Ev ve AileBayram

Düğün Kalesi ebedi aşkın sembolü olarak

Birçok yeni evli geleneklere bağlı. Bugün en popüler olan bu amaçla düğün kilitlerinin özel olarak belirlenmiş yerlerde tutturulmasıdır.

Kısa bir süre önce, yeni evlilerin evlilikte sadakatini ve evlilikte mutlu bir yaşamı sembolize eden köprü veya lamba direği üzerinde farklı kilitleri olan bir gelenek ortaya çıktı. Bu gelenek, İtalyan kökenlidir ve Avrupa Topluluğu ülkelerinde ve Rusya Federasyonu topraklarında çok popülerdir.

Eski zamanlarda, Rus geleneğine göre, düğün töreninin bir kısmı yeni evlilerin konutlarının eşiğinin altına anahtarın kilitli bir tahliye kilidini koymak zorunda kaldığıydı. Bundan sonra mümkün olan en sonuncuyu attılar. Aynı tahıl ambarı evlilik hayatı boyunca tutuldu. Peki ya modern dünya hakkında?

Ünlü İtalyan yazar F. Mochcia'nın romanın yayınlanmasından sonra, yeni evlilerin bir dikenli asfaltın bir zincirle sarılıp üzerine düğün kilidini kapattığı ve anahtarı ebedi aşkın bir işareti olarak nehre attığı bir çok sevgili, bu bölümü gerçek hayatta kullanmaya başladı.

Şu anda İtalya'da, bu romanda anlatılan köprü, hemen hemen tüm yerel düğün alayılarını ziyaret ediyor. Üzerine kilitler ve lambayla duran kilitler bırakırlar ve anahtarları Tiber nehrine atarlar .

Şu anda, eski Sovyetler Birliği topraklarında bulunan birçok şehirde yeni evliler, bu ayini gerçekleştirdikleri belirli bir yeri seçmektedirler. Ona göre, eş, karısını köprüden geçirerek koldaki koluna taşımalı, sonra da üzerine kalesini tamir ettirmelidir. Yan taraftan bakmak çok eğlenceli. Bugüne kadar, gelin ve damatın bir düğün şatosu satın alacağını bilmediği bir problem yok. Modern uzmanlaşmış mağazalarda bunları kesinlikle herhangi bir şekil ve boyutta satın alabilirsiniz.

Pek çok düğün salonunda yeni evlilere evlilik ayinleri için tasarlanmış geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır. Onlarda yeni evliler kendi istekleri ve tercihlerini tam olarak karşılayan bu konfigürasyon ve renk ölçeği için bir düğün takımı seçebilirler. Salon personeli talebi üzerine, kutlamalarını veya ilişkilerini simgeleyen diğer yazıtların tarihini öğrenmek için gravür yapabilir. Kilitler çeşitli elmas takıları, taşlar vb. Ile süslenebilir.

Moskova'da bulunan Luzhkov Köprüsü, bu düğün geleneği için tam donanımlı. Dökme demir ağaçları vardır, üzerine yeni yaratılan her evli çift düğün kalesini kapatır. Bazı "bitkiler" tamamen kapatıldığı için yakınlardaki bir parka taşındı. Ve onların yerine, yeni ağaçlar kuruldu.

Aşktaki birçok çift , düğün kalesini kendi elleriyle süslemeye çalışır. Bunu yapmak için, dekore edileceği çeşitli sarf malzemeleri ve süslemeleri satın almanız gerekir. İsterseniz, güzel bir saten şerit ve taşlarla dekore edilmiş bir kalp şeklindeki bir kale yapabilirsiniz. Ve bazıları için, üzerinde sembolik bir anlam taşıyacak güzel bir resim yapmak için yeterli olacaktır. Bu, çoğunlukla köprüye gelen zamanla kendi aşk işaretini bulmanın kolay olmasını sağlamak için yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.