Haber ve ToplumDoğa

Sülün yumurta: kullanışlı özellikleri ve fotoğrafları

sülün - - çiftlikleri kuşlar çarpıcı bulundu edilir unutulmaz bir görünüm ve yüksek yumurta üretimi.

tanım

tavuktan daha az iki kez sülün yumurtası. renk düzeni çok daha renkli olduğunu: açık gri koyu yeşil. Yavrular civcivlerin yeşilimsi yumurta göre daha hayatta daha muhtemel gri tonları, yumurtalarından yumurtadan. Yumurta kabuğunun yapısı çok kırılgandır, bu küçük gözenekler olabilir. yavruda iyi çalıştırmak almak amacıyla, büyük yumurta seçmek gereklidir.

Yumurta kullanım için uygun değildir:

 • boyut olarak çok küçük;
 • çok açık veya koyu renkli;
 • kabuk zarar sahiptir;
 • düzensiz şekli (yuvarlak veya uzun).

yumurta incelemek için nasıl

candling, herhangi sapma tespit - Eğer kuluçka yumurtaları göndermeden önce, onlar çok dikkatli özel bir cihaz kullanılarak denetlenir. Ovoskop tanımlar:

 • protein;
 • kabuk kalitesi;
 • yerleştirme ve yumurta sarısının rengi;
 • Hava haznesinin boyutu.

Küçük, orta ve büyük kategori için sülün yumurta düşer. fledglings sağlıklı doğmuş için, ayrı tüm kategorileri ortaya koymak gerekir.

Kuluçka dönemi: kaç sülünler yumurtadan oturuyor?

kuluçkalık yumurta dişi sülün ona yumurta farklı yerlerde her zaman bırakır, içgüdü değildir. Bunlar kafes dağılmış olabilir.

Yay sülün ortasında çiftleşme sezonu başlar. Sülünler Ağustos-Nisan döneminde yumurtalarını. Buna ek olarak, dişiler şöyle tezahür çok kötü hafıza vardır:

 • onların genç hatırlamıyorum ve diğerleri bakabilirim;
 • yuvalarının çok sayıda oluşturan, yumurtalarını nereye hatırlamıyorum.

vahşi kaç sülünler yumurtadan çıktıklarında? Bu soru çiftçiler değildir. Zamanla bu yirmi beş gün ortalama sürer.

yumurtlayan dişi sülün döneminde özel vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Daha dengeli beslenme, yumurta daha iyi olacaktır.

ıslahının önce yumurta içeriğinin Şartları:

 • koyu, havalandırılan bir odada depolanır;
 • Düzenli olarak çevirmek gerekiyor, ya sarısı kabuk sopa,
 • 5 ila 14 gün raf ömrü.

Kuluçkahanede sülün yumurtaları koymadan önce onlar oda sıcaklığına ısıtılmış ısı Saat aşağı yukarı beş dayanmak zorundadır. yaklaşık yüzde 60 oranında - kuluçka makinesi içinde sıcaklık koşulları 37,8 ° C ve nem olmalıdır.

Gelen kuluçka 14 gün içinde açılamaz ve yumurta on beşinci günde bir şekilde soğutulur. Bunu yapmak için, bu büyümenin tüm işlemleri uyarır gibi bu olumlu civciv gelişimini etkileyecek 15 sayısıyla dakika açmak, o daha iyi gaz alışverişini alır. Kuluçka sıcaklığındaki civcivlerin doğum 0,1 ° C ve nem azaltılır önce 22 gün başlayarak, tam tersine, 75-80 oranında yükseltildi. Eğer tüm şartlarına uyduğu takdirde, maksimum doğurganlık sağlıklı yavrusu olduğunu. Her dört saatte bir, yumurta bu iyi gelişmiş embriyo sayende teslim etti. Kuluçka süresi dört ila beş hafta kadardır. sekizinci gününde yumurtalar kuluçka fetus sabit ise bir candling altında incelenen sülün, mantıklı değil geri koydu. fetüs kalp kasını azaltırsa, bu yüzden daha fazla içerik için uygundur.

Nasıl genç tutmak için

doğan fledglings sonra, çok dikkat etmek gerekir. Bir oda veya mahfaza içinde olmalarını kaldırın, zemini yoğun çöp olmalıdır. yeni çıkan sülün koymak için önce, oda hazırlayın gerekir:

 • Nehir kumu, talaş, saman bir zemin mat kurmak;
 • dezenfekte edilmiş;
 • Hava ısıtma için besleme cihazları.

İlk hafta oda sıcaklığı 28 ° C olmalıdır, ve ısıtıcı 35 ° C yanındaki 20 ° C - 23 ° C, geri kalanına - İkinci haftadan itibaren, sıcaklık yavaş yavaş 25 ° C, üçüncü düşürüldü Yavruları daha güçlü hale böylece onlar dengeli bir diyet ve konforlu bir yaşam koşullarını ihtiyaç çok zayıf doğdu. ihtiyaç duydukları erken günler ince doğranmış yeşillikleri ile doğranmış haşlanmış yumurta ile beslenecek. Su yerine daha iyi yoğurt kullanın. Yedi gün sonra, yavrusu süt ile beslenen buğday lapası vardır. İki hafta sonra, civcivler sinek ve kolayca metre çit göç etmeye başlar, yüzden bir gölgelik yapmak için önerilir. En kısa sürede civcivler altı ay olacak şekilde, onların gıda tahıl ve hayvan yemi çeşitlendirmek arzu edilir. Sülünler soğuk korkmuyoruz, bu yüzden kış aylarında bile kafeslerde tutulur.

bileşimi ve özellikleri

sülün yumurtaları çok yüksek kalorili gıdalar olarak kabul edilir. yumurta besin büyük miktarda bulunur, bu yüzden sık sık bir hastalık veya yüksek yüklendikten sonra kullanılır, biz hamile kadınlar için kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Yumurta faydalı özellikleri:

 • iyi saç ve cilt yapısını etkileyen;
 • Birçok vitaminler ve mikro;
 • yüksek besin değeri;
 • bağışıklığı arttırır;
 • Bağışıklık sistemi zayıflamış olan kişiler için yararlıdır.

gıdaların kullanımı

sülün yumurtaları (yukarıdaki resim) çeşitli şekillerde hazırlanır - pişmiş, haşlanmış kızarmış, soslar ilave edildi. Yumurtaların tadı ve kalitesi sülün türüne ve ne yediğini gelen bağlıdır. Pişmiş sülün yumurta ihale tavuk. Kullanmadan önce, bu da, bir su sıcaklığı en az 46 ° C 'de yıkanmalıdır Bu, tüm zararlı bakteriler ölür ve insan vücuduna almazsınız sağlar. Eat yumurta sadece pişirilebilir. Ham İnsan vücudunu zarar verebilir. Onlar sindirim üzerinde olumsuz bir etkiye sahip, ek olarak, salmonella yakalanma olasılığı vardır.

kozmetik Kullanılan

sülün yumurta cildi, saç yapısını, kremler, maskeler ve ilaç üretimini artırmak için kullanılır. Örneğin, kuru cilt, bir sülün yumurta ve krema kaşık yapılan bir maske ne zaman kullanabileceğini. Tüm bileşenler karıştırılmalıdır, sonra yüz maskesi başvurmuştur. 20 dakikaya ihtiyacı tutun sonra soğuk su ile durulayın. anti-aging için maske bitkisel yağ ile sarısını karıştırın ve limon suyu bir çay kaşığı eklemek için gereklidir.

Sülün yumurta - büyük bir fırsat bağışıklık sistemini güçlendirmek ve cilt yüzeyinin yapısını iyileştirmek için diyet çeşitlendirmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.