BilgisayarlarYazılım

Bootmgr eksik: ne yapmalı? Bootmgr Windows 7 ve Windows XP üzerinde eksik düzeltmek için nasıl

Bilgisayarınızda Sorunları hep kullanıcının ruh yağma edilir. Ama bir şey - eklentisi sorunları için tarayıcının çökmesi ve diğer - Bootmgr eksik. Ne bu durumda yapılacak, her zaman mevcut hatta deneyimli kullanıcılar değil. Bugün göründüğü yüzden ne tür bir hatanın, ve nasıl düzeltmek için söyleyecektir.

Bu nedir?

Sabit disk önyükleme alanının sorunları hakkında konuşma, çok ciddi ve kötü sinyal - Genellikle bu mesajı başlangıçta görünür. Kural olarak, bu durumda, ya dolayı virüslerin eylemleri, ya da (daha sık) çünkü bölümleri ile denemişlerdir Snoopy kullanıcıları kendileri. Bazen böyle bir durum nedeniyle elektrik kesintisi için acil kapatma sonrasında ortaya çıkar.

Önemli! Standart mili sürücüleri acil durdurma durumunda her zaman okuma kafaları park zamanım yok: İkinci durumda, eğer gerçekten ciddiye endişe başlayabilir. Bunun bir sonucu olarak, manyetik levhanın yüzeyi üzerinde keser (tabii ki, mikroskobik düzeyde göre) derindir. Bu durumda da Bootmgr eksik görünür. Ne yapmalı? Ne yazık ki, bu durumda, yardım sadece bir yedek sabit sürücüdür. Ancak, daha basit davalar hakkında konuşmaya devam edecektir.

Bu arada, ne sistem en sık Bootmgr eksik mi? Windows XP! "Atalarının" miras bilgisayarlar, sabit diskler, ve sistemin bazı özellikleri kullandığı "Sayın yaş", gibi sebep.

Deneyimsiz kişi, daha sonra sık sık yeni bir sabit sürücü ve tüm verilerin tam bir kayıp satın sonuçlanır sabit disk arızası, içerir. Neyse ki, işler bu kadar ciddi değildir: Eğer oldukça Bootmgr eksik üstesinden gelebilir. hepsini düzeltmek için ne yapmak gerekir?

Önyükleme diski!

Önce almak zorunda kalacak önyükleme diski, Sistem yüklendikten hangi. Ancak, aynı başarı takım elbise ve kaydedilen, Windows, normal, normal yollarla olağan görüntü ile bir optik disk veya flash sürücü. biz eski sisteme konuşursak BIOS eski sürümü daima yeterli diğer medya ile kurtarma ortamını yüklemek mümkün olmadığından, onarım Bootmgr, bu diskin yanında olmalı XP eksik.

sürücü (veya USB-portuna) taşıyıcının takılması ve bilgisayarı yeniden başlatın. BIOS önyükleme istenen taşıyıcıya maruz kalmanıza. flash sürücü iyi onarım Bootmgr için kullanılan Outset eksik. Windows 7 mükemmel "kutunun dışında" doğrudan bu sürücülerden ön yükleme destekler ve çok nadir değildir en önemli kullanıcı yüksek hızlı indirme ve hataların minimuma için Optik diske çevreyi azaltarak başladığınızda.

Sistem indir gerekli dosyaları tamamlanıncaya kadar Bundan sonra, bekliyoruz. Göreceksiniz bir iletişim kutusu montajı sihirbazının.

"Ana" Ayarı

Tercih ettiğiniz dili ve diğer ayarları, "İleri" butonuna basın seçin. Bir sonraki pencere büyük bir "Yükle" düğmesi ile görünecektir. o sol alt köşesinde bulunan küçük kalem "Sistem Geri Yükleme", tıklayın gereklidir, çünkü preslenmiş edilmemelidir. Sırasıyla, "Seçenekler Sistem Geri Yükleme" ve "yedek resim seçme" "Hayır" ı tıklayın ve "İptal".

Pencere tekrar seçeneği "Komut İstemi" üzerinde farenin sol düğmesini gerekir ki "Kurtarma seçenekleri" açılır.

en önemli

Ve şimdi kolayca aktif disk bölümünü değiştirebileceğiniz ile diskpart programı, kullanacaktır.

Bu arada, etkin bölüm nedir? Basitçe söylemek gerekirse, burası doğrudan alır ve işletim sistemi önyükleme diski, alanıdır. Sabit disk işletim sistemini yüklemeye tasarlanmış, her biri bir düzineden fazla bu tür bölgeler olabilir unutmayın. Ama şu anda etkin olan bölümünden yayınlanmaya başlar. Ancak, tüm bu sözleri.

Şu anda bölümü düzenlemek için tasarlanmış farklı pek çok araç olduğunu unutmayın. Onların yardımı ile, hatta aynı mantıksal disk üzerinde bulunan on bölgede birini aktif atayabilirsiniz! Eğer yeterli tecrübeniz varsa Ancak, çok büyük disk üzerindeki tüm verilerin kayıp riski olarak, bu tür deneylerde düzenlemesini değil daha iyidir.

Bu durumda kullanıcı kaçınılmaz Bootmgr eksik görüyoruz. Şimdi ne biliyor musunuz, ama risk yok iyidir.

Nasıl bölümüne "aktive edebilir"?

Yine bir kez daha aktif bölümleri önemi hakkında konuşmak için biraz uzaklaşıp. sistemle Deneye başlamadan Birçok yeni başlayanlar genellikle çoğu zaman sabit disk üzerinde yer kaplar azaltmak isteği çevirir, hangi onun "optimize" maksimize etmeyi amaçlamaktadır. "Bıçak Altında" genellikle bu "gereksiz" bölümlerine ayrılır.

"İdare" nin paneli "Disk Yönetimi" seçerseniz, açıkça sistemde kullanılabilen tüm diskleri yanı sıra tüm bölümleri görebilirsiniz. "Yedi" aktif bölge hiçbir küçük 100'den MB olabilir ve Windows 8 gerektiğini - en az 350 MB.

Bunun önemi sıradan "Explorer" dışarı bunu göremiyorum gerçeği ile belirtilir. Takdir edileceği üzere, tüm bu sistemin güvenliği için yapılır: Eğer deneyimsiz kullanıcıların erişim vermek, muhtemelen OS'yi yeniden gerekecektir.

Biz işe!

Tutarlı gerektirecektir diskte verileri kurtarmak ve son derece doğru aşağıdaki komutları yürütmek için. girdiğinizde aksi takdirde mutlaka bir hata yapacak gibi, yavaş yavaş yapılmalı ve bir dahaki sefere sistem herhangi bir tuşa basın Bootmgr eksik bakın tekrar çıkacaktır.

  • Diskpart'ın. Bu komut satırından çalışan özel bir program, sabit disk bölümleri yönetmek için tasarlanmıştır edilir. aynı işlevi kez FDisc programı gerçekleştirilmiştir.
  • Liste diski. Bu komut aynı anda tüm odalarına kadar atama sistemi sabit sürücüye bağlı monitörün tüm listeler. Uyarı! Aşağıdaki işlemler herhangi bir hata kaçınarak, özenle yapılmalıdır!
  • Disk x seçin. Bunun yerine "X" nin istenen işletim sistemi önyükleme gerekir hangi sabit diskin numarasını koydu.
  • Liste bölüm. Bu komut bir kez daha seçilen sabit diskte kullanılabilen tüm bölümleri kez sergilenmektedir ekranda kullanırken gibi, doğru bölgeyi seçmek emin olmasını sağlar.
  • Seç Bölme x. Takdir edileceği üzere, bu kez yerine "X" OS önyükleme için imkan vermelidir bölümünde, sayısını koydu.
  • Aktif. Bu seçenek sadece aktivasyon ve sorumlu için aynıdır.

Yani Bootmgr eksik » "tedavi nasıl. Windows 7 - güvenilir sistem, tüm yukarıda bahsedilen eylemlerin doğru uygulama, uzun bir süre çalışacak şekilde yerleştirin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.