Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Ne zaman Hope Meleği kutluyor?

Gün (kelime "isim" den) Ad - bu Hıristiyanlığın bir gelenektir, gün aziz hatırasını, vaftiz bir kişiye verilecek isim onurlandırıldı. O yaşam için koruyucu azizi bebek, onun melek haline gelir.

Bu nedenle, isim günü ve melek gün - kavram aynıdır. bazen isim günü vaftiz gününü tarihe değil adı adam aziz, hafıza demektir rağmen.

İlk Anma Günü

Birçok azizler yılda birkaç bellek gün olacaktır. 14 ve 20 Mart, 30 Eylül ve 21 Ekim'de - Yani, gün melek Umut dört kez işaretleyebilirsiniz. Yine de, ana isim günü vaftiz günü için bugüne kadar yakınsa aziz, anma bir gün düşer.

Yılın ilk günü Melek Umut hafıza tarih Şehit Ümit (Abbakumova) 'de belirtiyor. Bu basit kadının trajik kaderi. Vanilovo köyünde 1880 yılında doğdu, Nadezhda bütün hayatı boyunca bir dindar bir adamdı. Kocası Birinci Dünya Savaşı sırasında öldürüldü. Abbakumova o çocuk yetiştirdik. o da Doğuşu yaşlı Martynovskiy Kilisesi kilise kurulu ilk seçilen ve hangi için kilise diye cansiperane ayırdı. 1938 yılında Sovyet karşıtı faaliyetleri için kovuldu. Yeni şehit ve itirafçı saflarına 2000 yılında ilan edildi. azizin Anma Günü düşüyor 14 Mart.

Başka Büyük Rus

Ertesi gün, Umut Melek 29 Mart'ta kutluyor. Şehit Umut (Kruglov) 1887 yılında köye Denisovo (Ryazan bölge) doğdu. O da aynı madde kapsamında, aynı 1938 yılında vuruldu. Ama eski bir manastır acemi ikinci tutuklama önce Yegoryevsky 5 yıl Kazakistan'da sürgünde gitti. 2003 yılında aziz ilan edildi.

İnanç, Umut, Sevgi ve anneleri Sophia

Melek Umut ve 30 Eylül Kutluyor. Bu tarihte Hope Roman anısına gününü düşer. on yıllık kızın payı o inanç için uğradığı insanlık dışı acılar düştü.

Erken Christian Roman imparatorları sırasında özellikle zulüm yeni dinin savunucuları zulmettiler. Mesih'e olan inancını vazgeçmeyi reddettiği için - İnanç, Umut ve Sevgi - Adrian tanrıça Artemis kadın Ayasofya ve üç kızıyla kurban buyurdu. çocuklu kadınlar vahşice işkence ve daha sonra ölen bir annenin önünde kızlarını kafası.

peçeyi almak için zamanım olmadı

Geçen yıl, günde Umut adında bir kadının bir melek 21 Ekim'de düşer. başka Rus şehitlerin anısına bu gününde. G. Azhgerovich 1877 doğum, hepsi aynı madde kapsamında, 1937 yılında vurularak öldürüldü Umut - "Sovyet karşıtı etkinliği" O Minsk ilinde doğdu, yani peçeyi almak, Nadezhda G. zaman yoktu, keşişliğin evlat edinme konulu bir nimet vardı, ama bir rahibe olmak için. O Moskova bölgenin kapalı manastırlarda her zaman yaşadı. Yeni şehit ve itirafçı saflarına 2000 yılında ilan edildi.

En ünlü şehit

30 Eylül'de, yukarıda da belirtildiği gibi günün Angel Faith, Umut, Sevgi ve Sofya tebrikler, alıyor. Roma Hristiyanların kızları isimleri ateistler dahil kesinlikle her şeyi biliyorum.

Kızlar Şehit (- 10 Aşk - elder Vera 12, Nadezhda idi 9) onlar rafine şiddetine maruz kaldığı insanlık dışı acıyı alarak ardından kafasını kesmişti. Un Sofia o işkenceye maruz gerçeği ile çarpıldı, o un kızı bakmak zorunda kaldı. Onun önünde, onları da kafası ve vücudun toprak vermek ona. kızlarını Gömmek Sophia taze mezarına kıyısında öldü. Bu aziz değeri onlar manevi dünyasının dört kişilik olarak kabul ve maddi dünyanın dört varlıkları ile tespit böylece büyüktür. - Bu inancı, su - Umut Hava - Aşk ve Işık - bilgi zemini: Aşağıdaki gibi görünüyor. Sofya bilgelikle tanımlanır. Bu maddi ve manevi sonsuz özüdür.

Bu isimlerin böyle büyük bir değer. Tebrikler Angel Faith, Umut, Sevgi ve Sophia Hint yaz mükemmel zaman ayırın. 30 Eylül - Aziz cesur kadınların Bayramı günü yılda bir kez kalıcı var.

adı Anlamı

Çoğu zaman, Umut adı Roma kız ile ilişkilidir. O bağlılıkla er bağımsız hale annesini seven bir çocuk olarak itaatkar olduğunu. Bu bir kelimeyle, sağ mantıklı ve maksatlı kişi, saf ve pozitif güç adına, bu yüzden her zaman, özellikle XIX yüzyılda soylular arasında, popüler olmuştur.

Ancak, bir o nazik, ne de hoş ve hep kapalı ne olduğu hedefe gelince hep erkeksi bir karakteri vardır ve bu Umut maceracı ve hesaplama olabileceğini okuyabilirsiniz. Pozitif özellikler dedikodu ve dedikodu aynı özeni ve nefreti içerir. En önemli karakter özellikleri sabır, şefkat ve bağlılık olarak kabul edilir. Opal, mercan, akik ve kehribar taşları Nazarlık Umut bulunmaktadır. O beyaz rengi ve turuncu sever. ismin taşıyıcıları için haftanın Mutlu gün Cuma, ve yılın zamanı - sonbahar.

Ünlü Umut ve onların isim günü

ismin Parlak taşıyıcıları Nadezhda ve-Vrubel olan var ünlü opera sanatçısı olan Nadezhda Durova, oyuncu ve şarkıcı Rumyantsev Babkin ve Kadysheva. Ve Sovyet zamanında, en ünlü ve saygın Nadezhda Krupskaya oldu.

aziz, bu adın taşıyıcısı anma onu vaftiz gününde en yakın yer - Her belirli Umut doğum günü partisi (isim gün) yılda bir kez kutlama hakkına sahiptir. gün dört Roma şehit, 30 Eylül - Yine en ünlü, genellikle tek olarak kabul edilir. Onun melek tebrikleri kabul harika altın sonbahar zamanında kutsal isimlerin tüm bu güzel hamiline. Umut, Sevgi, Faith - "kutsal meleklerin üç erdemler" dir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.