Uzmana sorun

Tüm şikayetler örnekleri: uygulama örnekleri

Nasıl, nerede ve ne şikayet etmek? şikayetin kavramı Rus mevzuatta yaygındır. Artık herhangi vesileyle şikayet örneklerini bulabilirsiniz. Ama yine de uygun hazırlanması, bu tür kağıt temini ve beklenen sonucun sorun olmaya devam etmektedir.

Bir şikayet nedir

şartı ile bir vatandaşın kaçak eylem veya bir organizasyon üzerinde Bu ifade ihlallerini ve sonuçlarını ortadan kaldırmak için. şikayet gereksinimleri nereye gideceğini bağlıdır:

 • devlet gücünün bir organ;
 • belediye yetkilileri;
 • polis;
 • Savcılık;
 • Mahkemede.

Neredeyse tüm devlet yapılarının web sitelerinde yazmak için bir açıklama var uygulamalar, örnekler şikayetlerin, bu doldurmak için sadece kalır. Kimse vakit, başka bir şey bulmak gerekir hangi zaman kağıt geçirmek istiyor.

Şikayet ve Başkana yazılı. O herhangi bir eylem ile ilgili şikayetleri dikkate bir polis. istisnalar yargılar, ceza muhakemesinde kolluk kuvvetlerinin cümleler, eylemler veya idari sorumluluk vatandaşların katılımı.

Başkan Spesifik Özellikleri - vatandaşlık konularında vatandaşların başvuru ve şikayetlerin dikkate. O makamların faaliyetlerinin bu küre için CEO sorumludur. Eğer şikayetlerin ilk kullanılabilir örnekleri bunlar tabi hangi yasa altında anlamalıdır almak ve bu göz önünde bulundurulmalıdır önce Yani.

eylemsizliği icra memurları - Örneğin, kendi özellikleri böyle bir şikayet var. Bir numune genellikle kumanda panosunun üzerindedir.

Ihmal veya kanun ihlali formlarının çeşitli olması anlaşılmalıdır.

Bu alanda Vatandaş hakları

Herhangi bir kişi karşılamak hakkına sahiptir:

 • şikayetlerin sonuçlarla.
 • diğer vatandaşların Şikayetler, bu başka bir kişinin haklarını ihlal veya bir sır (örneğin, gizlilik, araştırmacılar, devlet veya ticari sır) açıklamaktadır etmemek şartıyla.
 • yasayla öngörülen süre içinde onun çağrısına yanıt ile.

O devlet organı veya yetkilinin yanıtı şikayet edebilir. yasadışı yanıt veya şikayetler ile bağlantılı olarak diğer ihlalleri konusunda bir açıklama yazın önceden komuta veya mahkemelerin zincirinde izin yönetilmez.

Bir şikayette için verilen süre - Gerekirse 30 gün, bu uzatılacaktır.

Yapılmaması Gerekenler

Hakaret mektup yazmak sağlık veya mal, hem de yakınları veya görevlilerin yakın arkadaşlarına zarar onları tehdit etmek yasaktır. Böyle bir tedavi bir cevap vermek değil izin verilir. Ayrıca, malzemeler, uygun müdahale için polis transfer edilebilir.

O yanıtı nereye göndermek için ya da kimin yazdığını anlamak imkansızdır hangi harfleri cevap vermez. Daha önce meydana geldi bir şikayet aldığımız takdirde, aynı muameleye tekrarlanan yanıtları üretme kabiliyetinin bir göstergesi olan geri gelir.

Metin başka türlü başvuru otomatik bir feragat alacaksınız, okunaklı yazılmalıdır.

kimse imzalanan menkul dikkate alınmaz. sorusu ciddi bir suç, yolsuzluk uygulamalarını ilgilendiriyorsa, kağıt hemen savcılık, Birleşik Krallık, polis veya FSB transfer oldu. Genellikle, bütün bu yargı üzerinde, savcılığa nereye transfer malzemesinin gönderdi. Numuneler şikayetler hemen hemen kanunun öngördüğü herhangi durumlarda, uzman kaynaklar üzerinde bulunabilir.

temyizde kararı olarak

Mahkemeye bahsetmiyoruz ise ceza davası, bu şikayetler üzerine kararların değerlendirilmesi ve kabulü için genel bir prosedür sağlar.

Resmi veya bu kağıdı aldı vücut, başka devlet kurumları ve kuruluşlardan malzemelerini talep etmek zorunda kalıyorum. Uygulama tarafından etkilenen Bütün o, şikayete bir sert cevap yazma hakkına sahiptir. Numune ayrıca bulmak kolaydır. Cevap çürütme kanıtlarla bağlantılar veya dosyalama belgeler içerebilir.

nerede şikayet

şikayet ya itaat veya mahkeme yoluyla gönderilir. Şimdi CSS kuralları çerçevesinde kabul mahkeme görevlileri için bir uygulama. Duruşmadan önce savcılar başvurmalıdır. Bunlar alanında yasallığı sorumludur vatandaşların uygulamaları ve yetkililer veya kuruluşların temsilcilerinin faaliyetlerinin yasadışı ilişkin kararlar almak zorundadır.

Deneme, zamanlama, uygulama

Mahkemede yetkilileri şimdi malzemelerin İdari Kanununa göre, ceza davalarının dışında, CAS standartlarına göre deyimi yazılır.

kanunla belirlenen istisnalar dışında, mahkemeye kağıdın yönünde 3 ay göz önüne alındığında. Örneğin, yukarıda gösterilen bir örnek olan şikayet eksiklikler mareşaller, 10 gün içinde işlemden geçirilmesi gerekmektedir. Benzer bir terim açık bir etkinliğe ve diğer vakaların ret kayıtlı.

Daha önce böyle bir hakları diğer organlarına bir şikayette ve cevap zamanında verilmemiş ise, vatandaşı işlemine başlamadan önce zaman geri isteyebilir. aşağıdaki gibi Kağıt yapılır.

 • Mahkeme bildirimi (görevlilerine şikayet davacı ikamet ettikleri yere en yakın kurum seçme hakkı var);
 • davalı (isim, adres) hakkında bilgi;
 • Ne haklarının ihlal yada uygulamayla engeller nelerdir edilmiştir;
 • argümanlar düzenlemelere atıfta çekici kabul edilir;
 • mahkemeye istek (yasadışı eylem ya da ihmal tanınması, belirli eylemleri, vb gerçekleştirin);
 • ifadelerinin alınması, muayene randevu vb talebi
 • ekli belgelerin listesi;
 • imza ve tarih.

Böyle iddialar için ücret ödenecek olmaz ve bu iddiaların yasadışı.

Genellikle, özellikle icra birden fazla örnek şikayet hazırlanması için de kullanılır. İhlaller hatta aynı alanda çok çeşitlidir.

Bireysel şikayetler üretimi

Özel şikayet - Talep Tablosu durumunda hâkimin geçici karar iptal etmek. iddianın davacı tarafından aidat ödenmemesi için bir hareket olmadan bırakılırsa, bu ikinci terim alınmasından miktarını yapmak için verilir.

Reddi mahkeme bilirkişi incelemesi, üretimin askıya atama - özel şikayette temel olarak.

tarihten itibaren 15 gün bir toplantıda hakimin kararına haberdar oldu veya posta yoluyla kağıt gelmek - şikayetler için son tarih. Özel şikayet mahkeme kararıyla (örnek genellikle sitenin vücutta bulunur) üzerinde genel şema ile yapılır:

 • düzenlendiği yerdeki temyiz davası mahkemesinin adı;
 • durumunda taraflar bir göstergesidir;
 • itiraz edilmiştir tanımı, (tarih, isim, durum sayısı);
 • argümanlar, onları destekleyen kanıtlar;
 • mahkemeye isteği (, değişikliği iptal kendi takdirine sorunu çözmek için).

Yerel mahkeme geribildirim için bekleyen malzemelerin başlatılması ile taraflara şikayetin bir kopyasını gönderir ve daha sonra temyiz mahkemesine gönderir.

Mahkemede sonuçları elde etmede başarısız varsa

Nasıl bölge mahkemesinin kararına karşı şikayette? Numune onun deneyime dayalı bir avukat sağlamaktadır.

Malzemeler Davacı karardan memnun değil yapılan mahkemeye sevk edilir. Orada, hukuk uygunluğunu ve mahkeme tarafından gönderilen itiraz edin. doğrudan kağıdı gönderirseniz, zaman alacak ilk derece mahkemesine gönderilir.

şikayetin yaklaşık bileşimi:

 • Uygulama adreslendiği court;
 • Davanın tarafı (isim, fiziksel kişinin adı, adresi.);
 • kararı, vaka sayısının tarihi, temyiz edilen;
 • ihlallerinin göstergesi, bu süreyi gerektiren nedenleri;
 • court (yeni karar, değiştirmek, iptal etmek için) için bir istek;
 • ekli belgelerin açıklaması;
 • Başvuru sahibi, tarih imzası;
 • vekaletname bir kopyası;
 • o bir avukat ya da savcı değilse, diploma avukat temsilcisinin kopyalayın.

temyiz yargıç o zaman hakimler kurulu olarak kabul edilir, hukuka uygunluk açısından şikayeti denetler.

kullanışlı Yargıtay ilgili şikayet itiraz etmeseydin. o şehir, bölgesel, bölgesel, cumhuriyetçi mahkemenin Başkanlık gittikten sonra. Bu hiçbir etkisi olsaydı, temyiz şikayet Yargıtay'a gönderilir.

Üretimin denetim şikayetin açılması Reddi Silahlı Kuvvetleri veya başkanı veya vekili iptal edilebilir. Sonra mahkeme dikkate başlar. davayı isteme kararı alan yargıçlar yeni kararla karar. Onlar süreci bittiğinde Bazen, malzeme ihlalleri dava nelerdi rağmen geri deneme veya temyiz mahkemesine gönderilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.