OtomobilKlasik

Arabayla oraya jetler ve onlar ne nerede

Meme, bir yakıt dağıtıcısı olduğu. Ayrıca işlevi hava-yakıt karışımı yapmak ve motorun yanma odası içine sprey etmektir.

Araçtaki meme, yakıt sistemi faaliyet bilmek gerekir nerede anlamak için.

Nozul merkezi enjeksiyon

Burada aracın merkezi enjeksiyon memesi sistemi (tek enjeksiyon)? Bu gaz, sisteme hava beslemesini ayarlayarak istenilen bir) önce (yakıt motor silindir karbüratöre gelen, üzerinden ya da manifold) emme borusunun yer almaktadır.

karbüratör motorlarını değiştirmek için tasarlanmış olan bu ilk enjeksiyon sistemi. (O "tek bir enjeksiyon" olarak adlandırılır neden olan) bir 4-silindir üzerinde sadece tek bir memesi vardır. hava ile zenginleştiren yakıt gaz üzerinde meme spreyler. Bu karışım daha sonra emme manifolduna beslenir ve silindir dağıtılır. bütün işlem, çeşitli sensörler tarafından kontrol edilir.

Enjektörler dağıtılmış püskürtme

Nerede enjeksiyon dağıtılan araç enjektörlerini bulmak için? Bu kompleks sistem. Bu manyetik valfler ile donatılmıştır 4 memesi vardır. Bu silindir giriş kanalının, her biri üzerinde yer almaktadır.

Meme silindirin emme valfine benzin gönderir. Yakıt buharlaştırılmış ve hava ile karıştırılır (, akış aynı gaz karşılar). monoinjection burada silindir kendilerini oluşan yakıt karışımının farklı.

Çalışma memeleri, bir elektronik kontrol ünitesi tarafından kontrol edilir. o motorun arıza durumunda gösterge tablosunda Motor göstergesini kontrol sinyalleri O.

memeler doğrudan enjeksiyon

direkt enjeksiyon sistemi - arabalarda uygulamaya "genç". Nerede arabada sadece tahmin, bu sistemin jetleri vardır. Bu yanma odası içine tüm "süzüldü" ve silindirin üst kısmında yer alır. Buna uygun olarak, yakıt yanma odasına doğrudan geçer ve daha önce hava ile orada karıştırılır. Enjektörün çalışma sensörleri bir çok tekabül sırasında, bilgi kontrol ünitesine beslenir.

Bu sistemde çalışmak enjektör çok daha karmaşıktır: Yakıt enjeksiyon basıncı önemli ölçüde yüksektir ve düşük hızlar çift yakıt enjeksiyonunu tetikleyen en dramatik makinenin hızını artırmak için.

Bu karıştırma iki tür motorda meydana gelir. Bu duruma göre, püskürtme iki modda çalıştırılabilir:

  • Motor, düşük ve orta hızlarda (sıkıştırma vuruşunun sonunda, yakıt enjektörü gönderir) ucunda çalışan Tabakalı işlemi oluşur.
  • Homojen karışım, yüksek hızlarda gerekli olan hava ve yakıt (bundan sonra enjektör hava kaynağı ile eş zamanlı olarak emme zamanında çalışır).

Her iki durumda da yüksek verimlilikle önemli yakıt tasarrufu yoktur.

gaz memeleri

Otomobil benzin veya dizel yakıt, aynı zamanda gaza sadece binmek. Tipik olarak, gaz tesisatı - arabada bu ek ekipman, üretici tarafından belirtilen değil. Geleneksel yakıt püskürtme böyle bir cihaz için tasarlanmış değildir. Bu nedenle, gaz silindiri ve redüktör tamamlamak için motorun monte edilmiştir kendi memelerdir.

To arabada jetler nerede olduğunu bulmak başlık açmak için yeterli gaz ekipmanlarının. Bunlar özetlenebilir hortumlar buna ile (her bir enjektörün içinde bulunur), dört bölümden plastik blok temsil eder. Bu yapı, normal meme yakın bir şekilde monte edilir.

Farklılıklar benzin gaz enjektörleri:

  • daha fazla kez gaz kesitinin genişliği benzine göre yakıt daha büyük bir hacmi boyunca geçerken.
  • ihtiyaca göre benzin enjektörün daha büyük bir elektrik direnci yakıt daha az miktarda geçmek için.
  • Enjeksiyon benzin enjektörü kontrol prensibi gazı, iki kısa tarafından aktif hale getirildiğinde, bir tek elektrik akımı tedarik aşağı gelir.

Nasıl ve neden gaz enjektörlerini ayarlamak için

Gaz ekipmanı ECU montajından sonra "açıklamak" nasıl hesaplamak ve gazı uygulamak gerekir. Bu amaçla, özel bir ayar programı için. Onlar arabirimde birbirine benzemektedir. Her ikisi de bağımsız ve uzman hizmetlerinde kullanılabilir.

uygunsuz operasyonun belirtileri varsa gaz enjektör temizleme ve ayarlama, operasyonun belli bir süre sonra yapılmalıdır: araba zor başlatmak için, o gaza gitmeyi reddeder (tezgahlarda veya hamlelerle gider). Çoğu zaman onlar çünkü benzin istasyonlarında gaz eklenen yabancı maddelerin meydana gelir.

Sorunun kurtulmak için, ince filtreyi değiştirmek ve memelerini temizlemek için gereklidir.

Araçta HBO memeleri nerede, biz bunları kaldırmak belirleyin. blokaj merkez üssü bir çubuk ile bölme bulunmaktadır. yapışmasını Her sökmeye, temiz (tercihen bir alkol) reçinesi, daha sonra geri toplamak.

Her bir çubuk boşlukların bir mikrometre kalibrasyon kullanılarak (hepsi dört aynı olmalıdır). Böyle bir cihaz mevcut değilse, hizmet onarım HBO başvurabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.