FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Shmelev "Ben bir yazar, haline nasıl geldi?". hikaye ve analiz Özeti

Rus göçmen yazarların çalışmaları genellikle umutsuzluk, nostalji motifleri bulundu. Ama parlak, iyimser iş var. Bunlardan biri - (Shmelev) "Ben bir yazar haline nasıl geldi?" hikayesi. gönderilen yazının özeti.

yazar hakkında

Ivan Shmelev - devrimden sonra Rusya'yı terk yazarlardan biri. eserinde önemli bir yer çocuklarda ve genç anılar tarafından işgal. Yazar, bilinen nedenlerle, iyi Sovyet zamanında bilinmiyordu, onların eserlerinde devrim öncesi geçmişini yansıtmaktadır.

Shmelev "Ben bir yazar haline nasıl geldi?" Çalışmalarında hikayesi nedir? Hikayenin Özeti aşağıda belirtilen ancak zaten adından biz literatürde ilk adımlar bahsediyoruz olduğunu anlayabiliriz.

yazar yayınevinin ziyaretinin anılarla hikayesini başlar. O edebiyat dünyasına girmeye ne kadar zor söylemez. Yazma, kendi açıklamaya göre, tartışmalarda "kazara" nişanlıydı.

Plan çalışmaları

bölümler halinde Shmelev "Ben bir yazar, haline nasıl geldi?" hikaye bölünmüş değil. Yönetici Özeti hala birkaç parçaya bölünebilir. İlk iki biz aile evinde yaşam hakkında konuşurken ve öğretmenlerle ilişki hakkında edilir. çalışmalarının ilk yayını: yazar sonra hayatının önemli bir olay hatırlıyor. Hikayenin planı olabilir:

  1. çocukluk resimleri.
  2. Zhyul Vern.
  3. Eleştiri Batalina.
  4. Fedor Vladimirovich Tsvetaev.
  5. Literatürde İlk maç.

çocukluk deneyimleri açıklamaları ile Shmelev "Ben bir yazar, haline nasıl geldi?" işe başlamak.

Özet: "Roma hatip"

en sevilen otobiyografik eserleri bir çocuk Rus kahraman hayal etmek gibi. oğlan doğa, bitki ve hayvan fenomeni izledi. Küçük yaşlardan itibaren o sadece etrafında neler olup her şey hakkında düşünme, aynı zamanda düşüncelerini ifade etmeye kullanılmamıştır. denilen kesintisiz sohbet gelecek yazar için "Roma hatip." Ancak, talkativeness birçok sorunların nedenidir.

eleştiri Batalina

Ivan Shmelev hayal ederken hala edebi faaliyeti Öğrenciyken, Hakkında. okul müfredatına dahil analizi hangi "Ben bir yazar haline nasıl geldi?", genç bir yetenekli yazarlar hakkında bir hikaye.

oğlan iştahla okuyun. En sevdiği yazarlardan biri Zhyul Vern oldu. Fransız lise öğrencisi Etkilendim macera nesir yazarı bir balon içinde öğretmenlerin yolculuk hakkında bir hikaye yazdım. yazma büyük bir başarı oldu. Daha sonra favori ödev oğlan yazıyordu.

Hikayenin beşinci sınıf kahraman yılında nedeniyle literatür aşk yaşadı. Rus şair Semena Nadsona yaratıcılığı etkisi altında olan bir öğrenci şiir yazdım. eserler öğrencinin programında yer almayan yazar, coşkusu, fırtınalı bir öfke Batalina öğretmen neden oldu. Hikayenin kahramanı ikinci yılında bırakıldı.

yaratıcı özgürlük

Ertesi yıl, okul başka bir öğretmen geldi. Tsvetaev Fedor Vladimirovich, - yaratıcılık özgürlüğünü kısıtlayan vermedi - bu unutulmaz öğretmen adıydı. Ve Shmelev kahramanı istediği gibi yazmak fırsat var. Sonraki yıllarda o şiir bir sürü yazdı. Ve mezun sınıf edebi ilk düzenledi.

Genç yazarın hikayesinin hatalarına karşın, üzücü olmadığı söylenir. İlk edebi eserler üzerinde değil ironi olmadan o yazarı Ivan Shmelev söyledi.

"Ben bir yazar haline nasıl geldi?": 8. sınıftaki bir ders

Daha önce bahsedildiği gibi, okul müfredatı bu yazarın çeşitli eserler yer alıyor. Hikâyede, bu makalede, çağdaş gençler Geçen yüzyılın spor salonları sonunda kullanılan pedagojik yöntemin tüm eleştirilere Yukarıda görebileceğiniz anılacaktır. Ancak, işlerin Shmelev analizini yapma, bir edebi çalışmalarına kahraman özverili tutumu dikkat edilmelidir. Yazar çalıştı hikaye okuyucuya yaratıcı insanların neden feragat asla fikrini iletmek için. dokuzlu öğretmen kompozisyon eleştirdi sonra bile, hedefleyen bir yazar hayallerine pes etmedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.