KanunDevlet ve hukuk

Özel şikayeti

Devletin Gelişimi ölçüde mevzuat ve kontrol yöntemlerinin daha da iyileştirilmesi belirler. devlet mekanizmasının temel araçlardan biri mahkeme sistemidir. etkinliği ana gösterge mahkemede vakaların tam muayene ve hukukun doğru uygulanması olacaktır. hakimin durumu yasal mesleğinde bazı bilgi ve deneyim gerektirir. Ancak, bilgi ne de tecrübe ne karşı tam garanti vermez adalet düşükler. hangi şikayetin belirlenmesi mahkemesi tam uygulanması için sivil haklar ve fırsatlar korumak için belirli bir prosedür vardır.

Özel şikayeti hem davacı ve Transponderden katılmaktadırlar partileri. Buna ek olarak, bu durumda görünen kişiler tarafından sunulmaktadır.

Bir yardımcı itirazı mahkemece tayin tarihinden itibaren onbeş gün içinde teslim edilebilir. onun dosyalama için son tarih iyi bir neden için eksik durumda, parti ya da istekleri halinde kişi bu kez kurtarmak için hangi bir dilekçe edebilirsiniz.

bölge mahkemesi belirlemek için özel şikayet il veya bölge mahkemesi düşündü. Hem de itiraz olarak, özel şikayet aynı mahkemece başvurusunda bulunulmuştur.

Temel olarak, bu işin promosyon hariçtir hangi temelinde mahkeme kararına itiraz tabidir.

üzerinde özel şikayet mahkeme kararına itiraz ayrı temin edilebilir. Bu genel ilkeler rağmen, temyiz iki farklı türü vardır.

Buna ek olarak, tartışmalı mal açısından güvenlik önlemleri yapılmıştır karara itiraz edecek mümkündür. Bir yardımcı şikayet bir karar vermeden önce özelliği ile herhangi bir işlem yasaklayan tanımı ve verilere göre engellendi alındıklarında Aslında, her iki tarafından açılan edilebilir.

Özel şikayeti beslenen önemli bir faktör, bu kanıt sağlama yalanladı karar yapmaktır. Bu durumda, kendi haklarının korunması durumunda dahil olan bir kişi tarafından yürütülür.

Ciddi sonuçları süspansiyon veya sonlandırılır bazında belirlenmesi söz konusu olabilir zorlama. Daha önce örneğin mahkemeye başvurmuşlardı erkek, bir özellik iddia, Başvurusunda bir mahkeme kararı elde etmek oldukça zor bir yol oldu. Bir "mükemmel" bir gün, o ceza infaz askıya alındığını öğrenir.

Bu durumda, diğer tarafın haklarının kötüye olmuş olabilir. Bu durumda hedef, - en azından yürütülmesinde bir gecikme elde etmek mahkeme kararları. uygulamanın yürütülmesini mahkeme kalmak tarafından memnuniyetsizliği halinde bir yıl altı aydan olabilir.

arzu adil oluşturmak için hukukun üstünlüğünü, daha tam olarak sadece kendi haklarını vatandaşlarını koruyamaz herhangi bir hukuki anlaşmazlık dikkate izin yasaların yürürlüğe girmesi, aynı zamanda bu tür yasaları unabiding gelmez kötüye insanları tanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.