Şerif Dansçı lakaplı aynı renkten başka, hatta daha ünlü aygır, 40 milyon $ için 1963 yılında satın alındı.

En ünlü atı

1924 yılında bir sergide Vulkan adında Wembley (İngiltere) Ağır defne takım elbise 29.47 ton ağırlığı yerden çıkardı.

Bir at ömrü - 20-25 yıl. Nadiren 30 kısa düşüyor ama Billy adında kestane aygır fazla yaklaşık 63 yıl yaşamış olması, bu terimi iki katına çıktı.

Nearko adlı Koyu defne aygır iyi atları cins sahiplerini da bilinir. Her yıl "Arc de Triomphe" olarak bilinen prestijli yarışma, ana ödül alan tüm üyeler hangi hattı kurucusu olduğunu.

Efsanevi İtalyan atı - minyatür ve yenilmez defne Piccolo Ribot - tek seferde asla sahip ünlü bir yarışı kaybetti. Hep birçok durumda rakiplerinin önünde olmuştur. kadar altı binaları ile en başarılı ve arkasında rakiplerin hızlı. Ribot sahipleri diğer tanınmış atların sahipleri daha fazla para ödülü onun performansları için aldı.

Hollanda'nın gerilim sakinleri tutulan birkaç yıl Poetin adında Bay kısrak. 2000 yılından bu yana en prestijli yarışmalarda ve sergilerde sahne, o seyirciye dış, anayasanın güzelliği çarptı. Onun Süratlide dörtnala ve adım en değerlendirilen yüksek puan. onun gerçek savaş için 24 ihale performansı bir Satış Uluslararası başladı. Sonuç olarak, bir kısrak edinilen ve Tshwane Büyükşehir Belediyesi Petty Hollandalı Peter van der İl euro 2.5 Değirmen için olmuştur.

sanatta Bay atları

Atlar - son derece zeki ve asil hayvanlar. Onlar çok iyi hissediyorum ve insanları anlıyorum. Onlar karakter var. At bir çocuğa zarar gelmez. Onları yaklaşmak yanlışsa kazalar gibi olur. Onlar krup arkasında neler olduğunu göremiyorum, bu yüzden kick. Bu nedenle, herkes önünü almak gerekir yönünde uyararak, ata yakınında ilk kez ortaya çıktı kim. Hatta sadece boyun altında olabilir - Yanlış bir şey yapmaz. Noble hayvanlar uzun yetenekli sanatçıların ilham almıştır.

Ondokuzuncu yüzyılın yetmişli Alekseya Apuhtina şiirlerinden çok popüler romantik Sergey donaurov oldu "koylardan bir çift." Bir zamanlar dünyanın en ileri parladı aktris akıbeti hakkında üzücü bir hikaye ve onun yaşlılığında herkes tarafından unutuldu ve yalnız bir varlığı üzerinde atılmış. Eski defne atların Sadece birkaç onu sadık bir arkadaşlık vardı.

karelerden biri Kursk defne bir çift temsil eden bir bronz heykel duruyor koşulmuş at, üstü açık zarif bir arabaya. kuryane ve misafirler fotoğraflandı çok düşkün arka planına karşı.

2009 yılında Sergei Krutinina metrajlı filmi eleyen "koylardan bir çift." Bu dokunaklı aşk olduğunu. Oyuncular - Irina ve Mikhail Kupchenko Zhegalov. Lydia Petrovna, kahraman Kupchenko olarak, torunu geliyor. Onun oynar Agnes Kuznetsova. Arsız ve ukala küçük Moskova yaşam tarzı sahil eyaleti küçümsüyor. büyükannesi tenha hayatı, komşu yaşam Arkadiem Pavlovichem ile yaptığı sessiz aşk ilişkisi sıkıcı ve aptal görünüyor. Gerçek aşk - Yavaş yavaş, o birbirlerine yaşlılara saygı göstermek narin dikkat anlamak başlar. sık karşılaştırma - Genel, yaşlılık ve yaşlılık kişi atı olarak.

Atların ana özelliklerinden biri sürüsü olduğunu. Bu ne anlama geliyor? attan oluşan bir grup için ortak Bu kompleks bir yapı. Atların Takımda her zaman yaş ve güç özelliklerine göre bir hiyerarşi olduğunu. Atlar her zaman, yani onlara sempatik olanlar kendi korumak ve desteklemek. Bazı yeni atlar var göründüğünde Bu açıkça sürüdeki görülür. Onlar büyük bir sürünün isabet sadece iki ya da üç olsa bile vardır, birbirine yakın sopa ve onların küçük bir ekip üyelerini kırmadın diğer atları dışarı göz kulak emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.