Haber ve ToplumDoğa

Vahşi yaşayan vahşi atları

Atlar her zaman olmuştur. Bir kişi olamaz onsuz yerli atlar vardır, pulluk ve hasat ve hızlı bir troykadaki binmek tatil toplanmaya gereklidir, bu yüzden asla başka ne biliyoruz. Ve yasalar kendi dolgu yemek asla, sadece step uygulanır, orada, yaban atları, serbest stil yarışı olan evlerinde yalnız yaşayan, bu yüzden kolay, akıllı. En vahşi atları - Eski bir ev, kader ciddi ele vardı kiminle. Ya bir at sahibini kaybetmiş ve vahşi vahşi çalıştırın, ya da o kaybetti, kayıp ve sonra vahşi at sürüsü çivilenmiş. Yine doğadaki doğumdan itibaren, herhangi bir seçim olmadan doğmuş yaban atları vardır. Her durumda, gerçek yabani at vahşi çok farklı değildir ve her ikisi de kuzey enlemlerde ve dondurulmuş Antarktika hariç tüm kıtalarda ve tüm topraklarda, canlı göç ve bebek üretebilir Atlantik'in iki yakasında at kardeşlik parçasıdır.

koşullar uygun olursa, 100 hedefleri - yabani atları sürüsü 80 kadar büyüyebilir. mustangı barışçıl bir hayat için - Bir nehir veya tatlı su ile bir göl yoğun çim doğal otlaklar şeklinde nüfusu ve gıda arzını artırmak için şarttır. Bazen vahşi atları uzun zaman önce kuruldu sürüye katılmak. Bazı zorluklar sonra, kabul edilir. Her sürü 20-30 atların her birinin birkaç sürüler ayrılır. sağlıklı ve güçlü sahibi olamaz lideri yetişkin at,. Her at, bir sürü içgüdüsü vardır o bütün kapı çerçevesine meslektaşları ve genç kabilesinin lideri bilir, göz kulak izledi. Foals onların, kaçış yakın kalmak gerekir ve endişe kısrak anne neden mesafe dolaşmak sanmıyorum.

Sonuçta, vahşi atları da düşmanları var: kurtlar ve ayılar, vaşak ve leopar, enayi-tay sürüden cesaretini ve koruması olmadan terk ettiğinde sadece bekliyor. çölde yüzyıllar ve kır mastenglere serbest yaşam için kendilerini savunmak için öğrendim. Kurtlar, hayvanlar, at anlamda tehlike saldıran ve arka ayakları dairenin dışındadır ve yırtıcı ağır toynaklarina kazaya riski olmadan yaklaşım olamaz böylece sıkı bir daire içine kaymasını zaman. bir daire içinde yer alan kısraklar ve yetişkin aygır ile Genç hayvanların savunma çevre tutun.

mustangı üzerinde insanlar genellikle at eti bir üçüncü et olarak kabul edilir ve talep kullanmaz, onlar temsil etmeyen, üretim değeri olarak avlamak yoktur. Bazen yetiştiricileri ehlileştirip evcilleştirmeye Mustang yakalanır. Ama doğası gereği vahşi atları eğitime müsait değildir, binmek çok zor olan ve seyahat etmek pratik olarak imkansızdır. vahşi mustang atı sayısı gelir, ama daha önce master sürüde yaşasaydım bazı refleksler ev hayatı atı kafasında korunmuş ve o sadece geçmişin hatırlamak gerekiyor, çünkü o zaman, daha kolaydır. Ama görüyor vahşi atları fotoğrafı, bazen vahşi koşmak eski yaşama dönüş olamaz ve at will gitmesine izin vermek zorunda böylece.

At yetiştiriciliği yüzden ona iyi davranışlar öğretmeye çalışıyorum, inatçı ve dik başlı vahşi uğraşmak daha basmış atı? Ev satın almak daha kolaydır, günümüzde gelişmiştir. Bu nedenle, çok az insan haricinde terbiye Mustang yapmak istiyorum spor müsabakaları ekstrem atlı spora nereye Daredevils bir kırılmamış ve neredeyse Mustang palan arkasında mümkün olduğunca uzun süre uzatmak çalışın cesaret. Kuzey Amerika'da popüler Böyle yarışma denilen rodeo, hatta şampiyon orada vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.