OtomobilArabalar

Seyir kontrolü

Hız sabitleyici - bu aracın hız kontrolü devralır bir cihazdır. Manuel ve otomatik iki ile, bir şanzıman ile bir makine üzerine monte edilebilir. Seyir kontrol pasif ve adaptif (aksi aktif) olabilir.

Pasif sabit bir seviyede, belirli bir sürücüye aracın hızını destekler. Bacak sürekli gaz pedalını tutmak için yorulur gibi, uzun yolculuklarda oldukça rahat. sürücü tarafından belirlenen hız sürece o yolda başka bir aracı sollarken zorunlu frenleme, örneğin, gaz pedalı ya frenlere basarak veya onu değişmez olarak sabittir. Sürücü daha sürücünün sonraki işleme kadar muhafaza edilecektir, fren veya gaz, hız yeniden ayarlanır, serbest bırakıldıktan sonra, böyle bir durumda, hız regülatörü, bununla birlikte, devre dışı bırakılır. Sürüş sırasında, ayarları da değiştirebilirsiniz.

Adaptif veya aktif seyir kontrolü pasif daha gelişmiş bir versiyonu olarak kabul edilebilir. O araç belirtilenden daha az bir mesafede önde yürüyen yaklaşan olmadığını görür. araba gelip gidiyorsa, hızını azaltmak olacaktır, sistem frenlemeye içerecektir. o aktivitesine bağlıdır ki bu sistem pasif farklıdır fren sistemlerinin ESP ve ABS güvenliği. Bu seyir kontrolü en az bir arıza sürücü ekranda özel sinyal öğrenir, kapatılır. kusurların kurtulduktan sonra maksimum konfor binmek için geri dönecek.

bir radar veya lazer - adaptif hız sabitleyici iki türlerinden biri olabilir. Radar tipi bunun ilişkin icra sınıf otomobil ve spor modelleri de henüz kurmaya karar verdi yüzden yüksek maliyeti ve etkinliği ile karakterizedir pahalı kategori. Lazer daha uygun fiyatlı, ama onların özelliklerini kaybederler kötü hava, ek olarak, kirli araba görmezden. Ama Hız ayar sisteminin tamamen güvenmiyorum. Sistem bazen yanlışlıkla önünde araç algıladığında, çünkü sahibi her zaman, yolda bir göz tutmak gerekir.

Ziyaret seyir kontrolünün Biraz tarih

ilk araba, bu sistem ile donatılmıştır, arayla 1958 yılında serbest bırakıldı. Modeli - Chrysler Imperial. Bu araç, okuma sistemine tahrık döner ve daha sonra solenoid üzerinden yakma haznesi yakıt besleme kontrolü yapmak hızını kullanılmıştır. Bu kolay seçenek oldu. Gözle sonra hız göstergesi okuma tekerlek hız veya büyüklüğünü ölçerek, yakıt besleme kontrolü uygulayan bir sistem ortaya çıktı motor devir.

Bilgisayarlı hız denetiminin çıkması 1999 yılında gerekli olduğunu ve arabanın Mersedes-Bens kuruldu. yeni bir sistem ortaya çıkması, böyle bir tam adaptif cruise control, 2006 anlamına gelir. Bu sistem o durur ve onun önünde hareket eden bir aracın hızına araba hızlandırır, yani arabanın şekil önde gidiyor tamamen bağımlıdır yapmanızı sağlar.

Ne seyir kontrolü yapar? Bu gaz düzenlenmesinde yapan fakat bir sürücü olarak değil, gaz ve fren pedalı sayesinde ve pnömatik tahrikli olup. Güç düzenleme vanası gerçekleştirilen ve hava beslemesini kısıtlayarak motor hızı edilir. Seyir kontrolü ana kısmı kapağı veya altında bulunan küçük bir bilgisayar formunda olan gösterge paneli. Bu gaz kontrolü için sensörler aracılığıyla bağlanır. Sistemin diğer bütün unsurları araç birimleriyle iletişim kurarlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.