Sanayi

Su-35 Özelliği. Su-35: Özellikler, savaşçı fotoğraf. Su-35 ve F-22 Karşılaştırmalı özellikleri

2003 yılında, Sukhoi Tasarım Bürosu Su-35 oluşturmak için Su-27 savaş uçağı modernizasyonu ikinci aşamasını başlattı. modernizasyon sürecinde elde özellikleri, beşinci nesil PAK FA uçakların maksimum yaklaşım yetenekleri anlamına 4 ++ nesil savaş, arama sağlar.

Arkaplan tasarımı

Su-27, sadece Sovyet Hava Kuvvetleri tarafından hakim ederken 1980'lerin başında, genel tasarımcı Pavel Sukhoi modernleşmiş hali geliştirmek planlamıştır. Başlangıçta Su-27m olarak belirlenmiş, bu o anda iyi savaşçı dikkate sebep verdi ölçüde geliştirilmiş aviyonik, ile donatılmıştı. Ayrıca Su-27m izin silah ve daha karmaşık, çeşitli ile donatılmıştı (cm. Aşağıdaki fotoğrafta) görevleri gerçekleştirmek ve yer hedeflerine yenmek için.

Bir modernize aerodinamik, havacılık, enerji tesislerinin inşasında değişikliklerin bir özelliği, çok sayıdaki versiyonu ve ayrıca artan bir kapasiteye sahip değildir. Yüksek mukavemetli ve karma malzemeler ve alüminyum lityum alaşım, ağırlığı azaltmak ve yakıt rezerv geliştirmek için kullanılmıştır.

Su-27m bir ile donatılmış jet motorunun Su-27 daha güçlü 125 kN, bir itme ile. Su-27 modernizasyon programı büyük yükseltme" 'harfleri demekti' 'Su-35BM tayin edildi. Çok dönemde yapılan modern bir uçak ve birleştirir Su-35, özelliklerini önemli ölçüde başlangıçtaki prototip Su-27m aşar.

ayrıca modernizasyon

savaşçı üretimi için proje modernize Su-27m sürümüne ve Su-30MK muharebe araç ve beşinci nesil PAK FA arasında bir köprü 2003 yılında başlatıldı. Su-35 özellikleri PAK FA uygulanan seviyeye uygun olması için projesinin amacı, (4 ++ kuşak savaşçı olarak dolayısıyla sınıflandırması) Su-27 uçak gövdesine ikinci modernleştirilmesiydi. Buna ek olarak, uçak ihracatındaki Su-30 ailesine alternatif olması gerekiyordu.

Uçağın gelişimi satışa sunulmadan oldu 2007 yılına kadar devam etti. Bir süre sonra, Sukhoi Tasarım Bürosu programı PAK FA proje finansmanının bir sıkıntısı çekebileceği endişeleri nedeniyle başlatılan Su-35 yaratılmasıdır bilgi verildi.

yatay kuyruk güncelleme

yüzeysel uçak selefi güçlü bir benzerlik korur rağmen onun airframe bakımından Su-35 Özellikleri, Su-27 milyon sayısız farklılıklar içermektedir.

airframe Su-27m ayırt edici özelliklerinden biri aerodinamik yapı şeması uçağı 120 ° hücum maksimum açıyla uçmasını sağlar türü "ördek", kontrol vardır. Bu düzende yatay kuyruk düzlem - stabilizatörleri asansörler - kanatlarının önünde yer almaktadır.

Bununla birlikte, bu düzenleme ile, yatay kuyruk düzlem radar sinyali yüzeyinden yansıyan kanatların arkasında geleneksel düzeni daha büyük elde edilir. Bu uçak tespitini kolaylaştırır. kanatların arkasında - Bu nedenle, göze batmayan uçakları (F-22 Raptor, PAK FA ve Su-35) modern radarlar yatay kuyruk geleneksel anlaşmamız var. canards kullanımının yararlarını korumak amacıyla, kanat birincil tüyler birlikte onlar, arkasında ve kanatlarda sarkma bölümleri dönüm devam etmektedir.

Su-35 görünüşte bu değişikliklerden yenilikler meydana getirildi? Özellikleri (fotoğraf aşağıda Su-27m den görülebildiğinden, farklılıklarını gösterir) henüz daha onun radar imza ve etkin havadan radar haricinde 5. nesil olabildiğince yakın savaş uçağı kanıtladı.

Diğer gövde iyileştirmeler

Karakteristik SU-35 frenleme yöntemi açısından Su-27m havalı fren yokluğu (panel) farklıdır. SU-35 inhibisyon yöntemi biniş farklı yönlere doğru hareket ettirilir zaman onun dümenler, iki dikey kanatlar arka bölgelerinde yerleştirilmiş ve bir geciktirici kuvveti oluşturur olmasından ibarettir. Diğer aerodinamik iyileştirmeleri dikey stabilizatör yüksekliği, daha küçük bir uzantı gölgelik azaltılması, ve iletken kaplama uçak radar ışınlayarak maskelemek için kaplanmıştır.

34.5 ton daha yüksek maksimum kalkış ağırlığında işin yaklaşık 30 yıldır onun hayatını artan titanyum alaşımları yaygın kullanımı yoluyla elde gövde dayanıklılığını güçlendirmek. İç yakıt kapasitesi 11.5 ton% 20'den fazla artarak edilmiş ve ilaveler nedeniyle tanklara 14.5 tona kadar yükseltilebilir.

Gelişmiş Aviyonik

Sukhoi aviyonik bakımından Su-35 özelliklerine her şeyi yaptı sadece mükemmel oldu. tüm birimlerin ve uçak cihazlarının çalışması iki donatılmış yönetim bilgi sistemi, yönetir on-board bilgisayarlar. Bu toplar ve çeşitli taktik ve uçuş kontrol sistemleri verileri işler ve iki ana fonksiyonlu ekrana (MFD) üzerinden pilotun birlikte üç ikincil kokpit MFD formu cam ilgili bilgileri sunar. uçağın aviyonik ve kablosuz dijital uçuş kontrol sistemi dahil elektronik sistemler, diğer güncellemeleri bir yeri vardır, ve pilot kask takılan bilgi ekranı ve sağlanır gece görüş gözlüğü.

Radar ve hedefleme sistemi

Su-35 karakteristiğinin bu bölümünde, radar "Irbis" pasif varlığını içerir faz dizi anten, uçağın ateş kontrol sisteminin önemli bir bileşenidir. Radar anteni hedef alan Q3 algılayabilir. 400 km'lik bir mesafede m ve 30 hava hedeflerine hedefleme sağlamak ve bunlardan sekizini yol açabilir.

Radar açıklık sentezi modu da dahil olmak üzere çok çeşitli şekillerde, kullanılarak, bir toprak harita hem de oynamaya edebilmektedir. Radar "Irbis" işlevselliğini kullanır Optronik görüş sistemi ile tamamlanmaktadır bir lazerli menzil, Televizyon, kızılötesi dedektör amaçları.

Uçak silahlanma

Ne silah savaşçı Su-35 taşıyabilir? bunun yanı sıra silah sistemleri parçaları füze tipi "havadan havaya" yakın ve uzak aralık, kesinlik ve güdümsüz silahların çok sayıda kullanılmasından dahil türü "havadan yere" füze, bomba ve patlama konvansiyonel bombalar çevreleyen içerir. On dört pilonda aktarılabilir 8 ton, - en fazla yararlı yük silah. avcı 300 km menzile sahip füzeler kullanabilirsiniz.

savaşçı motorları

SU-35 jet motorları, aynı düzlemde kontrol edilir itme vektörünün bir çift. Bu motor örneğin "Satürn-117" beşinci nesil savaş PAK FA olarak itme gücü basitleştirilmiş bir versiyonudur. Onun itme Su-27m 20'den kN daha 145 kN, olarak tahmin ediliyor. O 4000 saatlik bir ömrü vardır. uçak motorlarının bir çift elde edilen itme vektör kontrol etme imkanına sahiptir. kayma kuvveti vektörlerin memenin her bir dikey düzleme eğimli dönme eksenine sahiptir. Bu nedenle her bir meme itme vektörünün sapma aşağı-içe doğru ve dışa doğru-yönünde memenin şekilde bükülmesinin sonucu olarak temsil edilebilir. her iki supap vektör itme saptırılır senkronize olduğunda, sadece adım açısıyla ve hava taşıtının konumunu kontrol fakat farklı sapma vektörleri uçları kontrol edilebilir itme ve dümen ve rulonun açıları. Bu kontrol sistemi, aynı zamanda, bir savaşçı PAK-FA ile gerçekleştirilir.

Motor Afterburner olmadan kararlı süpersonik hıza ulaşması SU 35 verir. Radyo emici kaplama uçak yansıyan bir radar sinyali azaltmak için motor kısımlarına uygulanır.

Su-35 ve F-22 Karşılaştırmalı özellikleri

Bugüne kadar, dünyanın yalnızca hizmet savaşçı 5 inci nesil alınır ABD F-22 Raptor. Bilindiği gibi, "Stealth" teknolojisi tasarımı uygulanan ve radar gizli uçağı sağlar, iki ilkeye dayanmaktadır:

  • veren gövde özel varış kendi yönüne ters bir yansıyan bir radar sinyali sağlar geometrik şekle tasarlanmıştır;
  • yansıyan sinyalin tespiti mümkün olur, örneğin bir düzeye zayıflatma amacıyla düzlem yüzeyi oluşturan maddelerin radar sinyali enerjisinin saçılması (emme).

Rus verilere göre bir golf topu F-22 savaş eşdeğer yeteneğini gösteren Amerikan verilerine göre, 0.3-0.4 m 2 'dir. Karşılaştırma için, bir MIG-29 5 m 2'ye eşittir, ve Su-27-12 m2. o, en azından kısmen, Su-35 üzerinde performans "Raptor" elde etmek mümkün mü? Özellikler Rus uçak bize bu konuda ihtiyatlı iyimser olma izin (F-22 ile karşılaştırılması aşağıda verilmiştir).

Rus mühendisler ve bilim adamları belirgin Su-35 yansıtma azaltmak malzeme ve teknikleri geliştirdiler. Rus bilim adamları daha küçük yüzleri bölünmeleri ve kenar dalgaları ve yüzey akımlarının etkilerini toplamak, Su-35 olarak komplike bir yapıya organları, elektromanyetik dalgaların hesaplamak için matematiksel araçlar oluşturduk. Antenler ayrı model ve daha sonra tüm hesaplama modeli ilave edilir.

uçak motorları kaplı yeni radyo emici malzeme geliştirildi. Bu çözücü sistemler çalışma engellemez ve yüksek hızlı hava akışı ve 200 ° C sıcaklık dayanabilir Kalın katman 0.7-1.4 mm emici Radyo bir robot püskürtme sistemi kullanılarak motorlar ve ön-aşamalı düşük basınçlı kompresör yüzeyine uygulanır.

Su-35 aynı zamanda metal kabin bileşenlerinden görüntü yoğunlaştırıcı tüpe katkı azaltılması, radar dalgaları yansıtan gölgelik işlenir. Rus teknoloji metal ve plastik tabakalarını sırayla değişen plazma birikimi bir işlemle geliştirilmiştir. Bu şekilde kaplama engelleyen radyo frekans elektromanyetik dalgalar, çatlamaya karşı dayanıklıdır ve kabinde güneş ısısını geciktirmez, oluşturulur.

Tabii ki, bütün bu faaliyetlerin Su-35 Raptor F-22 yetenekleri özelliklerini tahmin sadece, ancak onları aynı yapmazlar. Bu eşitlik (ve hatta belki de üstünlük) bir benimseyen sonra yapılacaktır Rus savaşçı 5. nesil PAK FA arasında.

diğer uçuş özelliklerine gelince, SU-35 ve F-22 ile karşılaştırılması aşağıdaki resmi verir. Uzun dört metre (21.9 m, genel 18.9 m) ve yukarıda neredeyse bir metre (5.9 m s. 5.09 m) daha büyük bir Amerikan kanat genişliği (14.75 m karşı 13.6 m) ile Rus uçak. (Boş) Su-35 kütlesi (19 700 kilogram 19 500 kg), F-22 kütle hemen hemen eşit olmakla birlikte, (38 000 kilogram 34 500 kg), "Amerikan" iki buçuk ton daha fazla kütle. 20.000 m - yaklaşık 2400-2500 km / s, hem de tavan kaldırma uygulamalı - Her iki uçağın maksimum hızı hemen hemen aynıdır.

Ama bir "kuruma" tankları olmadan uzun boylu iki damla tankları (2960 km karşı 4,600 km) ile Su-35 uçuş aralığı da "Raptor" (3600 km karşı 3220 km) üzerinde uçacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.