Uzmana sorun

Müşteri ilişkilerinin kontrol sistemi: temel ilkeler

Nispeten yakın zamanda, el emeği ekonomi sektöründe yaygın idi. Zamanla bu kişinin sahip olduğu pay önemli ölçüde düştü ki seri üretim, yerini almıştır. açığı ortadan kalkmıştır Aynı zamanda, birçok ürün mevcut hale gelmiştir. üyelerinin değişen ihtiyaçları toplumun gelişmesiyle birlikte. Bugün, özellikle de tüketicilerin diğerleri gibi olmayan şeyler satın eğilimindedir. Ancak, birçok benzersiz ürün için daha fazla ödemeye hazır. Modern kurumsal müşterilere olmadan hayal edilemez. Aslında, teklifin teklik sonra işletmenin başarısının ikinci anahtar bileşen olarak hareket ederler. Bu bağlamda özel önem müşteri ilişkilerinin yönetim sistemidir. Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Söz alaka

Şirket iki ana alanda geliştirmelidir müşterileri ile karşılıklı yararlı ilişkiler kurmak. Her şeyden önce o alıcı ürünün ters göre yeniden düzenlenmelidir böylece üretimlerini organize etmek gereklidir. İkinci olarak, müşteriler ve iş ortaklarıyla bilgi alışverişi bir sistem geliştirmek gereklidir. Yarışma süresince ürünlerin kalitesi yaklaşık tüm üreticileri için aynıdır. Bu koşullar altında, işletmenin kâr oranını azalttı. Piyasada kalmak için tek yol olarak her tüketiciye tek tek teklifler gelişmesidir.

Modern çözüm

Şu anda, yaygın yönetim sistemi müşteri ilişkileri. Bu sayede tüketici geniş algılanan. Bunlar ürünün son kullanıcıya sadece doğrudan değil. yönetim sisteminin kısaltması, İngilizce müşteri ilişkileri bir gibi geliyor Müşteri İlişkileri Yönetimi. Bu model müşteri ile istikrarlı bir iş ilişkisi oluşturma amaçlanıyor. Bu işletmeler için iş stratejisi olarak görür. bunun çekirdek tüketici bireysel ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanır bir yaklaşım duruyor.

oluşum Özellikleri

müşteri ilişkileri (CRM sistemi) yönetim kavramı pazarlama alanında uzmanlar tarafından tanıtıldı. Bu model tüketici odaklı bir teknoloji olarak hareket etmekti. böylece onun sadakat periyodunu arttırmak, müşteri kendi karlılık karlılığı artırmayı hedefleyen yönetim sistemleri müşteri ilişkileri ile çalışma, vb. Bu şirket, müşterileri hakkında bilgi toplar geçtiği ileri bilgi teknolojilerine dayanmaktadır. şirket gerekli verileri ayıklar ve bir karşılıklı yararlı işbirliği geliştirilmesine pahasına iş çıkarları için bunları uygulayın.

Özgünlük

teknoloji, müşteri ilişkileri yönetimi seviyesinde yardımıyla programları bir dizi, olduğu gibi böyle kritik operasyonları:

  1. mal ve hizmet satışları.
  2. Servis, garanti ve servis dahil.
  3. Pazarlama.

Buna ek olarak, müşteri ilişkileri yönetimi sistemi bir çalışma sağlar tüketicilerin davranışlarını. bulgular ve kurumsal yöneticilerin liderlik gelecekteki faaliyetlerinin planlanmasında kullanılır.

Analiz yönetim sistemleri Müşteri İlişkileri

Nasıl bu modeli nedir? Genel olarak konuşmak gerekirse, müşteri ilişkileri yönetimi Şirketin geçmişi müşterilerle etkileşim izleyen özel bir programdır. giriş veri müşteri ve onun eylemleri (cinsiyet, yaş, satın alma amacı, ödeme yöntemi, gelir) hakkında ve satın alınan ürünün tüm bilgileri gerçekleştirir. Bütün bu bilgiler çeşitli kaynaklardan elde edilir. Bu e-postalar, anketler, kişisel görüşmeler olabilir. Çıktı konu ile etkileşimini artırmak için şirketin faaliyetlerini ayarlamak için nasıl verilerdir. Bu bilgiler paylaşılabilir, ve gelişmekte olan veya kavram değiştirirken bunun dikkate alınması gerekir veya belirli bir çalışana gönderilebilir.

Sorunun modeli

Şu anda önemli bir gelişme modellerini tespit, ancak yönetim sistemlerinin gelişimi, müşteri ilişkileri henüz bitmedi. Bu arada, herhangi bir program tarafından çözülmesi gereken bazı sorunlar vardır:

  1. bilgiler alınıyor. Bilgi otomatik veya manuel olarak belirtilen çalışanın eklenebilir.
  2. Depolama ve verilerin işlenmesi. Alınan bilgi sistematize ve belli gruplara dağıtılır.
  3. çalışanlara bilgilerinin aktarılması. İşlenmiş bilgi formunu anlamak kolay olmalıdır. Çalışanlar analiz ve ilgili kavramlar üretmek için gereklidir. çizelgeleri, tablolarda verilen bilgilerin rahatlığı için. Bazı durumlarda, programın kendisi bazı öneriler üretir.

pratik uygulama

entegre sistem farklı departmanlar arasında koordinasyonu sağlamaya yardımcı olur. program tüm çalışanlara müşterileri ile etkileşim için ortak bir platform sağlar. Bu durumda sistemin temel amacı servis bölümleri, pazarlama ve satış koordineli çalışmayı sağlamaktır. Genellikle bunlar birbirinden izole edilir. Ancak, müşterilerin kendi gösterimi, kural olarak, uyuşmuyorsa. Biz bakış kurumsal yönetim noktasının sistemlerinin değerini ele alırsak, bunların uygulanmasına etkisi otomasyonu sayesinde düşük seviyelere karar verme devri gösterilmiştir. Buna göre, bu sorulara yanıt hızını artırır, fonların ciro hızlandırmak ve maliyetleri düşürmek. Uygulamada Uygulama sistemleri, şirketin rekabet gücünü artırır kar artırır.

Birincil kullanıcılar

CRM sistemleri son derece rekabetçi pazarlarda faaliyet gösteren küçük işletmeler için özellikle ilgilidir. Bu gibi durumlarda, öncelik verilir değil fiyat üstünlüğünü ve yönetimin yüksek seviyede. Rekabet tamamen CRM-master sistemine bu şirketlerin kazanmak. küçük müşteri ağına sahip ekonomik kuruluşlar talebi programı. Tüketici tercihleri keşfetmek, belirli bir fiyat segmenti belirli bir ürün için talep tahmin edebilirsiniz. Buna göre, ürünün pazara verimliliğini planlamak mümkündür. Talep hizmet şirketleri yönetimi. Böyle işletmelerin yöneticileri müşteriye mevcut ekipmanın bozulma, ve koruyucu bakım ve onarım, sık arıza ve kusurlar ihtiyacını izleyebilir. Müşterinin tercihine bağlı hizmet şirketleri güncellenmiş teknolojiyi sunuyoruz.

Sonuç

müşterileri ile etkileşimleri kontrol sistemini kullanarak, şirket önemli kazanabilir rekabet avantajı pazar segmentinde diğer şirketlerle karşılaştırıldığında. Program belirli bir alıcı için somut bir öneri geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Otomatik modda onun ihtiyaçlarını özetlemektedir. Kontrol sistemleri faaliyetlerinin kapsamının ne olursa olsun, herhangi bir işletme tarafından kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.